Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Na co nezapomenout při koupi velké sedačky ve tvaru U?

Sedačky ve tvaru U patří mezi nejoblíbenější modely sedaček na trhu. Zákazníci je preferují zejména kvůli jich praktičnosti a prostornosti. Častokrát se však stává, že si zákazník jednoduše nedokáže tak velkou sedačku představit ve svém bytě a proto sáhne po menší alternativě. Pokud se tedy rozhodujete, zda je takový typ sedačky pro vás vhodný, přečtěte jsi pár našich rad.

 

Pro koho jsou sedačky ve tvaru U určeny?

Ačkoliv sedačku může využívat prakticky kdokoliv, primárně jsou sedačky ve tvaru U určené pro velké rodiny. Jelikož jsou ze všech typů sedaček nejprostornější, předpokládá se, že je bude využívat více lidí. Musí být tedy pevné a odolné i vůči vyšší váhové zátěži. Jsou ideální i pro společenské lidi, kteří mají časté návštěvy přátel nebo rodiny.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Do jakých prostorů se sedačky ve tvaru U nejvíce hodí?

Tyto pohovky vynikají svou velikostí a proto se vždy stanou dominantou místnosti. Umísťujeme je do velkých prostorů. Mohou být umístěny v rohu, u zdi, nebo klidně i uprostřed místnosti. Určitě je ale nedoporučujeme umísťovat do malých místností. I když by se na první pohled mohlo zdát, že by velká sedačka mohla pokoj opticky zvětšit, je to přesně naopak.

Sedačky typu U můžeme využít i jako přirozené rozdělení funkčnosti pokoje – například pokud máme spojenou jídelnu s obývákem, nebo dokonce kuchyni s obývákem. Sedací souprava dokáže šikovně opticky rozdělit místnost na dvě části.

 

Zdroj foto: pinterest.com

 

Jak maximálně využít velkou sedačku?

Prostorné sedačky mohou mít více funkcí. Naplno bychom měli využít například jejich velký úložný prostor, který většinou tvoří dvě boční otevírací křídla sedačky. Velké pohovky nabízejí i možnost příležitostného spaní. Každodenní spaní nedoporučujeme, protože sezení je většinou složené z více částí, z čeho by vás mohli bolet záda. Každodenní spaní je možné v případě, že jsi zakoupíte například vrchní matraci.

Jak jsme již zmínili, sedačky ve tvaru U mohou nahrazovat i obývákové stěny, které rozdělují velké místnosti na menší části. Jejich výhodou je také to, že jakmile sedačku do pokoje umístíte, stane se její dominantou. Z designérského hlediska tedy již nepotřebujete dokupovat žádné velké výrazné kusy nábytku. Postačí malý stolek a vkusné bytové doplňky

 

Praktický tip na závěr

Pokud již máte vybraný konkrétní model sedačky a náš článek vás potvrdil v tom, že je pro vás skutečně vhodná, můžete s klidem objednávat. Pokud jste ale pořád nejistý, máme pro vás skvělý tip na závěr. Barevnou lepicí páskou si na podlahu obývacího pokoje naznačte rozměry sedačky. Zjistíte tak, kolik místa bude sedačka zabírat a ujistíte se, jestli s ní budete opravdu spokojený.

Naše novinky v nabídce

×