Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Vybíráme malou rohovou sedací soupravu. Prohlédněte si tipy na vhodné modely

Téměř každý z nás by chtěl mít spoustu prostoru – velký byt, velké pokoje, množství úložného prostoru i místa k odpočinku na prostorné sedačce. Ne všichni však máme takovou možnost. Někdy musíme sáhnout i po menších kusech nábytku – ať už kvůli praktičnosti nebo omezenému prostoru v bytě.

Ani menší nábytek však nemusí být „k zahození“. Pokud si vyberete rozumně, i tento nábytek vám dokonale splní svoji službu. Platí to u úložného prostoru, ale i u sedacích souprav. Pokud tedy hledáte menší rohovou sedací soupravu, jste na správném místě. Poradíme vám, jak si vybrat takovou, se kterou budete dlouhá léta spokojeni.

Čím by měla být vybavena každá malá rohová sedací souprava?

Malé rohové sedací soupravy jsou nejčastější volbou lidí, kteří hledají sedačku do malého bytu, dětského pokoje nebo do kanceláře. Z hlediska praktického využití a dlouhé životnosti by těmto sedačkám neměly chybět:

  • úložný prostor,
  • možnost rozkládání,
  • kvalitní potah.

Úložný prostor by měl být základní vlastností, na kterou budete přihlížet. Nezáleží, jestli do něj odložíte sezónní oblečení, nebo vám poslouží „jen“ na deky a jiný obývací textil. Úložného prostoru přece nikdy není dost.

Podobné pravidlo platí i o možnosti rozkládání. Nemusíte ji používat dennodenně, ale jednou za čas se vám určitě bude hodit – pro příležitostnou návštěvu, během dětských přespávacích párty, nebo v případě, když se váš partner bude v ložnici léčit z nemoci a vy se budete potřebovat vyspat do práce.

Na poslední vlastnost rohové sedačky – kvalitní potahový materiál, mnozí z nás zapomínají. Při potahu bychom se totiž neměli stavovat jen na jeho barvu a vzhled, ale hlavně na kvalitu. Potahová látka by měla být dostatečně silná, odolná a otěruvzdorná. Zajisté oceníte i hydrofobní úpravu, která sedačku ochrání před skvrnami a zbytečným znečištěním.

Modely malých rohových sedacích souprav, které byste neměli přehlédnout

Abychom vám nedávali jen teoretické rady, máme pro vás také praktické tipy. Z naší nabídky jsme vybrali několik modelů menších rohových sedaček, které však poskytnou dostatek prostoru jak k sezení, tak k lenošení. Všechny lze rozložit a mají úložný prostor. Výběr potahového materiálu pak zůstane na vás – z našeho vzorníku si sami můžete vybrat typ i barvu látky.

Rohová sedačka Balticco I Mini

Balticco I Mini je neskutečně stylová a moderní sedačka. Určitě na ní oceníte nastavitelné opěrky hlavy a velmi kvalitní přepracování.

Rohová sedačka Hermos II

Pohodlná rozkládací sedačkaHermos II s vestavěnými držáky na sklenice, minibarem a nabíjecí stanicí se zásuvkou a USB.

Rohová sedačka Vili

Elegantní rohovou pohovku Vili dokážete díky tomu správnému potahu sladit do různých interiérových stylů. Hodí se do hygge obývacích pokojů, provensálských interiérů i do elegantních kanceláří.

Rohová sedačka Clout

Malá rohová sedačka Clout s klasickým designem a zajímavými prvky. Její zadní opěrku tvoří velké polštáře, které vám přinesou nejvyšší komfort.

Co mají tyto malé rohové sedací soupravy společné?

Určitě jste si všimli, že všechny tyto sedačky jsou vyrobeny v podobném stylu. I přes malé rozměry poskytnou svým novým majitelům dost místa. Sedačky Hermos II, Clout a Vili mají místo zádové opěrky velké polštáře. Když je však dáte stranou, vznikne vám ještě širší prostor k sezení, což se hodí například při dětech, která si na sedačce i hrají.

Kromě toho mají sedačky Balticco I Mini a Clout zajímavé designové prvky, a to v podobě vertikálního šití na bočních opěrkách. Díky tomuto maličkému ale podstatnému detailu se zdá, že se sedačky táhnou více do výšky než do šířky. Sedačka tak opticky nezahlcuje prostor, ale naopak činí obývací pokoj na oko prostornějším.

Všechny 4 sedací soupravy mají navíc ještě jeden společný znak. Najdete ho?

Sedací souprava s viditelnými nožičkami je do malého prostoru ideální

Pravděpodobně jste tento znak už našli v nadpisu: společným prvkem jsou právě vysoké a viditelné nožičky. Čtete-li náš blog pravidelně, jistě víte, proč jsme do výběru modelů malých rohových sedaček vybrali právě ty s vysokými nožičkami. Opakujeme to totiž v každém článku věnujícímu se malým obývákům: Viditelné nožičky opticky zvětšují prostor.

Jak je to možné? Jde o jednoduchý optický trik: Jelikož díky nim pod sedačkou vidíme podlahu nebo koberec, zdá se, že sedačka nezabírá v pokoji tak mnoho místa. Prostor vypadá vzdušnější a „nepřecpaný“ nábytkem.

Zmíněné modely jsou tedy do menších prostorů vhodné nejen díky svým rozměrům, ale také díky promyšleným designovým prvkům. Mají pohodlné sezení a jednoduše je přizpůsobíte svému bytovému stylu, díky čemuž se jistě stanou oživením vašeho domova.

Naše novinky v nabídce

×