Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Rozkládací pohovky k relaxaci i příležitostnému spaní. Na jaké parametry při výběru přihlížet?

Flexibilní, praktické a univerzální rozkládací pohovky vyhledává stále více lidí. Jsou ideální do obývacích pokojů, dětských pokojů, pokojů pro hosty, ale i studentských bytů – jednoduše všude tam, kde chcete vytvořit komfortní místo k sezení a příležitostné spaní v jednom. Pokud i vy bojujete s nedostatkem prostoru a potřebujete z jednotlivých kousků nábytku vytěžit maximum, právě rozkládací pohovka může splnit všechny vaše požadavky.

Na jaké parametry přihlížet při výběru rozkládací pohovky?

Při výběru vaší nové pohovky pravděpodobně zohledníte 2 faktory – design a cenu. Pokud však na ní budete chtít občas i přespat, případně na ni budete chtít uložit příležitostnou návštěvu, musí být dostatečně odolná. Mějte na paměti, že na sedačku bude vyvíjen větší tlak, a tím pádem by měla splňovat vyšší kvalitativní standardy. Jen tak si budete jisti, že pohovka bude nejen pěkná a cenově výhodná, ale také užitečná a funkční. Na jaké parametry se tedy dívat při výběru rozkládací pohovky, pokud na ní občas chcete i spát?

elegantná pohovka Bagi

Sedačka, obzvláště ta, na které se spí, bývá velmi namáhaným kusem nábytku. Jako první se většinou opotřebuje potah. Zvykne se žmolkovat nebo roztrhnout. Příčinou jsou otěry, které na potahu vyvíjíme při sezení a ležení. Přečalounění sedačky není sice ničím výjimečným, no v dnešní době může jít o celkem nákladnou položku.

Chcete se tomu vyhnout? Doporučujeme vybrat si potahovou látku s vysokou odolností vůči otěru a žmolkům. Tyto potahové látky bývají hrubší a pevnější, takže ideální i pro případ, že na sedačce chcete občas přespat. Výhodou jsou obzvláště u malých dětí a domácích mazlíčků, které zvyknou látku vytahat drápky.

Další přidanou hodnotou kvalitních potahových materiálů bývá ochrana proti skvrnám. Znamená to, že potah je již z výroby ošetřen moderní technologií, která zabraňuje vsakování tekutin do látky. Všechny tekutiny se tak udrží na jejím povrchu, neprosáknou do vláken, a tím pádem nevytvoří skvrnu. Nemusíte se tedy bát, že byste látku znehodnotili zašpiněním. Případné jiné nečistoty očistíte z takové potahové látky navlhčeným hadříkem, nepotřebujete žádné čistící prostředky.

Úložný prostor pod pohovkou není nezbytnou, ale na druhé straně velmi praktickou a vyhledávanou vlastností každé pohovky. Úložného prostoru totiž nikdy není dost. Využít jej můžete k odložení lůžkovin, sezónního oblečení, ale i různých jiných předmětů, které chcete nechat skryté před zrakem vašich hostů.

Pohovka na spaní musí mít stabilitu postele. Důležitá je tedy pevnost a kvalita vnitřní konstrukce. Máte-li vyšší váhu, u výrobce si zkontrolujte také nosnost pohovky. Budete mít jistotu, že konstrukce časem nepovolí a nezačne vrzat nebo se dokonce lámat.

Pokud se ráno nechcete probouzet dolámaný, kvalitní výplň sedačky je základ. Ideální volbou je výplň s paměťovou pěnou, která se používá i při matracích na postel. Zároveň však výplň nemůže být příliš měkká. Zapomeňte tedy na pohovky, na kterých se po usednutí doslova „propadnete“. Vhodnější je pevné a stabilní sezení.

Posledním, ale jistě neméně důležitým kritériem, je šířka spací plochy po rozložení. Pro dospělého člověka je komfortních minimálně 70 cm na šířku, ideálně 80 cm. Pro 2 osoby by to potom mělo být od 140 – 150 cm na šířku lůžka.

Modely rozkládacích pohovek z naší nabídky

Rozkládací pohovky mají sice malé rozměry, přesto si na nich víte skvěle odpočinout. Stačí doplnit křeslo či taburet a pro celou vaši rodinu vytvoříte ideální místo pro večerní relaxaci. Po rozložení budete mít zase dost místa ke spaní pro návštěvu. Toto jsou naše modely klasických pohovek s možností rozložení:

Modely rozkládacích rohových pohovek z naší nabídky

Pokud máte v bytě více místa, případně chcete vyplnit roh místnosti, podívejte se také na modely rohových sedaček. Po rozložení nabídnou o něco větší spací plochu a mají také větší úložný prostor.

Chcete rozkládací pohovku využívat pro pravidelné spaní? Jak si zajistit komfort?

Většina sedaček není uzpůsobena pro pravidelné spaní. I když vám výrobce možná bude tvrdit opak, výplň sedačky (vnitřní matrace), většinou neposkytuje vhodnou podporu páteře. Pohodlné spaní na sedačce mohou narušovat zejména:

  • tvrdá matrace použitá na rozkládací části pohovky. Výplň skryté rozkládací části často bývá tvrdší a méně pohodlná než výplň sedací části.
  • „rozdělení“ sedací části na více sedů, kdy není vyrobena z jednoho kusu, ale ze dvou nebo tří částí.

Pro pravidelné spaní je vždy lepší vybrat si postel spolu s kvalitní matrací. Pokud však nemáte jinou možnost, stále existuje jako tak vhodné řešení: Investujte do kvalitní vrchní matrace. Vaší páteři poskytne dostatečné pohodlí, zmírní tlak a zajistí lepší spánek. Bývá tenká a praktická, takže ji v případě potřeby můžete srolovat a spolu s přikrývkou a polštářem skrýt do úložného prostoru sedačky. Takovou matraci najdete i v naší nabídce, takže si ji můžete objednat přímo se sedačkou.

Naše novinky v nabídce

×