Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak vybrat sedačku ve venkovském stylu? Stačí vám pár triků

Představte si tu jedinečnou atmosféru venkovského bydlení. Ten krásný útulný interiér, který srší teplem skutečného domova. Bydlení ve venkovském stylu je prostě sen, který se dá snadno dosáhnout. Stačí pár detailů a i váš obývák může vypadat úplně jinak. Víte, jak například předělat sedačku do venkovského stylu?

 

Vsaďte na přírodu a útulnost

Venkovský styl se snaží přenést přírodu do interiérového designu. I proto využívá zejména přírodní materiály jako dřevo, kámen nebo hlínu. Jeho výrazným prvkem je i rustikální nábytek, který ale nepůsobí surově. Naopak, cílem venkovského bydlení je dosáhnout útulnost a pohodlnost, aby se člověk po těžkém dni vrátil do teplého a vroucího domova.

Univerzální design venkovského bydlení však neexistuje. Venkovské styly rozlišujeme podle oblasti, z níž pocházejí. Známe několik venkovských stylů – provensálský, skandinávský nebo anglický. Jaké jsou v nich rozdíly?

 

Sedačka ve venkovském stylu z Francie

Francouzský venkov se odráží především v provensálském stylu. Má romanticko-nostalgický nádech a typické jsou pro něj hlavně pastelové barvy, patina a květiny. Symbolickou květinou je zejména levandule, která symbolizuje původ tohoto stylu – sluneční a rozkvetlé Provensálsko.

sedacka ve venkovskem stylu

Zdroj foto: pinterest.com

Pokud si chcete v provensálském stylu zařídit celý obývák, poohlédněte se po patinovaném nábytku. Sedačka laděná do provensálského stylu by měla být měkká a pohodlná. Zadní opěrka by určitě neměla být tvrdá, ale tvořena polštáři. Inspirovat se můžete například naší rohovou sedačkou Paso.

Podstatnou roli hraje i potah sedačky. S přihlédnutím k provensálskemu stylu by měl být bílý, pastelový nebo s květinovým vzorem. Květinový vzor však můžete využít i na jiném bytovém textilu – polštářích, závěsech nebo přehozech.

 

Sedačka v anglickém venkovském stylu

Anglický venkov vždy zaváněl starobylostí s nádechem klasické elegance. Charakteristickými pro toto venkovské bydlení jsou tedy zejména zdobenost a nádech bohatství. Dnes se tyto prvky odrážejí zejména v nábytku z masivního tmavého dřeva, který vypadá, jako byste ho měli ze starožitnictví.

sedacka ve venkovskem stylu

Zdroj foto: pinterest.com

Všimnout si toho můžete například na fotografii. Interiér je na první pohled moderní, no masivní komoda a starožitné hodiny mu dodávají klasický nádech. Sedačka v anglickém venkovském stylu je ale naopak velmi jednoduchá. Zvolit si proto můžete pohovku s dvojsedom nebo trojsed v neutrální barvě potahu. Podstatné jsou také polštáře na sedačce.

 

Sedačka v skandinávském stylu

Skandinávský venkovský styl staví především na jednoduchost. Jsou pro něj typické zejména velká okna, přes které dovnitř proudí hodně světla. Vzhledem k tomu, že styl pochází ze studených zemí, kromě přírodních materiálů dřeva, kamene a hlíny využívá i kůži a kožešinu.

Sedačka v skandinávském stylu je designově jednoduchá a čistá. Téměř vůbec se nevyužívají velké sedačky ve tvaru u, nejčastěji jsou to pohovky s dvojsedom nebo trojsedom, také i rohové sedačky s malými dřevěnými detaily. Takovou je například i pohovka Bagi, s krásným čistým designem a detailem vyvýšených dřevěných nožiček.

Naše novinky v nabídce

×