Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak zařídit malý obývací pokoj? Základem je správná sedací souprava

Zařídit malý prostor je mnohem náročnější než vybrat nábytek do velkého pokoje. Velký obývací pokoj zařídíte lusknutím prstu, protože máte dost místa na nábytek, doplňky i dekorace. Co ale dělat s malým obývákem? Jak rozmístit nábytek, aby obývací pokoj nebyl stísněný, ale zároveň vám poskytl i dostatek úložného prostoru? Podívejte se spolu s námi, na co je třeba myslet při zařizování malého obýváku.

Sedací souprava je ohniskem obývacího pokoje

Centrem nebo i ohništěm obývacího pokoje je ve většině případů sedačka. Volba správné velikosti, tvaru a polohy sedací soupravy je proto velmi důležitým krokem, který si třeba předem promyslet. Umístění třeba zvolit strategicky tak, abyste ušetřili co nejvíce místa.

Kam umístit sedací soupravu?

Umístit sedačku například doprostřed místnosti není vhodné řešení pro žádný malý obývák. Po stranách by nezůstal dostatek prostoru pro ostatní nábytek, a tak by celá místnost působila stísněně a přeplněně.

Při zařizování proto počítejte s tím, že sedačka je největším kusem nábytku v obývacím pokoji, který zabere hodně místa. V malých místnostech se doporučuje zasunout ji ke stěně, například i pod okna. Stěny s okny se totiž těžko zařizují zejména kvůli radiátorům, různým velikostem oken a závěsům. Sedačka se ale vejde pod každé okno, a proto umístěním sedačky právě sem můžete šikovně ušetřit prostor.

Sedačka vám poslouží jako víceúčelový kus nábytku

Často se stává, že právě v malých jednopokojových bytech je potřeba, aby obývací pokoj sloužil současně jako ložnice. Z praktického hlediska je proto výhodnější vybrat si rozkládací sedačku. Toto řešení je ideální hlavně pro mladé páry, které časem plánují větší bydlení.

Možná si řeknete, že spát každý den na gauči nemůže být pohodlné. Avšak právě potřeba využít prostor na 120 % vedla mnoha výrobců k vytvoření víceúčelového nábytku. V případě sedací soupravy to znamená, že přes den vaše sedací souprava usadí vás a vaši návštěvu, v noci se zase změní na postel a poskytne vám pohodlný odpočinek. Tyto sedačky mají dostatečně pevnou konstrukci a velký prostor po rozložení, aby poskytly plnohodnotné místo k sezení i spaní.

Úložného prostoru není nikdy dost: sedací soupravy s úložným prostorem

Problémem v malých bytech bývá také nedostatečně velký úložný prostor. I v tomto případě vám může být nápomocná dobře zvolená sedací souprava s úložným prostorem. Ten vám poskytne dostatek místa na odložení sezónních věcí.

Jak opticky zvětšit malý obývák? Vyberte si sedačku s vysokými nožičkami

V malých prostorech je obzvlášť důležité dbát na to, abychom rozmístěním a výběrem nábytku místnost opticky nezmenšovali. Příliš mnoho kusů nábytku nebo jeho špatné uložení může způsobit, že pokoj bude vypadat mnohem menší.

Jednou z možností, jak prostor vašeho obývacího pokoje zvětšit, je vybrat si sedačku s vysokými nožičkami. Ty sedací soupravu jako kdyby zvednou, bude vidět více podlahy a prostor tak bude působit vzdušnější.

Malý tip na závěr: Nevíte se rozhodnout kam sedačku umístit?

Potřebujete při výběru sedačky víc než jen představivost a metr? Pomoct si můžete například kusy kartonu. Položte kartony s požadovanými rozměry na podlahu a hned budete mít lepší představu o tom, kolik místa sedací souprava zabere.

Naše novinky v nabídce

×