Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Sedačka na každodenní spaní: Jaké kvality zaručeně musí mít?

Sedačka a postel v jednom jsou ideální zejména do malých bytů, kde šetří prostor a splňují řadu praktických funkcí. Pohodlí, rozměry a úložný prostor jsou základní parametry, o kterých před koupí sedačky na spaní určitě musíte popřemýšlet. Jaké vlastnosti by tedy měla mít sedačka na dlouhodobé spaní? Dočtete se v našem novém článku.

 

Při sedačce na spaní vsaďte na pohodlí

Pohodlný matrace je základním faktorem při výběru každé sedačky. O to více, pokud se na sedačce chystáte pravidelně spát. Výhodu mají ti, kteří mají rádi tvrdší matrace. Sedací soupravy a jejich rozkládací plochy jsou totiž povětšinou tvrdší, aby se tak rychle nevyseděli a aby při pravidelném rozkládání pevně držely.

Pokud vás trápí, že se na tvrdé sedačce nevyspíte, nezoufejte. Jednoduchým a pohodlným řešením mohou být podložky na matrace nebo vrchní matrace. Jsou to v podstatě tenké matrace s paměťovou pěnou, které zvyšují pohodlí a kvalitu vašeho spánku. Nebudete pod nimi cítit spoje na sedačce a navíc se snadno uskladňují, takže vám nezaberou téměř žádné místo navíc.

 

Zdroj foto: pinterest.com

Rozměry sedačky na spaní

Při koupi sedačky na pravidelné spaní je důležité vědět, zda na ní budete spát sami nebo v páru. Záleží od toho totiž rozměry sedačky po rozložení. Většinou jsou rozměry podobné, ale pár centimetrů navíc vždycky potěší. V průměru má spací plocha po rozložení velikost menší manželské postele, od 190 do 220cm na výšku a od 110 do 140 centimetrů na šířku.

Také je třeba myslet na to, do jakého prostoru sedačku umístíte. Pokud vybíráte sedačku do prostorného pokoje, můžete si dovolit i větší rohovou sedačku. Díky bočnímu sedu vám po rozložení poskytne na délku o pár centimetrů více a většinou i praktický úložný prostor. Naším tipem je například rohová sedačka ORFI MAXI.

Pokud nemáte mnoho prostoru, vhodné je vybrat si nějakou menší pohovku. Pohodlná a také šikovná může být i menší rohová sedačka. Rozměry spací plochy takových sedaček jsou pro jednoho člověka komfortní, dva se však na ní možná trošičku potlačí.

 

Úložný prostor místo peřiňáku

Co dělat s peřinami, když sedačku složíme? Tuto otázku si položí zřejmě nejeden člověk, který se v bytě snaží ušetřit co nejvíce místa. Problém jednoduše vyřeší úložný prostor v sedačce, který může sloužit jako „peřiňák“, tedy úložné místo na peřiny a ložní prádlo. Při výběru sedačky vhodné na spaní byste tedy určitě měli hledat takovou, která má dostatečně velký úložný prostor.

 

Jaké jsou největší výhody rozkládací sedačky?

Rozkládací sedačku na denní spaní volí lidé v případě, že nemají v bytě příliš mnoho místa nazbyt. Právě to je také její největší výhodou – šetří místo. Jednopokojové byty mají často problém s rozumným rozložením nábytku a právě taková sedačka dokáže prostoru skutečně pomoci.

Druhým největším benefitem je samozřejmě úspora peněz. Po takové možnosti sahají zejména mladé páry nebo studenti, kterým se nevyplatí investovat do nábytku v pronajatém bytě.

Zdroj foto: pinterest.com

Třetí největší předností je její multifunkčnost. Přes den slouží jako příjemné sezení, v noci jako pohodlná postel. Rodiče například často kupují pohovky do dětských pokojů pro své starší děti, které na nich mohou klidně pohostit přátele, koukat na televizi, učit se a v neposlední řadě i spát.

 

Dokupte si křeslo, nemusíte skládat

Zda vám takovou sedačku doporučujeme? Samozřejmě! Pokud finanční nebo prostorové možnosti nepustí jinak, sedačka na spaní je skvělou možností, jak se pohodlně vyspat a zároveň poskytnout prostor k odpočinku. Zároveň doporučujeme dokoupit si vrchní matrace pro vyšší komfort a menší oděry na sedačce. No a pokud to prostor dovoluje, dokupte si i křeslo. Vytvoříte tak ještě více místa k sezení a pokud budete doma sami, sedačku vůbec nemusíte skládat.

Využíváte i vy doma sedačku na pravidelné spaní? Pochlubte se nám fotkami v komentářích na Facebooku nebo do zpráv.

Naše novinky v nabídce

×