Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Vybíráme sedačku do malého obýváku: 4 triky, díky kterým bude obývák vypadat prostornější

I malý obývací pokoj může být zařízený ve velkém stylu. Stačí, abyste poznali pár designérských triků a obývák zařídíte rozumně a stylově zároveň. Tentokrát jsme si pro vás připravili tipy na výběr sedačky do malého obýváku, díky kterým ušetříte prostor a pokoj opticky zvětšíte. Jaké zásady byste při výběru nové sedačky měli dodržet?

1. Vyberte si sedačku na vyšších nožičkách

Udržte si co nejprázdnější podlahu. Platí totiž jednoduché pravidlo: „Čím více podlahy člověk vidí, tím místnost vypadá větší.“ S vyvýšenou sedačkou, která bude mít jasně viditelné nožičky, se vám tedy podaří vykouzlit jednoduchý optický trik.

Celá obývák bude díky tomu vypadat vzdušnější a prostornější. Stejný efekt vytvářejí například i skleněné konferenční stolky na tenkých nožkách. Nevýhodou je jen to, že některé sedačky na velmi vysokých nožičkách nemají možnost rozkládání. V naší nabídce však najdete i šikovné kompromisy – sedačky na mírně vyvýšených nožičkách i s možností rozkládání.

mala sedacka do obyvaku

2. Sedačka je víceúčelový kus nábytku, myslete na úložný prostor

Pokud vybíráte sedačku do malého obýváku, pravděpodobně bude i zbytek bytu menších rozměrů. Je proto nezbytné skloubit vaše designové představy s funkčností. Úložný prostor v sedačce by měl být základním parametrem, na který budete při výběru sedačky přihlížet. Pokud si vybíráte menší rohovou sedačku, zaručeně najdete vhodný model i s úložným prostorem. Pokud je jedinou možností malá pohovka, zkuste k ní dokoupit i taburet. Další úložný prostor, který zároveň splňuje i jiné funkce, se vám totiž určitě někdy bude hodit.

3. Sedačku v malém obýváku umístěte ke stěně

Ve velkých obývacích pokojích si klidně můžete dovolit umístit sedačku do středu místnosti. V malých obývacích pokojích byste to však dělat neměli. Pokud chcete co nejvíce využít prostor, zasuňte sedačku až ke stěně. Vznikne vám tak větší prostor na ostatní nábytek.

Nebojte se trošku zaexperimentovat a sedačku umístit například pod okno. Prostor pod oknem totiž v mnoha bytech nebývá využit, protože se pod ním nachází radiátor. Skříňku s knížkami nebo drinky k radiátoru zřejmě neumístíte, no sedačce radiátor nevadí. Pokud vám to prostor dovoluje, nebojte se vyzkoušet i tento trik a naplno tak využít potenciál místnosti.

sedačka do malého obývacího pokoje

4. Při výběru sedačky do malé obýváku myslete na jednoduchost

Malý obývák = malá sedačka. To však neznamená, že musí jít o dvů-sedovou pohovku. Podle typu místnosti si můžete vybrat trošku větší pohovku nebo menší rohovou sedačku. Zapomeňte ale na sedačku ve tvaru U, obývák by pak působil stísněně.

Důležitá je velikost, ale i design. Aby prostor působil vzdušně, vybrat byste si měli sedačku s čistým a poměrně jednoduchým designem. Barvu zvolte spíše neutrální. Chcete-li mít obývák veselý a živý, rozveselte ji raději doplňky. Příliš výrazná sedačka by malý prostor mohla opticky více zaplnit, kvůli čemuž by vaše obývák vypadala ještě menší, než ve skutečnosti je.

Tipy na sedačku do malého obývacího pokoje:

Budete se při výběru nové sedačky řídit našimi radami? Na závěr jsme si pro vás připravili krátký seznam některých menších pohovek a rohových sedaček z naší nabídky, které určitě splní vaše očekávání. Do malého obývacího pokoje se hodí následující modely:

Naše novinky v nabídce

×