Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Inspirace obývací pokoj s kuchyní – vytvořte si oku lahodící multifunkční prostor

Spojení obývacího pokoje s kuchyní je pro někoho nezbytnost v důsledku nedostatku prostoru a/anebo uspořádání bytu, pro jiného zas vysněná kombinace. Ať už patříte do jedné nebo druhé skupiny, máte mnoho možností k tomu, jak takový prostor zařídit. Nemluvíme však jen o praktickém využití místa, ale také o oku lahodících designových řešeních. Jak na to? Přečtěte si náš článek a nechte se inspirovat při zařizování obývacího pokoje s kuchyní.

Spojení obývacího pokoje a kuchyně má několik výhod

Obývák spojený s kuchyní je v současnosti populární trend, který se často používá při designování menších i větších bytů a domů. Proč? Jedná se totiž o řešení, které má hned několik výhod:

Množství místa k sezení

Opticky zvětšuje a otevírá prostor

obyvak

Prosvětlí obývací pokoj i kuchyni

kvalita

Vytváří multifunkční místnost

sedacka pro velkou rodinuą

Spojuje členy domácnosti

dům

Umožní vám zvolit si těžiště místnosti

Jak zařídit obývací pokoj s kuchyní?

Stejně jako při zařizování jiných místností, i v tomto případě platí, že jste limitováni pouze prostorem, financemi a vlastní fantazií. Ať už máte velký nebo malý byt, existuje mnoho možností, jak obývací pokoj spojený s kuchyní zařídit. Abychom vás trošku inspirovali, sepsali jsme pro vás pár základních tipů, které vám se zařizováním pomohou.

1. Zvolte jednotný styl pro obě místnosti

Jelikož prostor bude otevřený a propojený, měli byste obývací pokoj i kuchyň zařídit v jedném stylu. Pokud se například rozhodnete pro moderní industriální design, použijte jej pro obě místnosti. To platí samozřejmě i v případě jiných stylů – venkovského, skandinávského či bohémského a podobně. Vytvoříte tak dojem harmonie, prostor nebude působit rušivě ani chaoticky.

Držet byste se měli i určitého barevného schématu stěn, podlah, nábytku i doplňků. Pro nábytek vyberte jeden typ dekoru. Pokud chcete vizuálně oddělit místnosti (což se obecně v tomto případě doporučuje), můžete to udělat buď pomocí sedací soupravy, ale například také kobercem. Stačí, když pro každou místnost vyberete jiný.

Víte, že...

U nás si vyberete z desítek kvalitních potahových materiálů a stovek barevných provedení? Vaši sedačku si tak můžete přizpůsobit vysněnému barevnému schématu nebo z něj udělat krásný kontrastní bod, který přitáhne zrak každé návštěvy.

2. Dbejte na dostatek úložného prostoru

Vzhledem k tomu, že oba prostory budou otevřeny, a tím pádem bude mít návštěva přímý pohled do obývacího pokoje i kuchyně, budete zřejmě chtít udržet pořádek. Zde by se mohlo uplatnit nepsané pravidlo – že pořádek se vždy lépe udržuje tam, kde má každá věc své místo. Počítejte s dostatečným množstvím skříněk i poliček v kuchyni a také s úložným prostorem v obývacím pokoji. S tím vám mohou pomoci například sedací soupravy. Ptáte se jak?

Všechny naše sedací soupravy mají zabudovaný úložný prostor. V závislosti na velikosti sedačky může být tento prostor větší nebo menší, případně rozdělen do více částí. Spoustu úložného prostoru mají například naše nadrozměrné sedací soupravy:

3. V interiéru obývacího pokoje s kuchyní vyberte vhodné umístění sedací soupravy

Zřejmě vám nemusíme povídat o tom, jak dokáže být výběr nové sedací soupravy náročný. Rozměr, provedení, materiál i samotný model dokáží pořádně potrápit. Chcete přece vybrat nejen krásný, ale také kvalitní kus nábytku, který vám věrně poslouží dlouhá léta. Nicméně jinou otázkou, a možná někdy až hlavolamem, je: Kam gauč umístit?

Tento problém se pravděpodobně bude více týkat těch, kteří mají doma opravdu štědrý prostor, a tím pádem i řadu možností, kam sedačku umístit. Zřejmě nejoblíbenějším řešením je použít sedací soupravu jako pomyslný „oddělovač“ obývacího pokoje a kuchyně. Jak toho docílit? Stačí, když gauč umístíte zády ke kuchyňské části. Sedačka místnost opticky rozdělí, ale současně ji nezmenší, takže si zachová svoji vzdušnost a světlost.

kuchyna s obyvacim pokojem

Pravdou také je, že ne v každém prostoru je toto uspořádání možné. Nezoufejte však. Sedačku můžete klidně umístit také paralelně s linkou, vedle ní nebo dokonce ke stěně. Pro tento účel jsou vhodné rohové sedací soupravy, sedačky do U a pohovky.

Nezapomněli jste na jídelnu?

Zvažte i to, zda chcete v rámci spojeného obývacího pokoje a kuchyně vytvořit jídelnu. Budete potřebovat vybrat místo ještě pro jídelní stůl a židle. V případě kombinace jídelna – kuchyň – obývací pokoj se umíte dokonce rozhodnout, zda uděláte těžiště místnosti z jídelního stolu nebo sedací soupravy.

Pohovky jsou ideálním řešením do malého obývacího pokoje s kuchyní

Malé prostory mohou často působit přecpaně a chaoticky, jelikož se do nich snažíme nějak „nacpat“ vše, co k životu potřebujeme. U malého bytu se však musíte trošku uskromnit a držet se známého pravidla: „Méně je někdy více“. Vyzkoušejte si pohovku doplnit o křeslo či taburet a vyskládejte si stylový a útulný obývací pokoj. Pohovku můžete opět umístit zády ke kuchyňské části. U malých prostorů máte dokonce tu možnost, že pokud vhodně umístíte televizi, budete moci sledovat oblíbený film či seriál přímo při vaření.

4. Zvolte vhodné spotřebiče

Když zařizujete obývací pokoj s kuchyní, měli byste si dobře rozmyslet, jaké spotřebiče vyberete – ať už do kuchyňské nebo obývací části. Kuchyňské zařízení by mělo ladit se zbytkem prostoru, být strategicky zabudované do kuchyňské linky, a také by měli být přístroje co nejtišší. Samozřejmě, že takový mixér udělá hluk vždy, ale například chladničky dnes najdete i takové, které jsou téměř nehlučné.

Nejdůležitějším spotřebičem obývacího pokoje je televize. Ať už na ní děti koukají na pohádky, večer se celá rodina podívá na film nebo si chcete zpříjemnit vaření kulinářskou show nebo oblíbeným seriálem, i televize by měla mít strategické místo. V domácnostech, kde jsou tyto dvě místnosti spojeny, umíte televizi uložit strategicky tak, abyste na ni dohlédli z kuchyně i z gauče. Dalším oblíbeným řešením je pověsit TV na otočné rameno. Budete si tak moci televizor natočit tím směrem, kterým potřebujete.

Máte vizi, ale stále jste nenašli tu správnou sedací soupravu?
Podívejte se na naši nabídku rohových i u-čkových sedaček a najděte tu, která vám krásně zapasuje do obývacího pokoje.

Naše novinky v nabídce

×