Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

4 věci, na které byste měli myslet při výběru nové sedačky

Sedačka je nejpoužívanějším kusem nábytku v domácnosti. S výběrem proto nespěchejte, ale pořádně ho zvažte. Prozradíme vám, co všechno je třeba si před koupí rozmyslet, abyste skutečně vybrali tu pravou.

 

1. Změřte si rozměry sedačky

Jak zjistit rozměr sedačky, která vám do bytu skutečně „zapasuje“? Abyste si dokázali lépe představit, kolik místa bude v pokoji zabírat, vyzkoušejte jednoduchý trik: na zem rozložte kartony do tvaru a velikosti nové sedačky. Uvidíte tak, zda vám v pokoji zůstane prostor i na jiný nábytek, nebo naopak, zda pokoj nebude příliš prázdný. Myslete tedy na to, že velikost vaší nové sedačky musí především odpovídat rozměrům pokoje, ve které bude umístěna.

Využít můžete i několik optických triků. Pokud máte malý pokoj, vyberte si sedačku s vysokými viditelnými nožičkami. Tím prostor opticky zvětšíte. Totéž platí i při gaučích s nízkými a úzkými rameny (bočními opěrkami). Díky těmto designovým trikům bude pokoj vypadat mnohem prostornější.

 

2. Dopředu si stanovte rozpočet

Na jak dlouho sedačku kupujete? To je první otázka, na kterou byste si měli při stanovování rozpočtu odpovědět. V úvahu vezměte i budoucí události jako například stehování nebo rekonstrukci bytu. Čím více totiž budete se sedačkou manipulovat, tím dříve se může poškodit. Pokud se však již nechystáte stahovat a hledáte skutečně dlouhodobé řešení, vyšší investice se vám určitě vrátí v podobě kvalitní sedačky.

 

3. Rozhodnete se pro design nebo komfort na sedačce?

Sedačka je ve většině domácností nejpoužívanějším kusem nábytku. Měla by být především pohodlná a kvalitní. Co však dělat v případě, že jste si vyhlédli nádhernou designovou sedačku, no nesplňuje tak důležité kritérium pohodlnosti?

Ujasněte si, jaký bude hlavní účel sedačky. Bude mít především dekorační charakter? Tak potom vám tvrdší sezení nebude vadit. Pokud však budete chtít na sedačce každý večer lenošit, komfort by měl být vaší prioritou. Nejideálnější je průnik designu a pohodlí, a tedy zlatá střední cesta.

 

4. Nezapomeňte na typ potahového materiálu sedací soupravy

Nacházíte na sedačce často chlupy od domácích mazlíčků? Nebo skvrny od jídla po dětech? Pak byste určitě měli vybrat takový potahový materiál, který se vám bude nejsnadněji čistit. Maličkou pomocí při rozhodování vám může být i náš starší článek, kde jsme vám přiblížili, který potahový materiál se nejsnáze čistí. Článek naleznete zde.

Při výběru vzoru buďte ještě rozvážnější. My ženy jsme totiž rozmarné. Jednou se nám líbí to, jindy něco jiného. Pořádně tedy popřemýšlejte, zda se vám bude daný vzor líbit i o pár let a zda je jeho barva skutečně podle vašich představ. Přečalounění sedačky totiž rozhodně není jednoduchá, ale hlavně ani levná záležitost.

Naše novinky v nabídce

×