Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Vybíráme pohovku do dětského pokoje. Co všechno musí splňovat?

Sedačky a pohovky nejsou jen záležitosti obývacích pokojů. Prakticky poslouží i v dětském pokoji, a to jako místo na hraní, odpočinek nebo přespávání kamarádů. Pohovky do dětského pokoje by však měly splňovat určité požadavky a vlastnosti. Přečtěte si proto několik našich rad, jak při výběru dětské pohovky postupovat. Nad čím vším byste měli popřemýšlet?

 

1. Potahový materiál pohovky

Životnost sedačky záleží na několika faktorech. Jedním z nich je i kvalita potahového materiálu. Platí to zejména u dětí, které vůbec nedbají na to, zda se k látce chovají šetrně. Vyplatí se vám proto investovat do kvalitnějšího potahu, který bude pevný, odolný a zajistí delší životnost dětské pohovky.

Na dětské pohovky je ideální látka s technologií AquaClean. Jde o technologii, která látku chrání před skvrnami. Mokré skvrny nepropouští a při čištění nevyžaduje žádné čistící ani chemické prostředky. K čištění vám postačí pouze čistá voda a hadřík. Látka s touto technologií je sice cenově vyšší, ale při dětech se vám tato investice určitě vrátí.

 

2. Design a velikost

Při hledání pohovky do dětského pokoje narazíte na množství vzorů a velikostí. Důležité je proto uvědomit si, co má vaše dítě rádo a co se mu líbí. Kromě toho byste si měli odpovědět na otázku: „Jak dlouho bude pohovka dítěti sloužit?“ Na základě toho se pak můžete ohlížet po vhodném designu.

Pokud plánujete, že dítě bude pohovku využívat jen pár let, klidně mu můžete vybrat sedačku menších rozměrů s hravými dětskými vzory. Pokud ale chcete, aby mu vydržela co nejdéle, vsaďte raději na neutrální design a větší rozměry. Pohovka se vašemu dítěti totiž musí líbit i o pár let, jinak vám začne řezat uši, že chce novou.

 

3. Barva sedačky

Děcka si nedávají pozor na to, co popíší černým fixem nebo kde jim kápne kečup. V rámci designu a výběru potahového materiálu proto popřemýšlejte také nad správnou barvou sedačky. Pokud nechcete přijít o nervy, zvolte takovou barvu, která alespoň částečně zakryje těžko čistitelné skvrny. Nedoporučujeme bledé barvy, naopak bychom vybrali spíše tmavé, ale zároveň veselé, aby podpořily atmosféru dětského pokoje.

 

4. Úložný prostor pohovky

Úložného prostoru není nikdy dost. Byla by proto škoda, pokud byste do dětského pokoje umístili sedačku, ale nevytvořili přitom žádný úložný prostor. Správně vybraná pohovka vám dokáže vykouzlit poměrně velký úložný prostor, který využijete na staré hračky, sezónní oblečení nebo dokonce peřiny pro návštěvy.

 

5. Možnost rozkládání

V dětském pokoji může sloužit pohovka i na spaní, případně na příležitostné spaní. Ideální je proto vybrat si rozkládací pohovku, kterou kromě dítěte mohou využít i jeho kamarádi při přespávání, případně staří rodiče při delší návštěvě. Prohlédněte si proto například náš výběr menších pohovek, které všechny zmíněné požadavky splní nad očekávání. V případě, že byste se chtěli o pohovkách více informovat, případně potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Naše novinky v nabídce

×