Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Na co si dát pozor při výběru rozkládacího gauče s úložným prostorem?

Gauč není věc, kterou lze měnit každý měsíc. Jeho koupě je koupí na dlouhá léta, a proto je třeba být při výběru obzvlášť pozorný – zvážit byste měli ideální průnik mezi kvalitou, cenou, designem a praktickými funkcemi.

Mnoho lidí však při výběru gauče začne tzv. od konce – nejprve si vyberou typ a barvu, gauč objednají, no a technické parametry začnou brát v úvahu až tehdy, když gauč mají doma. I samotný výběr roztahovacího gauče by však měl probíhat podle určité posloupnosti, abyste dospěli k tomu nejlepšímu možnému řešení přesně podle vašich potřeb. My vám nyní poradíme, jak na to. Prohlédněte si 5 kroků, podle kterých můžete postupovat, pokud právě hledáte nový roztahovací gauč s úložným prostorem.

1. Zvažte svůj životní styl

Ještě předtím, než si začnete vybírat z různých designů, barev či potahů sedaček, zkuste se zamyslet nad tím, co od sedačky očekáváte. Jak ji budete využívat? To, co se vám momentálně zdá jako nejvhodnější volba, totiž nemusí naprosto souhlasit s tím, co ve skutečnosti potřebujete.

Na začátku se proto spíše než na styl zaměřte na praktičnost daného modelu. Pokud hledáte sedačku k odpočinku, čtení knihy nebo sledování seriálů, poohlížet byste se měli minimálně po rohovém gauči. Pokud ale budete na sedačce trávit minimum času, jen si na ní jednou za čas vypijete kafe a přivítáte návštěvu, možná bude postačovat menší pohovka.

Rohová sedačka SIDE I MAXI Barevné provedení

Někdo si tuto otázku zodpoví za pár vteřin, někdo bude potřebovat pár dní na odsledování svých běžných dní. Oba způsoby jsou v pořádku. Důležité je opravdu si výběr dobře rozmyslet, jelikož gauč není věc, kterou můžete snadno a levně vyměnit. Díky chvilce zamyšlení předejdete zklamání, že jste od sedačky očekávali víc, nebo naopak nebudete na sebe rozzlobení z důvodu, že jste utratili zbytečně moc peněz za něco, co nepotřebujete.

2. Ujasněte si, kde v místnosti bude rozkládací gauč umístěn

Při výběru rozměrů je důležité přihlížet také k možnostem vašeho interiéru. Už před koupí gauče byste proto měli přesně vědět, kam jej chcete umístit. Budete si tak moci změřit „maximálně povolené“ rozměry a vyhnete se tomu, že vám sedačka nebude do obývacího pokoje rozměrově sedět.

Poznání přesných rozměrů vás pak ve výběru sedačky posune o krok dále – budete potřebovat sedačku ve tvaru u, která vyplní prostor a vytvoří sezení do půlkruhu? Nebo sedačku musíte umístit do úzkého prostoru pod okno a nejlepší volbou bude klasická pohovka? Ujasnění si těchto podrobností vám pomůže eliminovat všechny nevyhovující možnosti a dovolí vám zaměřit se na to, co do vašeho obývacího pokoje opravdu „zapadne“. Když už poznáte typ a přibližné rozměry, můžete přejít na další kroky – výběr konkrétního modelu sedačky.

3. Změřte si plochu po rozložení gauče

Pokud pro vás byla možnost rozkládání hlavní podmínkou při koupi gauče, pravděpodobně se tuto funkci chystáte využívat častěji. Při výběru konkrétního modelu si tedy dejte pozor na 2 věci:

  • Jak velkou plochu po rozložení gauč nabízí a zda bude tato plocha odpovídat vašim očekáváním? I na pohled velký gauč totiž může mít po rozložení poměrně malou plochu na spaní – ať už bude úzká, krátká, budou při ležení překážet boční opěrky a podobně. Před koupí si proto vždy kromě standardních rozměrů prohlédněte také rozměry po rozložení.
  • Vejde se rozložený gauč do vašeho obývacího pokoje, jelikož se jeho rozměry po rozložení zvětší? Rozkládací plocha většinou zabere místo, na kterém původně stál konferenční stolek. Musíte jej tedy vědět snadno odsunout.

4. Prověřte si velikost úložného prostoru

Kdysi si byl úložný prostor pod sedačkou jen vítaným bonusem, dnes už je spíše samozřejmostí. Výjimkou jsou jen pohovky na velmi vysokých nožičkách, ale kromě nich má téměř každá sedačka zabudovaný úložný prostor. Liší se většinou jen rozměrem.

Pokud je pro vás úložný prostor v sedačce opravdu důležitý, vždy si ověřte, jestli vám jeho velikost bude vyhovovat. Důležitá je také snadnost přístupu – a tedy zda se snadno otevírá. V některých sedačkách se úložný prostor nachází jen pod jedním sedem, což by mohlo být příliš málo pro velké rodiny nebo lidi žijící v jednopokojových bytech.

Nejvíce úložného prostoru bývá pochopitelně pod velkými sedačkami ve tvaru U. Někdy však umí dostatek úložného prostoru poskytnout i malá pohovka. Opět tedy záleží jen na tom, co očekáváte a jak úložný prostor chcete využívat. Různé typy úložných prostorů si můžete prohlédnout na následujících vizualizacích našich sedaček.

5. Zvolte správnou barvu, ale nezapomeňte ani na typ potahové látky

Co někdo vybírá jako první, my radíme vybírat až na konec. Barva a typ potahu jsou samozřejmě nesmírně důležité, ale většinou se dají konkrétnímu modelu nejsnáze přizpůsobit. Většina výrobců totiž nabízí zákazníkům možnost vybrat si ke konkrétnímu modelu gauče jakýkoli typ a barvu potahu ze vzorníku. Jinak tomu není ani u nás.

Těžší ale bývá rozhodnout se. Je lepší vybrat si jednu z pestrých barev? Nebo raději sáhnout po klasice? Jednoznačně vám odpovědět neumíme. Všechno totiž záleží od vašeho bytového stylu a také vkusu. Každému se líbí něco jiného, ​​a proto se musí rozhodnout sám. Pokud byste přece jen potřebovali malou radu, podívejte se na některé z našich předchozích článků věnujících se designu. Možná vás některý inspiruje:

Naše novinky v nabídce

×