Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak vyčistit fleky na sedačce? Vyrobte si vlastní prostředek na čištění sedačky

Nemusíte utrácet peníze na drahé přípravky, abyste měli dokonale čistou sedačku. Na vyčištění většiny skvrn vám postačí suroviny, které máte běžně doma. Jak vyčistíte sedačku pouze pomocí octa, jedlé sody a čisté vody? Podívejte se na ekologické, levné a efektivní přípravky, které zatočí i s odolnými skvrnami.

 

Prostředek na čištění sedačky z bílého octa a vody

Bílý vinný ocet se odjakživa používá i jako čisticí prostředek. Přidává se do praní, působí jako dezinfekce a čistí i odolnější skvrny. Efektivní prostředek na čištění sedačky si z octa můžete vyrobit dvěma způsoby:

  • Složitější způsob: Smíchejte ¼ šálku octa a ¾ šálku teplé vody s pár lžícemi bezbarvého tekutého mýdla, případně s kouskem žlučového mýdla rozpuštěného v teplé vodě.
  • Jednodušší způsob: Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1.

 

Za pár minut si doma vytvoříte efektivní čistící prostředek. Přelijte ho do rozprašovače a skvrnu jím navlhčete. Potom bílým měkkým hadříkem skvrnu jemně vyčistěte. Je důležité, aby byl hadřík čistý a bílý, jinak by vám mohl sedačku pobarvit.

Po přetření skvrny si vezměte druhý hadřík – navlhčený v čisté vodě, a plochu znovu přetřete, abyste z ní vymazali zbytky octa a mýdla. Přebytečnou vodu můžete vsát do ručníku nebo utěrky. Aby po vodě nezůstal na sedačce flek, mokré místo co nejrychleji vysušte, například fénem.

 

Domácí přípravek na čištění sedačky z kůže

Kožené sedačky jsou na čisticí prostředky obzvláště citlivé. Tento přírodní materiál vyžaduje maximálně jemnou péči a do kontaktu by neměl přijít s žádnou chemikálií.

Spolehlivý čistící prostředek na koženou sedačku doma vytvoříte smícháním ½ šálku oleje s ¼ šálku octa. Použijte buď olivový, anebo lněný olej. Před čištěním roztok přelijte do rozprašovače, aplikujte na sedačku a přetřete jemným hadříkem. Ocet vyčistí nečistoty, olej dodá sedačce ztracený lesk.

Pozor si dejte při čištění kožené sedačky v bílé nebo jiné světlé barvě. I když je riziko malé, může se vám stát, že roztok sedačku zabarví. Nejprve ho proto odzkoušejte na malé ploše při nožičkách nebo ze zadní strany sedačky, kde v případě zabarvení nebude skvrnka viditelná.

 

Jak vyčistit gauč s jedlou sodou?

Pasta ze sody rychle a efektivně vyčistí skvrny po kávě, víně nebo krvi. Vyrobíte ji smícháním pár lžiček sody s pár lžícemi vody. Směs naneste na skvrnu a počkejte, než začne působit. Už po chvilce by soda měla špínu ze sedačky doslova „vytáhnout“. Pak ji stačí vysát vysavačem nebo setřít hadříkem.

 

Chemikálie na sedačku nepatří

Naše rychlé a jednoduché čisticí prostředky vám pomohou zlikvidovat každou skvrnu. Pokud se přece jen rozhodnete využít i jiné čistící prostředky, zdaleka se vyhýbejte chemikáliím. K čištění nepoužívejte aceton, alkohol ani čpavek, které mění barvy tkanin a mohou trvale poškodit vzhled potahového materiálu. Oklikou obcházejte i glycerin nebo dezinfekční gely. Ty na látkách zanechávají trvalé mastné skvrny.

Pokud je již špína ve vaší sedačce beznadějně zažraná, stále si u nás můžete objednat i vaši novou, vysněnou sedačku. Naše potahové materiály jsou ošetřeny speciální technologií, která nepropouští tekutiny a sedačka se díky ní mnohem snadněji čistí. Necháte se jí přesvědčit?

Naše novinky v nabídce

×