Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Výhody sedaček z ekokůže: Co byste o nich před koupí měli vědět?

Popularita sedaček z ekokůže se zvyšuje. Lidé stále častěji sahají po ekokůži než po přírodní kůži. Mají na to hned několik důvodů: částka, univerzálnost a v neposlední řadě i ohleduplnost k zvířátkům. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, nebo zvažujete koupi sedačky z ekokůže, jednoznačně byste o ní měli vědět pár věcí. Dnes vám tedy představujeme ekokůži, jeden z nejkvalitnějších materiálů, jaký u nás v nabídce máme.

 

Co to je ekokůže?

Ekokůže, jinak nazývaná také syntetická kůže, je dvouvrstvý potahový materiál. Jako podklad slouží bavlna, na kterou se nanáší vrchní vrstva 100% polyuretanu. Na první pohled je od pravé kůže téměř nerozeznatelná, lidé si ji však často spojují s koženkou. Ve skutečnosti je ale ekokůže mnohem kvalitnější. Jako materiál je navíc velmi univerzální, snadno ji prošijete i na šicím stroji.

 

Největší výhody ekokůže

Jelikož poptávka po ekokůži jako potahovém materiálu stále roste, zvyšuje se i tlak na výrobce. Ti jsou nuceni kvalitu potahové látky neustále zvyšovat, což jen nahrává nám spotřebitelům. Dnes je kvalita ekokůže nesrovnatelně vyšší než v minulosti. Kdysi to byl materiál, který lidé volili pro jeho nízkou cenu, dnes je to však již stylová a kvalitní látka s mnoha výhodami.

Ekokůže vám do bytu určitě zapasuje, neboť ji najdete v mnoha barevných provedeních. Její největší výhodou je, že je velmi odolná vůči oděru. Kromě toho je to látka pevná a oboustranně prodyšná. Říká se o ní, že „dýchá“.

 

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi kůží a ekokůží?

Největší předností ekokůže oproti pravé kůži je fakt, že díky svému složení je ekokůže vhodná i pro alergiky. Největším mínus je naopak její životnost. Potahy z kůže mají stále vyšší životnost než potahy z ekokůže. Odráží se to však i na částce za oba materiály.

Naše zkušenosti s ekokůží však říkají, že pokud budete o sedačku správně pečovat a vhodně ji ošetřovat, také vám vydrží dlouho. Její životnost je tedy přímo úměrná její nižší ceně oproti pravé kůži. Na obrázku můžete vidět srovnání kůže a ekokůže – téměř nerozlišitelné.

 

Jak čistit ekokůži?

V zásadě ekokůži nijak chemicky neošetřujeme. Nemusíte nepoužívat ani přípravky určené na pravou kůži. Smítky v rozích sedačky je nejlépe vysát. Na zbytek postačí hadřík navlhčený  ve vodě nebo v slabém mýdlovém či jemném saponátovém roztoku.

Největší problém vzniká po polití sedačky tekutinami. Jelikož je tenhle materiál oboustranně prodyšný, tekutina rychle může vsáknout až do nitra sedačky. Tehdy třeba být pohotový a nechat tekutinu rychle vsáknout do suchého hadříku nebo ubrousku, následně skvrnu jen znovu utřít navlhčeným hadříkem.

 

Oblíbený materiál našich zákazníků

Ekokůže je jistě skvělým materiálem pro všechny, kteří mají rádi kožené materiály, ale z důvodu alergií nebo ohleduplnosti ke zvířatům si je nekupují. Není to však jen náhrada za pravou kůži. Ekokůže je krásný a kvalitní materiál, který vynikne jako v business prostorech, tak v teplých a harmonických obývácích pokojích.

Pokud nad koupí ekokůže stále přemýšlíte nebo máte nějaké jiné otázky, napište nám a my vám rádi odpovíme. Pokud již naopak takovou sedačku doma máte, podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a poraďte tak i ostatním, kteří se stále ještě neumí rozhodnout, zda je ekokůže pro ně ta pravá.

Naše novinky v nabídce

×