Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak vyčistit sedačku octem? Stačí vám dvě suroviny a čistící prostředek je připraven

Podobně jako jedlá soda, i ocet patří k základním věcem, které máme doma asi všichni. Má široké využití, a to nejen v kuchyni, ale také jako čistící prostředek. Můžete jej smíchat v různých poměrech s vodou, přidat k němu přísady jako například citrónovou šťávu či sodu a vyrobit si tak čistící přípravek na různé povrchy a materiály.

Proč sáhnout po octovém přípravku na sedačku?

dezinfekce

Dezinfikuje

odmasteni

Odmašťuje

osviezuje barvy

Pomáhá osvěžit barvy

odstranuje skvrtny

Čistí skvrny

Co potřebujete k čištění sedací soupravy pomocí octa?

Poměr vody a octa můžete zvolit podle míry znečištění sedací soupravy. Pokud sedačka není příliš špinavá, postačí vám poměr 1 šálek octa na 2 šálky vody. Připravený roztok nalijte do nádoby s rozprašovačem a můžete se pustit do čištění:

  • sedací soupravu vysajte,
  • nastříkejte octovou vodou,
  • nechte pár minut působit,
  • dočistěte měkkým hadříkem a čistou vodou.

Jak chránit sedačku před skvrnami a znečištěním? Vyberte si správný potah

Výběr správného potahu je klíčový stejně jako výběr sedačky samotné. Sedací souprava potřebuje totiž pro svou dlouholetou funkčnost nejen pevnou kostru, ale také kvalitní potahový materiál. Mnoho potahových látek je dnes vyráběno s úpravami, které mají zaručit právě udržení barev, snížit poškození odíráním a také zvýšit odolnost sedačky vůči flekům a znečištění. Najdete je i u nás v Nabytek4you.

odolne potahove latky

Prohlédněte si některé z našich prémiových potahových materiálů:

Amor Velvet

Solo

Pecos

Luxo

Loca

Granada

Jako inspiraci jsme pro vás vybrali jednu z našich novinek – rohovou sedací soupravu Barteez II, kterou si můžete prohlédnout v barevných provedeních potahové látky Amor Velvet.

Naše novinky v nabídce

×