Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Královská modrá sedačka: Vyberte si luxus do vašeho obývacího pokoje

Sedací soupravy ve výrazných barvách se stále častěji stávají interiérovým trendem. Právě modrá barva je jednou z nejoblíbenějších, jaké si domácnosti vybírají při koupi nové sedačky. Modrá je totiž barva, která má uklidňující a povzbuzující účinek. V mnoha obývacích pokojích představuje elegantní doplněk.

Žhavým trendem dnešních dnů je ale královsky modrá sedačka. Královská modrá sedací souprava totiž nebude ve vašem obýváku jen na jednu sezónu. Její odstín je nadčasový. Měli byste si tedy pořádně promyslet, jaký typ a velikost zvolíte, abyste se sedačkou byli spokojeni dlouhá léta.

Jaký původ a význam má královsky modrá barva?

Název královská modrá byl poprvé použit na začátku 19. století. Pojmenování vzniklo v Anglii, kde byla uspořádána soutěž na výrobu šatů pro královnu Charlotte. Díky svému historickému vztahu s britskou královskou rodinou se barva často pojí s autoritou a důstojností.

Královsky modrá barva je všestranná. Je spojována s důvěrou a spolehlivostí. Spousta společností si ji proto vybírá jako barvu, která se nachází na logu či doplňcích v interiéru firmy. Je důstojná a neodmyslitelně zářivá. Má také uklidňující vlastnosti. Všechny tyto atributy z ní dělají favorita v interiérovém designu.

Jaké barevné kombinace se hodí k modré sedací soupravě?

Správná kombinace barev dodá interiéru život. Shrnuli jsme pro vás barevné kombinace, které budou s královsky modrou sedačkou dokonale ladit:

  • modrá, bílá a béžová
  • modrá, šedá a bílá
  • modrá, hnědá a šedá
  • modrá, růžová a šedá
  • modrá, žlutá a červená

Jaké doplňky zvolit ke královsky modré sedačce?

Při výběru doplňků buďte vždy opatrní. Snadno se může stát, že prostor obývacího pokoje bude překombinován. Prostor tak může působit chaoticky a zmateně. Královsky modrá barva nejvíce vynikne s neutrálními tóny a medovými odstíny.

V interiérovém designu se královská modrá může vyvážit neutrálními tóny slonoviny nebo šampaňského. Ladí se všemi kovovými povrchy a dokonale se hodí k mramoru. Prostor, kde se nachází modrá barva, může někdy působit chladně. Tento efekt vám pomůžou zjemnit dřevěné podlahy nebo doplňky.

Dalšími doplňky, které jsou v domácnosti stále více používanější, jsou výrobky z juty. Vytváří totiž krásný a moderní interiér v ekologickém stylu. Juta je vynikající organický materiál, který spojuje přirozené světlé a tmavě hnědé odstíny barev. Dokonale ladí právě s modrou barvou. Dekorace z tohoto materiálu se hodí do každého pokoje.

 

jutove doplnky do interieru

Kombinace královské modré sedačky s bílými doplňky

Tento jemný a jednoduchý styl designu obývacího pokoje si zamilujete. Čisté světlé odstíny bledých barev na stěnách zvětší prostor. Obývací pokoj nabere zcela jiný rozměr. Ozdobné polštáře bílé nebo bledé barvy dokonale vyniknou na modré sedačce a doladí tak celý obývací pokoj.

Hravé barevné odstíny v kombinaci s královskou modrou sedačkou

Kralovska modra sedaci souprava

Určitě se najde někdo, kdo má rád různorodost veselých barev v jedné místnosti. Nikdo z nás ale nechce, aby byl z místnosti cítit chaos a nesoulad barev. Jak odhadnout, kdy je prostor až příliš překombinován?

Při výběru barev vždy platí: méně je více. Myslete na to, aby byly v pokoji nejvýše 3 – 4 barvy. Vždy by měla nejvíc dominovat jen jedna barva. Co se týče podlahy, je lepší zvolit světlejší odstín. Dřevo je například materiál, který zútulní váš obývací pokoj a dodá jej pocit teplého domova.

Královský modrý gauč se šedou a bílou

Šedá barva je další volbou, která dokonale ladí s královskou modrou sedačkou. Tyto dva tóny barev jsou odlišné a poskytují kontrast. Jak můžete vidět i na fotografii, měkký modro-bílý vzorovaný koberec vytvořil bod, na kterém je umístěna sedačka a doplňky – jakými mohou být stolky. Pro příznivce zlaté barvy máme dobré zprávy. Zlatá barva zvýrazní modrou barvu a přidá na luxusu v daném interiéru.

Hledáte královsky modrou sedačku?

Vyberte si do svého obývacího pokoje luxusní barvu nábytku. Nabízíme vám široký výběr pohodlných sedacích souprav.

Naše novinky v nabídce

×