Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Potahové látky na sedačku, které se nezašpiní

Představte si, že by vaše sedačka mohla být potažena látkou, která se nezašpiní. Nevsákne žádné tekutiny, velmi snadno se čistí a roky vydrží jako nová. Díky inovativním technologiím to však nemusí být jen představa: Seznamte se s potahy budoucnosti.

Sedací soupravy musí hodně vydržet. Časté sezení a vyšší zátěž je otázkou zejména na pevnost vnitřní konstrukce. Otěry, zaškrábnutí a nečistoty jsou však výhradně věcí potahové látky. Pokud je látka opotřebená nebo špinavá, nikdy sedačka nebude vypadat dobře. I proto je potah velmi důležitou součástí sedačky, na kterou byste měli klást obzvlášť vysoké kvalitativní nároky.

Potahové látky s hydrofobní úpravou vypadají dlouhá léta jako nová

Jednou z obzvláště vyhledávaných vlastností potahů je hydrofobní úprava látky. Díky této inovativní technologii látka nepropustí do svých vláken žádnou tekutinu. V podobě malých kapiček ji udrží na povrchu látky, čímž ji chrání před zašpiněním a tvorbou skvrn.

Sedacia súprava CLOUT detail

Zjednodušeně řečeno – látka nevsákne téměř nic, co se vám na ni vylije. Hydrofobní úprava tedy chrání látku před znečištěním, zápachy a skvrnami. Je proto vhodná opravdu pro kohokoliv. Ocení ji rodiny s malými dětmi, ale i jednotlivci – nehody se přece stávají každému.

Jak pečovat o takové potahové látky?

Látky s hydrofobní úpravou se velmi jednoduše udržují. K čištění vám postačí suchý hadřík a obyčejná voda, případně velmi jemný mýdlový roztok. Pokud se na sedačku něco vylije, tekutinu nechte vpít do hadříku. Případný flíček jen jemně otřete vlhkým hadříkem s čistou vodou.

Pevné částečky nečistot můžete ze sedačky vysát klasickým vysavačem. Alergikům pomůže i antibakteriální vysavač, který z látky a výplně odstraní roztoče. V žádném případě však nedoporučujeme používat k čištění chemikálie. Ty by látku natrvalo poškodily, mohli by změnit barevnost nebo narušit hydrofobní úpravu látky. Zvážit byste měli i používání klasických čisticích nebo pracích prostředků, které by na sedačce také mohli zanechat skvrny.

Které potahové látky jsou ošetřeny touto speciální technologií?

Hydrofobní ochranu poznáte podle označení Liquid Blocked, CleanBoo nebo Uniclean. Výrobců potahových látek je několik a hydrofobní ochrana ještě nemá jednotné označení. Abychom vám usnadnili hledání, zde je seznam některých potahových látek z naší nabídky, které jsou hydrofobní ochranou ošetřeny:

Potahová látka Granada

Hladká a měkká potahová látka Granada je příjemná na dotek. Kromě technologie CleanBoo je ošetřena ochranou proti žmolkování, roztržení a ztrátě barevnosti.

potahova latka granada

Potahová látka Pecos

Potahový materiál Pecos zákazníci oblibují zejména díky jeho jemnému plyšovému povrchu. Zároveň je velmi pevný, otěruvzdorný, hydrofobní a odolný vůči vyblednutí.

potahova latka pecos

Potahová látka Tunis

Látka Tunis je specifická zejména díky svému zajímavému vzoru. Je velmi odolná vůči roztržení a poškození, k čemuž dopomáhá i hydrofobní ochrana CleanBoo.

potahova latka tunis

Potahová látka Samoa

Látka Samoa má jemně vystoupenou strukturu. Je ošetřena technologií Liquid Blocked. V nabídce ji máme v několika barvách.

potahova latka samoa

Potahová látka Erie

Pevná, odolná a zajímavá látka Erie byla vytvořena pro lidi, kteří si potrpí na design. Jedinečný charakter jí dodává propletená struktura. Dostanete ji ve velmi zajímavých a sytých barvách.

potahova latka erie

Hydrofobní ochrana je standard budoucnosti

Hydrofobní ochrana se v budoucnu stane standardem při výrobě kvalitních potahových látek. Pokud tedy hledáte potah, který vám opravdu dlouho vydrží, jednoznačně byste měli zvážit potahovou látku s hydrofobní úpravou. Právě tato úprava totiž garantuje kvalitu látky, její odolnost a skvělý vzhled po dlouhá léta.

Naše novinky v nabídce

×