Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak vybrat manželskou postel? 5 tipů pro výběr postele, na které budete spát jako miminko

Jak si usteleš, tak budeš spát – toto pořekadlo zná zřejmě každý. Podle nás však není důležité jen to, jak si ustelete, ale i na čem. Pro zdravý a spokojený spánek je totiž podstatný také výběr té správné postele. Jaké by měla mít rozměry? Je důležitá výška? Tyto otázky si zřejmě kladete, pokud se právě zamýšlíte nad koupí nové manželské postele. Abychom vám tento proces trošku usnadnili, sepsali jsme pro vás 5 tipů, díky kterým si vyberete postel, na které budete spát jako miminko.

Ideální manželská postel – kombinace stylu, kvality a pohodlí

Pro někoho není styl a provedení postele důležité a zaměřuje se víc na to, aby byla pohodlná. Jiní zase hledají stylový kousek, který perfektně zapasuje do designu celé místnosti nebo bytu. Podle nás by měla být ideální postel spojením stylu, pohodlí i kvality. Kvalitní provedení, matrace, kostra a použité materiály zaručí dobrý spánek. Stylový design zase polichotí oku. Dnes vám je k dispozici spousta modelů a provedení, přičemž si na své přijdou milovníci klasických dřevěných, minimalistických i moderních kousků. Abyste se na posteli dobře vyspali, je však důležité při výběru zohlednit i jiné parametry. Jaké to jsou?

K jakým parametrům přihlížet při výběru manželské postele?

Při výběru manželské postele by měly zavážit především její rozměry. Budete na posteli spát ve dvou? Chcete větší postel jen sami pro sebe? Odpovědi na tyto otázky vám například pomohou zvolit správnou šířku. Délka zaváží především tehdy, pokud patříte k vyšším lidem a hledáte postel, ze které vám nebudou trčet nohy. Zvážit byste měli také výšku, výběr materiálu, roštu, matrace a kvalitní kostry.

manzelska postel

1. Výška a šířka manželské postele pro dostatek prostoru

Jak jsme již zmínili, potřebnou šířku postele nejlépe určíte podle toho, jestli na ní budete spát sami nebo ve dvou. Pokud hledáte postel jen sami pro sebe a chcete si dopřát dost prostoru, postačí vám manželská postel o šířce 140 cm. Pro dva jsou vhodné šířky 160 a 180 cm, na kterých budete mít dostatek místa vy i váš partner nebo partnerka.

Patříte-li k vyšším lidem, roli zahraje i délka postele. Standardně se postele vyrábějí s délkou, respektive hloubkou spací plochy 200 cm. Zlaté pravidlo, kterým byste se měli řídit, je, že postel by měla mít hloubku vaší výšky + 30 cm.

2. Popřemýšlejte nad ideální výškou postele

Hned na začátek musíme říci, že ideální výška postele může být u každého jiná – závisí totiž na vaší výšce. Standardně se zvykne udávat, že výška ložné plochy by měla být zhruba 45 až 55 cm od země. Často se však stává, že například starší lidé preferují i o 10 čísel větší výšku, jelikož mají problémy při vstávání z nízko položených židlí, křesel a postelí. V zásadě se u tohoto parametru můžete držet vašich osobních preferencí a vybrat si výšku, která bude dle vašich potřeb.

Postel LAGOS IV Rošt

3. Nezapomeňte na kvalitní rošt

Kvalitní rošt je pro zdravý a dobrý spánek velmi důležitý. Zajišťuje vašemu tělu správnou a ergonomickou polohu během spánku. Kovové a překližkové rošty jsou dnes již více méně minulostí. Většinou se v obchodech setkáte s lamelovými rošty, které se vyrábějí s pružnými i pevnými lamelami. Kvalitní lamelový rošt se postará nejen o již zmiňovanou ergonomickou polohu během spánku, ale také o odvětrávání matrace a prodloužení její životnosti.

4. Materiál na čalounění rozhodne, zda-li bude postel léta vypadat jako nová

Na tuto otázku také nemůžeme odpovědět za všechny. Faktem však je, že pokud chcete, aby vám postel vydržela dlouhá léta, je třeba, aby měla kostru z kvalitního materiálu. Tady však může zavážit i finanční stránka věci. Postele s kostrou z dřevotřísky jsou levnější, mohou však po pár letech začít vrzat. Masivní dřevěné postele jsou skvělým společníkem na dlouhá léta, budou vás však stát více peněz. Pro ty, kteří touží po kovové posteli s romantickým kováním nebo minimalistickým designem, se také najde mnoho možností. Výběr je na vás a vašich finančních možnostech.

Líbí se vám čalouněné manželské postele? Pozor na výběr materiálu čalounění

Velkým hitem jsou dnes čalouněné postele. Přestože si je někteří mylně spojují se starými dobrými „válendami“, je mezi nimi velký rozdíl. Válendy koupíte už i se „zabudovanou“ matrací, která je většinou vyrobena z molitanové pěny a zvykne se rychle znehodnotit. Čalouněné manželské postele však dostanete koupit bez matrace. Díky tomu si můžete zvolit matraci podle vašich potřeb a preferencí a v případě potřeby ji pak můžete kdykoliv vyměnit za novou, bez potřeby přečalounění celé postele. Prohlédněte si například naši novinku – stylové čalouněné postele Lagoss, které naleznete ve čtyřech provedeních čela.

Pokud toužíte po krásné čalouněné posteli se stylovým čelem, doporučujeme vám zvolit kvalitní materiál potahu. Ideální jsou například potahové látky s vysokou odolností proti tření a žmolkování. Pokud se obáváte zašpinění postele, skvělou volbou jsou také materiály s povrchovou úpravou proti skvrnám a voděodolné potahové látky. Na našem eshopu máte na výběr z velkého množství kvalitních materiálů v různých barevných provedeních. Stačí si jen vybrat, navolit daný materiál v našem konfigurátoru a my vám vyrobíme postel podle vašich představ.

5. Úložný prostor – toho nikdy není dost

Velký úložný prostor je v dnešní době již více méně povinnou výbavou, ať už mluvíme o sedacích soupravách nebo postelích. Využít jej můžete k uskladnění sezónních věcí, vánoční výzdoby a množství dalších předmětů, které nepotřebujete mít zrovna po ruce. Model postele Lagoss, kterou si u nás můžete objednat ve 3 velikostech, disponuje štědrým a snadno přístupným úložným prostorem. Díky vyklápění stačí jednoduše, pomocí ouška, zvednout vrch postele a máte přístup ke všemu, co jste do postele odložili.

ulozny prostor postele Lagoss

Malé shrnutí na závěr – těchto 5 bodů vám pomůže najít ideální manželskou postel

  1. Zvolte správný rozměr postele – důležitá je šířka i délka.
  2. Zvažte vaše preference co se týče výšky postele – zavážit může například výška, ale i zdravotní stav či věk.
  3. Nepodceňujte výběr kvalitního roštu.
  4. Při výběru materiálu zohledněte nejen materiál kostry, ale také kvalitu potahové látky.
  5. Nepodceňujte potřebu dostatečně velkého úložného prostoru – toho přece nikdy není dost.

Oslovila vás představa čalouněné manželské postele?

Prohlédněte si naše modely Lagoss a zvolte si váš vysněný materiál nebo barevné provedení v našem konfigurátoru.

Naše novinky v nabídce

×