Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Žhavým trendem v interiérech je smaragdová sedačka. Jak ji sladit s jinými barvami?

Výrazné barvy sedaček jsou v poslední době velmi populárním doplňkem do bytů. Žhavým trendem se staly také smaragdové sedačky. Na internetu a v odborných časopisech najdete různé tipy, jak takovou výraznou sedačku sladit s jejím okolím. Chcete doma vytvořit příjemný prostor pro rodinná nebo společenská setkání, který bude působit klidně? Smaragdová barva bude skvělá volba. Pokud jste tedy alespoň trochu odvážní, a neděsí vás skutečnost, že by se právě takový odstín sedačky nacházel ve vašem obývacím pokoji, přečtěte si náš článek. Můžeme vám slíbit, že do vašeho domova tímto výběrem sedací soupravy přinesete nový vítr.

Jaké doplňky a barvy se hodí ke smaragdové sedačce?

Zelená barva má mnoho odstínů. Tyto odstíny barev například rohových sedacích souprav působí na člověka uklidňujícím dojmem, pomáhají očím odpočinout si, a dodávají unavenému organismu novou energii. Mezi tyto odstíny patří také smaragdová. Dejte si ale pozor, ať to s touto výraznou barvou nepřeženete: příliš mnoho smaragdové by mohlo působit rušivě.

Kontrast s přírodními barvami

V našich domovech se stále častěji barvy interiéru podobají barvám, které jsou použity na zahradách a na terasách. Jsou to například zemité, přírodní tóny, a také různé odstíny zelené. Často vidíme stěny namalované olivovou barvou a podlahy doplněné o jutové koberce.

smaragdova sedacka

Pokud máte například velký prostor se spoustou přírodních barev, jako je holá cihla, kámen nebo terazzo dlažba, tak smaragdová sedačka ve tvaru U dodá prostoru jemnost a lehkost. Sedačka bude působit jako středový bod v místnosti. Teplo do interiéru můžete dodat přidáním oranžových polštářů. Nezapomínejte ani na dostatek zeleně, aby se v místnosti zvýraznily zelené tóny a pročistil se vzduch.

Kontrast s výraznými barvami doplňků

Smaragdovou zelenou mají v oblibě designéři pro svou všestrannost a schopnost doplnit ji o množství barev, vzorů a dekorací. Nemusíte se vůbec bát sedačku doplnit o ostrou oranžovou, žlutou nebo sytě třešňovou barvu. Jasné lampy a hravé doplňky plné barev vám tak zlepší náladu. Na stěny se při takovém typu kombinování doporučuje bílá barva. Bílá barva je totiž elegantní a váš prostor opticky zvětší.

krasna smaragdova sedacka

Minimalismus v prostoru – méně doplňků a barev

Společným rysem novodobých sedacích souprav je jednoduchý design a čisté linie. Nejčastějším materiálem se stává jednolité čalounění bez vzorů či obrazců. Minimalismus je známý pro svou nenáročnost a trvanlivost. Cílem tohoto moderního designu je odstranit ozdoby a řadu nepotřebných doplňků. V místnosti se tak zvýrazní prostor a použité materiály. Minimalisticky zařízený interiér je charakteristický jednoduchými liniemi beze stop nepořádku.

Náš e-shop nabízí širokou škálu potahových barev a materiálů. Můžete si proto svoji smaragdovou sedačku vybrat v různém tvaru a v různé velikosti.

moderni smaragdova sedacka

Další trendové barvy sedaček pro rok 2022

Pokud jste se po přečtení tohoto článku rozhodli, že pro vás smaragdová barva sedačky nebude to pravé, máme pro vás krátký seznam dalších trendových barev pro rok 2022, ze kterých si určitě vyberete:

Šedá: tato barva se dokonale hodí ke každému interiérovému stylu. Vyváží kontrast s jakýmikoliv doplňky a sjednotí tak celý prostor.

Béžová: neutrální vlastnost této barvy vám z domova udělá příjemné a teplé místo pro čas strávený s vašimi nejbližšími.

Bílá: tato klasická barva nikdy nevyjde z módy. Není obtížné ji kombinovat s jinými barvami. Je také ideální pro formální prostředí.

Světle modrá: do místnosti vnese svěžest a jemný chlad. Chladivý charakter pomáhá s rovnováhou v těle a vyjadřováním. Mnohokrát navozuje pocit uvolnění a klidu. Přečtěte si pár tipů, jak modrou sedačku sladit s ostatním nábytkem.

Námořnická modrá: je spojována s barvou hlubokého a nekončícího oceánu. Řekové věří, že tato barva odhání zlé lidi. Ti, kdo věří této řecké pověře, dokonce nosí modrý náhrdelník nebo náramek.

Fialová: tato barva se nese s charakteristikou vytváření harmonické rovnováhy vědomí. Podporuje kreativitu tím, že probouzí naše smysly.

Žlutá hořčicová: fialová zaručeně do místnosti přinese teplo a naplní ji energií. Mnozí lidé mají tuto výstřední barvu rádi, ale pro jiné je zase příliš neobvyklá a odvážná. Na našem blogu si můžete přečíst pár informací o žluté sedačce.

Bordová: borová barva určitě zaujme a vaše návštěva z ní nespustí oči. Ve správné kombinaci s ostatním nábytkem a doplňky může váš obývací pokoj působit noblesně.

Naše novinky v nabídce

×