Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Porovnání gaučů z ekokůže vs. látkových potahů

Přemýšlíte, jakou potahovou látku zvolit na vaši novou sedací soupravu? Na základě několika kritérií jsme pro vás porovnali potah na sedačce z ekokůže s klasickými tkaninovými potahy. Který si vyberete?

 

Údržba potahových materiálů

Ekokůže: Z hlediska udržování materiálu je ekokůže náročnější na ošetřování. Neměli byste ji vystavovat přímému slunečnímu světlu a nesmíte na ni používat agresivní čistící prostředky. Odolnější než látkový potah je ale ekokůže vůči skvrnám. Navíc, sedačka z ekokůže se snadno čistí. Více o čištění ekokůže si můžete přečíst v našem starším článku.

Látkový potah: Tkanina se čistí hůře než koženka, protože nasakuje tekutiny, vůně i pachy. Jako ochranu před zašpiněním proto v mnoha domácnostech naleznete na látkových gaučích deky nebo přehozy. Je totiž jednodušší je vyprat, než vytepovat celou sedačku. V minulém článku jsme vám ale představili přírodní prostředek na čištění sedaček, který vám může s čistěním látek pomoci. Najdete ho zde.

 

Trvanlivost sedačky

Ekokůže: Při šetrném používání dokáže ekokůže vydržet až 10 let. Její rizikem je jedině poškrábání potahu a následné trhání látky.

Látkový potah: Látkový potah má tendenci blednout, ale oproti potahům z ekokůže se tak snadno neroztrhne.

 

Cena sedací soupravy podle potahu

Ekokůže: Cena sedačky z ekokůže je trochu vyšší, někdy se však dokáže vyrovnat i kvalitním látkovým potahem.

Látkový potah: Textilní potahy jsou obecně levnější než potahy z ekokůže.

 

Rozmanitost

Ekokůže: Ekokůže nenabízí takovou barevnou rozmanitost, jako látkové potahy. Základními barvami jsou bílá, černá a hnědá, které doplňují zářivější červená, zelená nebo oranžová.

Látkový potah: Barvy a materiály látkových potahů nabízejí širší výběr a více možností kombinací sedaček.

 

Pohodlí na sedačce

Ekokůže: I když se koženka na dotek nechová tak jako pravá kůže, přece jen má jiné vlastnosti, než látkové potahy sedaček. V zimě může být sedačka z ekokůže trošku chladná, v létě naopak teplá.

Látkový potah: Tkaninové potahy sedacích souprav jsou obecně pohodlnější, samozřejmě vše záleží na kvalitě látky. Na trhu najdete měkké a příjemné potahové látky, ale i drsné a nepříjemné.

 

Výsledné porovnání

Při šetrném využívání má ekokůže delší trvanlivost a snadněji odolává skvrnám. Na delší sezení a lenošení je ale pohodlnější látkový potahový materiál. Má větší možnosti výběru barvy sedačky a je odolnější vůči roztržení. V ceně se ale sedačky z ekokůže a gauče z tkání až tak moc neliší, a proto záleží jen na tom, který potahový materiál vám bude příjemnější.

Naše novinky v nabídce

×