Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Bílé stěny v obýváku nejsou nuda. Jak díky nim zařídit obývací pokoj, který bude působit výjimečně?

Způsobů, jak v designu využít bílou barvu, je nekonečně mnoho. Nejčastěji se bílá používá k vymalování stěn a vytváří tak čistý, svěží a neutrální prostor, který výborně funguje s jakoukoli paletou barev. I v bílé však můžete hledat různé odstíny. Na jedné straně stojí studený odstín s podtónem modré či šedé, na straně druhé je teplejší odstín přecházející do slonovinové až vanilkové.

Kromě toho se bílá barva na stěnách liší také podle světla, které na ni dopadá. Jiný detail nabízí při přirozeném slunečním světle, jiný u teplých žárovek a jiný u studených. Bílá barva na stěnách tedy v žádném případě nepůsobí nudně. Nikdy s ní nic nezkazíte, no a pokud ji zkombinujete s tím správným nábytkem a doplňky, bude váš obývací pokoj vypadat opravdu skvěle. Právě kombinace s ostatním nábytkem dá místnosti atmosféru a určí její celkový ráz. Pojďte se spolu s námi inspirovat a podívejte se, kolik různých možností s bílými stěnami máte.

1. Vsaďte na přírodní materiály

Přírodní materiály jsou nestárnoucí klasikou a zároveň moderním hitem. Díky bílým stěnám dostanete nejlepší podklad k tomu, abyste si mohli pohrát s různými materiály a barvami. Základem je samozřejmě hnědá barva v různých odstínech, z materiálů jsou to dřevo, ratan, živé i sušené květiny. Velkým hitem jsou dnes také mechové stěny nebo mechové obrazy.

Obývací pokoj s přírodními prvky můžete buď stylizovat do tmavších barev, nebo do světlejších podobně, jak vidíte na obrázku. Tento zdánlivě jednoduchý, ale do posledních detailů promyšlený obývací pokoj působí vzdušně, prosvětleně a velmi útulně. Pokud se vám tento interiér zdá příliš světlý, stylizujte přírodní materiály s tmavšími barvami. Vybrat si můžete tmavší sedačku, na zeď zavěsit pár mechových obrazů nebo interiér oživit tmavými polštáři, závěsy či vlněným kobercem.

prirodni materialy v obyvaku

2. Dejte obýváku umělecký ráz

Bílé stěny v kombinaci s černým nábytkem nebo doplňky vytvoří syrový a strohý dojem. Pokud však tuto kombinaci zjemníte vhodně zvolenou podlahou a minimálně jedním nápaditým kouskem ve výraznější barvě, dáte svému obývacímu pokoji zajímavý umělecký dojem. Podobně je to i na obývacím pokoji na fotografii, kde je poměrně strohé zařízení zjemněno naturální podlahou, výrazným křeslem a zlatými doplňky.

zarizovani obyvaku

3. Zaměřte se na barevnost

Jste i vy milovníkem různých barev a vzorů? Bílé stěny vám dávají ideální prostor pro vymýšlení konzervativnějších, ale i uletěnějších kombinací. Díky tomu, že základ místnosti bude působit neutrálně, můžete si dovolit zařídit pokoje ze široké palety barev, textur a vzorů. Nemusíte se bát dokonce ani extravagantní kombinace červené, oranžové a zelené. Obývák na obrázku je v podstatě jen slabým odvarem toho, co vše lze v barevnosti vymyslet.

sedaci souprava v obyvacim pokoji

4. Vytvořte si vnitřní zahradu

Velké zelené pokojové rostliny jsou trendem posledních let. Zejména během pandemie se stále více lidí začalo věnovat pěstování pokojových květin, čímž se tyto rostlinky staly doplňky mnoha obýváků. Právě v kontrastu s bílým pozadím krásně vyniknou jejich velké zelené listy a ukážou svoji krásu každému, kdo vás navštíví. Kombinovat je můžete s různým nábytkem. Nejvíce se hodí k hnědé barvě v různých odstínech, tmavě zelené a černé barvě.

pokojove kvety v obyvaku

5. Rozzařte interiér jasnými barvami

Chcete si během celého roku připomínat veselou jarní atmosféru? Pak váš obývací pokoj potřebuje více barev v jasných odstínech, jako jsou například zářivá žlutá či zelená. Právě tyto barvy rozjasní prostor, přinesou dobrou náladu a udělají z vašeho obývacího pokoje místo pro veselé a velmi živé chvilky strávené s rodinou či přáteli. Barvy můžete do obývacího pokoje přinést prostřednictvím doplňků nebo také prostřednictvím sedací soupravy. Tato fotografie byla vytvořena jedním z našich zákazníků, konkrétně jde o model sedačky Vento II s potahem Uttario Velvet 2958.

zluta sedacka v obyvaku

6. Zkombinujte klasické a moderní prvky

Moderní eleganci chce dosáhnout mnoho z nás. Jak na to? Všechny prvky použité v obýváku by měly mít čisté linie. Rozhodně se nebojte sáhnout po klasických kouscích, jako jsou kožená křesílka či taburety. Vyhněte se naopak příliš rozsáhlým a komplikovaným vzorům. Barevně zvolte neutrálnější kombinaci. Elegantně bude vždycky působit černá i koňaková. U tohoto typu obývacího pokoje je důležité myslet i na podlahu, která by neměla působit levně ani obyčejně.

jak zaridit obyvak

7. Nebojte se venkovského stylu

Venkovský styl ne každému sedí, ale musíte uznat, že tento obývací pokoj vypadá výjimečně. Pokud máte rádi rustikální a syrové prvky, směle jděte do toho. Bílé stěny vám dají výborný základ, do kterého jednoduše dokombinujete venkovský obývací pokoj. Stačí vám světle hnědá nebo světle šedá sedačka, pár polštářů a pěkných doplňků. Nesmí však chybět jeden nebo dva výrazné rustikální kousky. V případě obývacího pokoje na obrázku je to masivní stolek a vysoký olivovník, právě díky kterým dostává tento interiér venkovský ráz.

venkovsky styl bydleni

8. Dopřejte si nestárnoucí klasiku díky sivé barvě

Ke kombinaci bílé barvy se šedou snad nemusíme psát nic – jde o klasiku, kterou rozhodně nic nezkazíte. Jediný pozor byste si měli dát na to, abyste sivé do interiéru nepřinesli příliš mnoho. Pak by totiž obývací pokoj mohl působit opravdu nudně. Postačí sivá podlaha a sedačka, nebo naopak nábytek a doplňky. Takovou barevnou kombinaci můžete pro oživení doplnit například o prvky ve světle hnědé, zlaté nebo starorůžové barvě.

siva sedacka

9. Využijte zeď jako galerii

Na žádné stěně nevyniknou obrazy či fotografie lépe než na bílé. Svou bílou zeď proto můžete využít jako jakési plátno, na které pokladete oblíbené obrazy nebo rodinné fotografie. Vytvoříte si tím malou galerii vzpomínek, která vás jistě rozveselí vždy, když vejdete do místnosti.

moderni obyvak

Naše novinky v nabídce

×