Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Nadrozměrné sedací soupravy: Objevte sedačky, na které usadíte celou vaši rodinu

Obývací pokoj je často srdcem domu, místem, kde se večer setká celá rodina. Pokud má vaše domácnost více členů nebo často míváte velké návštěvy, určitě jste už řešili dilema: „Kam všechny usadit?“ Řešením tohoto problému jsou právě nadrozměrné sedací soupravy. Jedná se o sedačky o šířce 300 cm a více, které disponují štědrým prostorem k sezení a některé i skvělými „vychytávkami“. Připravili jsme si pro vás pár informací o velkých sedacích soupravách a přidali jsme i několik tipů na nadrozměrné sedačky z našeho e-shopu, ze kterých si určitě vyberete.

Co si představit pod pojmem „nadrozměrná sedačka“?

Jak jsme již zmínili výše, jedná se o sedačky, které mají šířku 300 cm a více. Jedná se o doslova mohutné kusy nábytku, které poskytují dostatek místa k sezení. Nadrozměrných rohových sedacích souprav není mnoho, v těchto rozměrech naleznete většinou sedací soupravy ve tvaru U – a tedy sedačky, které mají dva rohy, respektive dvě křídla. Ty mohou mít potom různou hloubku. Samozřejmě, čím je křídlo sedačky delší, tím více lidí se na něj vejde.

do jakych prostoru se hodi nadrozmerna sedacka

Do jakých prostorů vybírat nadrozměrné sedací soupravy?

Tento typ sedaček není vhodný do malých prostorů. Samozřejmě, že si nevyberete sedačku, která se vám do bytu nevejde. Avšak to, že je rozměrově možné ji v obývacím pokoji uložit ještě neznamená, že je to vhodné řešení. Pokud zvolíte příliš velkou sedací soupravu, může prostor působit dusivě a přeplněně. Možná se to na první pohled nezdá, ale jestli se v místnosti chcete cítit dobře, měli byste do jisté míry zachovat její vzdušnost.

Při výběru nadrozměrné sedací soupravy byste také měli vždy dbát nejen na šířku místnosti a sedačky, ale také na zmíněnou hloubku – tedy délku ramen. Přestože šířka sedačky může pasovat na šířku místnosti, její křídla budou vystupovat do prostoru. Mohou vám tedy ubrat ze zbývající plochy místnosti, případně zmenšit prostor pro pohyb. Nadrozměrné sedačky jsou tedy vhodné do velkých obývacích pokojů, obývacích pokojů propojených s kuchyní nebo společných místností pro zaměstnance.

Nedokážete si jen na základě rozměrů představit, kolik místa sedačka v obýváku zabere?

Jako pomůcku si můžete z papíru vyrobit malou maketu v měřítku místnosti.

  1. Změřte rozměry místnosti.
  2. Přepočtěte si je v takovém měřítku, aby se vám nákres místnosti vešel na papír.
  3. Zakreslete si obývací pokoj v daném měřítku.
  4. Vytvořte si z papíru maketu sedací soupravy ve stejném měřítku.
  5. Přiložte ji na papír s maketou obývacího pokoje.

Možná se vám tento postup zdá pracný, ale pokud mu věnujete alespoň několik minut, určitě vám pomůže lépe si představit, jak bude sedací souprava v obývacím pokoji působit. Pokud plánujete kompletní rekonstrukci obývacího pokoje, můžete si vytvořit i makety dalšího nábytku, který byste si chtěli pořídit. Za pokus to podle nás určitě stojí.

Pro koho jsou nadrozměrné sedačky vhodné?

sedacka pro velkou rodinuą

Pro velké rodiny

sedacka pro vecirky a velke navstevy

Pro ty, kteří mají rádi návštěvy nebo domácí večírky

sedacka na lenoseni

Pro všechny, kteří chtějí mít dostatek místa k lenošení

sedacka pro obyvaky spojeny s kuchyni

Pro ty, kteří chtějí vizuálně oddělit kuchyni spojenou s obývákem

sedacka do společných prostorů ve firmách

Do společných prostorů ve firmách

Nadrozměrné sedací soupravy ve tvaru U

Jak jsme již zmínili výše, nejčastěji se ve velkých rozměrech vyrábějí právě U-čkové sedačky. I v našem sortimentu máte na výběr z mnoha modelů velkých sedaček. Některé skvěle zapasují do moderních prostorů, jiné zase dodají na útulnosti obývacímu pokoji ve venkovském stylu. Stačí jen najít model, který se vám líbí a v našem konfigurátoru si můžete vybrat z rozmanitých materiálů a barevných provedení přesně podle vaší chuti.

Kromě toho, že U-čkové sedačky poskytují množství prostoru k sezení nebo lenošení, mají i další výhody:

  • disponují velkým úložným prostorem pro všechny sezónní věci,
  • po rozložení se na nich vyspí více lidí, takže budete mít kam uložit návštěvu,
  • mnohé modely mají zabudovaný minibar i držáky na sklenice, abyste měli vždy vše po ruce.

Prohlédněte si některé z našich největších sedacích souprav:

Nadrozměrné rohové sedačky

Nadrozměrných rohových sedaček je méně, no v našem e-shopu jich pár najdete. Tak jako sedací soupravy ve tvaru U, i nadrozměrné rohové sedačky mají šířku nad 300 cm. Hloubka sedačky se pak může lišit, některá křídla jsou delší, jiná zase kratší. To potěší především ty, kteří mají obývací pokoj v obdélníkovém tvaru a potřebují gauč, který zasunou k delší stěně. Tyto sedací soupravy disponují úložným prostorem, jsou rozložitelné a nakonfigurovat si je můžete v libovolném materiálu z naší nabídky.

Které nadrozměrné rohové sedačky u nás naleznete?

Naše novinky v nabídce

×