Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Romantická atmosféra s květinovým vzorem na sedačce. Jak si vybrat ten správný?

Toužíte po květinových vzorech v obýváku? Směle do toho. Dnes jsou totiž květinové vzory na sedačce velmi moderní, a navíc i snadno dostupné. Působí romanticky, půvabně a pozitivně. Jak ale vybrat ten správný vzor a zkombinovat ho s ostatním zařízením tak, aby se líbil celé rodině? Čtěte dál a my vám prozradíme pár rad, jakož i z vašeho obývacího pokoje vykouzlit voňavou zahrádku plnou květin.

 

Květinové vzory na sedačce vám přinesou nostalgii, ale i radost

Díky sedačce s květinovým vzorem dostane váš obývací pokoj jemný nádech vintage stylu. Přestože květiny působí nostalgicky, jsou také velmi veselé a stylové. Dokáží vykouzlit romantickou atmosféru, a proto se vám budou líbit zejména tehdy, pokud jste jemná a něžná žena, v hloubce duše romantička.

kvetinova sedačka

Zdroj foto: pinterest.com 

Vybrat si můžete z několika typů květin na potahové látce – například z růží nebo polních a exotických květin. Všechny druhy květin přitom vyjadřují něco jiného. Vzor růží je vášnivý, ale polní květiny zanechávají spíše dojem jemnosti, hravosti a něžnosti. Exotické květiny se zase hodí do orientálních interiérů, protože do bytu přinášejí špetku východních kultur.

 

I vzor zelených pokojových rostlin je dnes v kurzu

Velmi populárním a moderním je dnes i vzor zelených pokojových rostlin. Tento vzor dokáže do interiéru přenést kousek přírody a svou uklidňující zelenou barvou navodit v bytě harmonii. Pokud tedy nejste milovnicí pestrobarevnosti květinových vzorů, ale přitom stále milujete přírodu a zeleň, potisk zelených rostlinek je pro vás ten pravý.

kvetova sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Použijete květinové vzory na potahu, nebo raději na ostatním bytovém textilu?

Květinové vzory se líbí zejména nám ženám. Muži s nimi nejsou až tak ztotožněni, a proto pokud přemýšlíte nad květinovým potahem sedačky, nejprve to proberte s partnerem. Pokud nesouhlasí, máme pro vás docela chytré řešení – potah sedačky si vyberte neutrální, no květinový vzor využijte na ostatním bytovém textilu.

 

Vytvořte si sezónní sety bytového textilu

Přehozy, polštáře, koberce nebo závěsy tak mohou být sladěny do jednoho květinového vzoru. Dávají vám dokonce větší variabilitu, protože je můžete častěji střídat. Zkuste si vytvořit například sezónní sety a střídat je podle počasí nebo nálady – v zimě vsaďte na vánoční vzory, na léto zase vyměňte veškerý bytový textil za veselé květiny. Je to sice maličko vyšší investice, protože vše musíte nakoupit dvojmo, na druhé straně budete přinucena bytový textil častěji prát a tím pádem se zbavíte prachu, který se drží zejména na závěsech, přehozech a povlečení.

 

Při zařizování se pohrajte s barvami a materiálem

To, jak květiny zkombinujete s ostatním nábytkem a zařízením, záleží samozřejmě jen na vašem vkusu. Inspirovat vás mohou i fotografie interiérů, které jsme vám ukázali v tomto článku. Pokud se však na ně podíváte dobře, všimnete si, že květiny jsou vždy dominantním a jediným výrazným prvkem.

kvatinove vzory na sedačke

Zdroj foto: pinterest.com

Abyste tedy z vašeho obývacího pokoje vytvořili harmonický a nepřeplněný prostor, nekombinujte květinový vzor s dalším výrazným vzorem – například proužky nebo cikcakem. Spíše se pohrajte s barvami, materiálem a texturou jednotlivých prvků. Určitě se vám tak podaří vykouzlit skvělou atmosféru, díky které se ve vašem „předělaném“ obývacím pokoji bude dobře cítit celá vaše rodina i přátelé.

 

Zdroj titulní foto: refinery29.com

Naše novinky v nabídce

×