Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Víte, jak zlepšit pohodlí při spaní na sedačce? Máme pro vás tip na vrchní matraci i pár rad pro výběr sedačky

Časy, kdy byl gauč jen gaučem, jsou už dávno pryč. V současnosti mají téměř všechny sedačky vícero využití a mnohé plní i funkci postele. Především v menších prostorech, kde není mnoho možností pro umístění sedačky i postele, jde o populární řešení. Jak se totiž říká: „Zabijete dvě mouchy jednou ranou“.

Ovšem, ne každá sedačka je pro pravidelné spaní přizpůsobena a poskytuje potřebný komfort a pohodlí. Přečtěte si, jak můžete zlepšit pohodlí při spaní na sedačce, objevte naši vrchní matraci Topper a nechte si poradit při výběru vhodné sedačky pro každodenní spaní.

Jsou sedačky vhodné ke spaní?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná, jak byste možná čekali. Obecně sedačky nejsou určeny k tomu, aby plně nahradily postel. Velmi často se stává, že některé méně kvalitní sedací soupravy se po delším denním i nočním používání vysedí, porouchá se na nich rozkládací mechanismus, případně vám způsobí nepříjemné bolesti zad. Najdete však i takové sedačky, které ke spaní vhodné jsou. V současnosti se totiž stále více klade důraz na multifunkčnost a praktičnost nábytku.

Mnozí výrobci se z tohoto důvodu rozhodli vyrábět své modely tak, aby vyšli vstříc lidem, kteří potřebují ušetřit místo nebo zařídit malý prostor. Mnoho sedacích souprav je proto vysloveně ztělesněním multifunkčnosti:

Zní to lákavě, že jo? Pokud už od nás sedací soupravu máte a hledáte způsob, jak spaní na ní udělat pohodlnějším, máme pro vás řešení v podobě vrchní matrace Topper.

Jak zlepšit pohodlí při spaní na sedačce s vrchní matrací?

Vrchní matrace představují velmi praktické a chytré řešení, které vám pomůže rychle a levně zvýšit pohodlí a zlepšit kvalitu spánku na sedačce. Vrchní krycí matrace vyrovnává spací plochu a zároveň vám dává možnost přizpůsobit tvrdost podkladu vašim potřebám. Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit pohodlí při spaní na vaší sedačce, vyzkoušejte naši vrchní krycí matraci Topper. Je kompatibilní se všemi modely sedacích souprav v našem e-shopu. Matrace má rozměry:

  • šířka 125 cm,
  • výška 5 – 6 cm,
  • délka 202 cm.

Na co byste si měli dávat pozor při výběru sedačky na spaní?

Při zařizování našich domovů se snažíme co nejvíc soustředit na vkusný design a nejvýhodnější cenu. Proto často zapomínáme na to, že na prvním místě by měla být právě kvalita. O to víc chceme-li, aby nám nábytek vydržel dlouhá léta i při každodenním používání. Pokud hledáte do vaší domácnosti pohovku, rohový gauč nebo u-čkovou sedačku, na které budete pravidelně spát, měli byste při jejím výběru zohlednit 4 kritéria. Jaké jsou to?

kvalita

Kvalita konstrukce

sedacka na lenoseni

Nosnost a kvalita výplně

velikost sedacky

Rozměry spacího prostoru

spaci plocha

Mechanismus rozkládání

Konstrukce sedačky na spaní by měla být z pevného a kvalitního materiálu

Pokud jste si někdy zakoupili kus nábytku s nekvalitní konstrukcí, určitě víte, proč je tento bod naším prvním kritériem. Pevná konstrukce odpovídá za stabilitu sedací soupravy. Když kostra není kvalitní, může po době používání povolit, případně se nějak poškodit. Neobvyklé není ani nepříjemné vrzání.

Teď si představte, že se na vaší sedačce bude nejen sedět, ale také spát. Zátěž na konstrukci bude tedy mnohem vyšší a častější. A to ani nemluvíme o tom, že na ní pravděpodobně nebudete spát sami. Při výběru nové sedací soupravy byste se proto měli rozhodnout pro takovou, která má opravdu kvalitní a pevnou kostru.

Nepodceňujte rozměry spacího prostoru

Poskytuje sedací souprava po rozložení dostatek místa na spaní? Pokud na ní plánujete spát ve dvou, měla by mít matrace rozměr manželské postele – měla by být dost široká i dlouhá, abyste měli dostatek místa. Spací plocha o šířce 120 cm je vhodná spíše pro jednu osobu, pro dva lidi určitě vybírejte šířku 140 cm a širší.

Maximální nosnost a kvalita výplně pro pohodlné spaní

Každý gauč má sedací a spací část vyplněnou určitým druhem výplně. V závislosti na výrobci se však kvalita výplně může lišit. Chcete-li na sedačce spát pohodlně, a nemyslíme tím jen prvních několik nocí, ověřte si typ použité výplně. Nekvalitní výplň má tendenci rychleji se vysedět nebo vyležet.

Důležitá je také nosnost. Proč? Pokud například budete na sedačce spát s partnerem či partnerkou, může být v důsledku různé váhy jedna část vyležena rychleji než druhá. Vždy je lepší vybrat si materiály výplně s vyšší nosností. Zvyknou být odolnější, což znamená, že se neopotřebují tak rychle a vy budete spát jako miminko.

pohodlne spani na sedacke
Jaké výplně používáme u nás v Nabytek4you?

PUR T30 – jedná se o tvrdší výplň z 10 cm vysoké lehčené polyuretanové pěny. Tato pěna se používá při výrobě kvalitních sedáků, opěradel a jiných dílů sedacích souprav. Je to tvrdší výplň, vhodná pro střední a vyšší váhové kategorie.

PUR HR35 – středně tvrdá a pružnější výplň používaná pro výrobu kvalitních sedáků, opěradel a podobně. Díky své pružnosti poskytuje komfort při sezení. Rovněž je vhodná pro střední a vyšší váhové kategorie.

Ještě nevíte, jakou sedačku si vyberete? Máme pro vás malou inspiraci

Prohlédněte si některé z nejnovějších modelů rohových sedaček i učkových sedacích souprav v naší nabídce a nechte se inspirovat.

Naše novinky v nabídce

×