Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Luxusní sedačky pro náročné: Jak do obývacího pokoje vnést nádech luxusu, aniž byste utratili celý majetek?

Sníte o luxusní rohové nebo u-čkové sedačce? Pomůžeme vám s jejím výběrem. Ne každá luxusní sedačka musí být italské výroby a z pravé kůže, aby uspokojila nároky i těch nejnáročnějších zákazníků. Luxusní sedačka by měla spojovat kvalitu, design, a především splňovat vaše představy. Přečtěte si více o tom, jak může luxusní sedačka vypadat, co by měla splňovat a nechte se inspirovat u nás v Nabytek4you.

Luxusní sedačka – jak ji charakterizovat?

Pro každého představuje slovo „luxusní“ něco trošku jiného. Někdo si dá záležet na jedinečném designu a tvaru, pro jiného spočívá luxus v použití konkrétních materiálů, popřípadě sledování nejmodernějších trendů. Nabídka sedacích souprav je v dnešní době opravdu široká. Někteří prodejci a výrobci se soustřeďují na cenově dostupné sedačky, jiní se zas věnují výrobě jedinečných kousků, které jsou dražší a je jich jen omezený počet. Na své si tedy přijdou nejen „běžní smrtelníci“, ale i ti nejnáročnější zákazníci. Stačí si jen dobře vybrat.

Kvalita jako hlavní znak luxusní sedačky

Podle našeho názoru by měla být hlavním znakem luxusní sedačky kvalita. Vždyť jen málokdo si sedací soupravu kupuje na 1 nebo 2 roky. Je to kousek nábytku, který s vámi potáhne 7, 10 a možná i více let. Základním kritériem při výběru by tedy měla být kvalita použitého materiálu, a to nejen co se týče konstrukce, rozkládacích systémů, ale samozřejmě i potahového materiálu. Luxusní sedačku tedy vybírejte nejen podle toho, jestli se vám líbí, ale také na základě kvality materiálů a výroby.

Sedací souprava BARTON VIII Pravý roh

Jaký tvar sedací soupravy působí nejluxusněji?

Sedací soupravy jsou dostupné v různých stylech, typech, modelových řadách a designech. Každý si tedy najde to své, ať už hledá vintage, útulnost, eleganci nebo luxus. Pokud patříte k těm lidem, kteří luxusní sedačku vidí jako sedací soupravu s „ostřejšími“ liniemi a moderním designem, budou se vám líbit například naše modely Santé IV, Santé VI, Grecco X a Gabiio V.

Luxus se může skrývat také v oblejších tvarech nebo například v sedačkách typu chesterfield. Závisí to především na tom, co se vám osobně líbí a co ve vás vyvolává pocit luxusu, honosnosti a přepychu. Luxusní dojem ovšem velmi často nesouvisí ani tak s tvarem, jako s potahovým materiálem, případně barvou sedací soupravy.

Jaká barva sedí luxusní sedačce?

Existuje široká paleta barev používaných v interiérovém designu. Trendy se mění. Můžete si například všimnout, že jiná barva je v kurzu na jaře, jiná zase na podzim a během zimy. Jsou ale také barvy, které řadíme mezi stálice. Jsou v módě vždy a místnosti dodávají nádech elegance, ladnosti a samozřejmě luxusu. Pokud tedy hledáte luxusní a nestárnoucí sedačku, určitě se poohlédněte po sedačce v černé nebo bílé barvě.

Černá a bílá jsou základní barvy. Krásně se kombinují a za předpokladu, že je vhodně sladíte se zbytkem interiéru, dodají obývacímu pokoji požadovaný luxusní vzhled. Honosně a luxusně působí i smaragdově zelená nebo petrolejová sedačka. Pokud se nebojíte zkoušet a kombinovat, může být pro vás vhodná například i sedací souprava v tmavě fialové, případně bordó barvě, zkombinovaná se zlatými doplňky.

černá sedačka

Toužíte po černé sedačce v obýváku? Inspirujte se těmito stylovými interiéry.

Trojpohovka SANTÉ

Toužíte po černé sedačce v obýváku? Inspirujte se těmito stylovými interiéry.

petrolejova sedacka

Petrolejová sedačka: Vneste do vašeho obývacího pokoje nádech elegance a luxusu

smaragdova sedaci souprava

Žhavým trendem v interiéru je smaragdová sedačka. Jak ji sladit s jinými barvami?

Luxusní sedačka by měla mít luxusní potahový materiál

Věděli jste, že i potahové látky mají své parametry a že není látka jako látka? Potahové materiály na sedačky se rozdělují především podle gramáže, odolnosti vůči oděru a také například podle ochrany proti zašpinění.

Čím má látka vyšší gramáž, tím je hrubší, pevnější a samozřejmě odolnější. Standardně se při výrobě sedacích souprav používají potahové materiály s gramáží od 140g/m2. Ty jsou ale vhodnější spíše pro méně zatěžované sedací soupravy. Pokud se na vaší sedačce bude hodně a často sedět nebo lenošit, měli byste si vybrat potahovou látku s gramáží od 300g/m2. Tyto parametry zajistí, že sedačka dlouho zůstane jako nová a i po čase bude pořád působit luxusně.

Každá látka používaná k potahování sedacích souprav by měla projít testem Martindale. Jde o test prováděný výrobcem, při kterém se za hlídaných podmínek zjišťuje průměrný počet otáček potřebný k poškození látky. Zjednodušeně řečeno, čím více Martindale bodů vaše vyhlédnutá potahová látka má, tím je odolnější a trvanlivější. Běžné potahové materiály mají od 25 000 do 40 000 Martindale bodů, ty extra odolné jsou hodnoceny i na 90 000 bodů.

Víte, jak to chodí. Dáte si večer k filmu sklenku vína nebo teplý čaj, stačí malá nepozornost a flek je na světě. A to ani nemluvíme o tom, co s potahem dokáže udělat domácí zvířátko a malé děti. I ty nejnáročnější milovníky luxusních sedaček však jistě potěší, že si mohou vybrat potahovou látku s povrchovou úpravou proti flekům a prosakování tekutin. Existuje několik takových úprav. U nás například najdete potahové látky s úpravami Cleanaboo nebo Uniclean.

Chcete-li, aby vaše luxusní sedací souprava vypadala co nejdéle jako nová, vyberte si potahový materiál s odolností vůči žmolkům. Určitě jste už žmolky někdy viděli – jsou to malé chomáčky vláken materiálu ve tvaru kuličky, vznikající třením. Mohli byste totiž mít i tu nejluxusnější sedačku na světě, ale pokud se na ní objeví žmolky, bude vypadat nekvalitně a opotřebovaně.

Potahové látky z naší nabídky, které ze sedací soupravy udělají luxusní sedačku

Kromě kvality materiálu nesmíme opomenout ani to, jaká je látka na pohled a na dotek. Luxusně vypadají sametové, plyšové a jiné, na dotek hladké a příjemné, materiály. Z naší nabídky by se vám mohly líbit například materiály Amor Velvet, Uttario Velvet nebo Granada.

Uttario Velvet

Najít sedací soupravu, která splňuje všechna „kritéria luxusu“ a současně vám nezruinuje peněženku, může být někdy boj. Nám však záleží i na našich nejnáročnějších zákaznících. Proto jsme udělali vše pro to, aby si u nás každý uměl vybrat svoji vysněnou luxusní sedací soupravu. Najděte si model, který se vám líbí, zvolte si potahový materiál s nádechem luxusu a doplňte sedací soupravu o skvělé a moderní vychytávky.

Naše novinky v nabídce

×