Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak najít sedačku pro každodenní spaní?

Hledáte sedačku, která by přes den sloužila na lenošení nebo relaxaci a v noci jako pohodlná postel? Přestože žádná ze sedacích souprav není plnohodnotnou náhradou postele, stále více lidí sahá právě po takové sedačce, která by plnila funkci obou kusů nábytku. Podívejte se, jaké výhody má sedačka pro každodenní spaní a na co je třeba při jejím výběru dát pozor.

Proč sedačky nejsou primárně určeny ke spaní?

Jako první byste si měli uvědomit, že sedací soupravy jako takové nejsou primárně určeny ke každodennímu spaní. Rozkládací sedačky mohou být pohodlné při občasném přespávání návštěvy, ale nikdy nenahradí komfort klasické postele. Existuje však několik důvodů, proč se lidí rozhodnou pro toto řešení. Někdy jde o čistě prostorovou záležitost – například při zařizování malého jednopokojového bytu, kde vám prostor nedovolí luxus samostatné ložnice, někdy dokonce ani samostatné postele. Jindy sehraje roli finanční situace.

Přestože jsou dnešní sedačky opravdu komfortní a kvalitní, nevyrovnají se matrací, které jsou vytvořeny tak, aby poskytovaly podporu páteři. Může se proto stát, že při pravidelném přespávání na gauči vás časem mohou bolet záda, případně se vám může snížit kvalita spánku. Dalším faktorem jsou rozměry sedací soupravy.

Některé velké U-čkové sedačky poskytují sice opravdu štědrý prostor, avšak do malého bytu se jen zřídka tak velké sedací soupravy vejdou. Může se proto stát, že pokud budete na rozložené sedačce přespávat ve dvou, budete se muset trošku potlačit. To v konečném důsledku také může ovlivnit kvalitu spánku. Pokud však přece jen zvažujete využívat sedací soupravu ke každodennímu spaní, máme pro vás tip, jak si sedačku přizpůsobit.

Rohová sedačka BALTICCO II Rozkládání
Rohová sedačka BALTICCO II

Jak si můžete sedačku přizpůsobit ke každodennímu spaní?

S pokrokem technologií se vpřed posunula i kvalita sedaček jako takových. Ve většině sedacích souprav se pro rozkládací plochu používá tvrdší a kvalitnější výplň. Je to především proto, aby se sedačky tak rychle nevyseděly a neopotřebovaly. Přesto však můžete během spánku cítit spoje mezi jednotlivými částmi sedačky. S tím vám může pomoci takzvaná vrchní matrace.

Jedná se o tenčí matraci, kterou uložíte na vrch rozložené sedačky. Vrchní matrace jsou často vyráběny z paměťové pěny, která je dobrá pro páteř a zvyšuje komfort během spánku. Mimo jiné je taková matrace praktická čili ráno ji rychle a snadno odložíte – například do úložného prostoru gauče. Toto řešení také potěší ty, kteří spánku na tvrdé matraci neholdují a preferují spíše měkčí výplň.

Podle čeho vybírat sedačku pro každodenní spaní?

V první řadě byste měli zvážit rozměry sedací soupravy. Důležité je nejen to, kolik lidí na ní bude pravidelně přespávat, ale především to, zda pro vaši výšku nebude příliš krátká. Měli byste mít dostatek prostoru na to, abyste se pohodlně vystřelili. Jak jsme již zmínili, je třeba myslet i na to, zda budete na sedačce přespávat sami nebo v páru. Většina sedacích souprav dosahuje po rozložení rozměrů menší manželské postele. Je dobré si tyto rozměry předem prověřit. Zabráníte tak tomu, že se během spánku budete s partnerem na sedačce tlačit.

Rohová sedačka HERMOS I Rozměry
Rohová sedačka HERMOS I

Na našem e-shopu naleznete u každé sedací soupravy náhled rozměrů sedačky v nerozloženém i rozloženém stavu. Můžete si tak prověřit, zda vám sedačka zapasuje do prostoru, ale také to, jestli na ní budete mít po rozložení dost místa.

Proč se v některých případech vyplatí mít sedačku místo postele?

Jak jsme již zmínili, někdy volí lidé sedačku místo postele čistě z praktických důvodů. Jsou ale případy, kdy vám řešení 2v1 poskytne nejen praktické, ale také estetické výhody. Na jedné straně „zabijete dvě mouchy jednou ranou“ a ušetříte prostor, na druhé můžete opticky zvětšit místnost a získat úložný prostor.

Během dne postel většinou nepotřebujete, a proto je právě v malých bytech výhodou to, když máte možnost postel (v našem případě gauč) složit a využít prostor jinak. V jednom z našich předchozích článků jsme psali o tom, že rozložení a volba nábytku může velmi ovlivňovat to, jak místnost působí. Pokud bychom celou místnost „přecpali“ nábytkem, gaučem a postelí, prostor by působil dusivě a stísněně

Rohová sedačka VENTO I úložný priestor
Rohová sedačka VENTO I

Další velkou výhodou je úložný prostor, do kterého ráno uložíte polštáře a peřiny. Některé rohové sedačky poskytují bohatý úložný prostor, takže tam kromě peřin uložíte i jiné věci, například sezónní oblečení a podobně. Právě v menších bytech je úložný prostor často spíše luxusem než pravidlem. Opět platí pravidlo, že čím méně věcí bude uloženo někde v prostoru pokoje, tím vzdušněji bude místnost působit.

Naše novinky v nabídce

×