Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Čím se liší druhy potahových látek na sedačky? Přečtěte si více o mikroplyši, ekokůži či polyesteru

Výběr potahové látky na sedačku je v mnoha ohledech stejně důležitý jako výběr samotné sedací soupravy. Na kvalitě a provedení potahové látky totiž závisí nejen to, zda vám gauč zapadne do obývacího pokoje, ale i to, jak dlouho vám poslouží. Připravili jsme si pro vás praktické informace o potahových látkách.

Pokud vás zajímá, jak ovlivňuje kvalita potahových látek na životnost sedaček a chcete se dozvědět něco více o jednotlivých materiálech, čtěte dále. S našimi radami si vyberete takovou potahovou látku, která perfektně sedne na vaši pohovku, rohovou sedací soupravu nebo u-čkový gauč.

Jaký vliv má kvalita potahové látky na životnost sedačky?

O tom, že potahová látka musí být hezká na pohled a příjemná na dotek, snad ani není třeba diskutovat. Kromě estetického hlediska však kvalita potahové látky ovlivňuje také životnost a funkčnost sedací soupravy. Kvalitní potahová látka by z toho důvodu měla být odolná vůči:

Při výběru potahové látky na sedačky byste měli zohlednit také to, zda je daný materiál snadný na údržbu. Některé materiály jsou totiž náročnější na čištění, více se na ně chytají nečistoty, popřípadě vlasy a chlupy domácích zvířátek.

Všechno jsou to aspekty, které by měly zavážit při volbě potahové látky na vaši novou sedačku. Pokud byste sáhli po sedačce s nekvalitní potahovou látkou, mohlo by se stát, že se na ní už po pár měsících používání začnou objevovat žmolky, proslabená místa, případně díry a různé fleky.

potahove latky

Které jsou nejčastěji používané druhy potahových látek na gauč?

Různí výrobci používají k potahování svých sedaček různé druhy látek, přičemž některé jsou kombinací více typů tkanin, nití, materiálů, a dokonce i povrchových úprav. Mezi nejznámější druhy potahových látek používaných pro čalounění sedacích souprav patří například:

potahove materialy

Bavlněné látky

potahove materialy

Mikroplyš

potahove materialy

Polyester

potahove materialy

Mikrovlákno

potahove materialy

Ekokůže

Bavlněné potahové látky

Bavlněné materiály byly kdysi velmi populární, jelikož jsou odolné, šetrné k pokožce a příjemné na dotek. Dnes se už však používají méně. Je tomu tak především kvůli náročnému čištění a údržbě sedačky s tímto typem potahu. Pokud tedy pokukujete po sedačce s bavlněným potahem, měli byste si dobře zvážit všechna pro a proti. Na sedací soupravy, které nebudou moc zatěžovány a při používání nehrozí riziko zašpinění, může být pro vás vhodný i tento materiál.

Mikroplyš

Mikroplyš je kombinací 50% bavlny a 50% polyesteru. Jedná se o potahovou látku příjemnou a jemnou na dotek. Díky vrchní polyesterové vrstvě je mikroplyš odolný a velmi snadný na čištění a údržbu. Kromě toho má atraktivní vzhled, je barevně stálý a odolává ušpinění.

Objevte látky s plyšovým povrchem v naší nabídce:

Element

Solo

Casablanca

Pecos

Potahové látky z polyesteru

Polyester patří v současnosti k nejpoužívanějším materiálům pro potahování sedacích souprav. Jeho největší výhodou je vysoká odolnost a snadná údržba. Polyesterové textilie se vyrábějí v různých variantách – co se barvy i struktury týče. Díky tomu vám nabízí řadu variant na výběr přesně takové látky, po jaké toužíte.

Bristol

Mikrovlákno

Mikrovlákno je umělá textilie s velmi tenkým vláknem vyrobená z polyesteru. Potahové látky z mikrovlákna patří k takzvaným teplým látkám, což znamená, že materiál na dotek nechladí a působí příjemně teploučko. Sedačka potažená látkou z mikrovlákna je odolná vůči poškrábání, mačkání, žmolkování a jistě vás potěší i její vyšší životnost a snadná údržba.

Ekokůže

Ekokůže je syntetický materiál, který je cenově dostupnou náhradou dražších kožených potahů. Ekokůže má spodní podkladovou vrstvu vyrobenou z bavlny. Na ni je pak nanášena polyuretanová vrchní vrstva. Na první pohled byste jen velmi těžko rozlišili sedačku z ekokůže od té pravé.

Mnozí lidé si ekokůži pletou s koženkou. Mezi těmito materiály je ovšem rozdíl, a to především v jejich kvalitě. Ekokůže je kvalitnější. Pokud se o sedačku z ekokůže budete správně starat, bude mít potah opravdu dlouhou životnost a krásný vzhled.

Potahové látky u nás v Nabytek4you

Snažíme se našim zákazníkům přinášet nejen designově aktuální, ale také kvalitní potahové látky s dlouhou životností. Proto nabídku našich potahových materiálů neustále doplňujeme a obměňujeme. Najdete u nás potahové látky rozdělené do několika kategorií podle ceny i kvality látky.

Nemyslete si ovšem, že základní druhy látek v naší nabídce nejsou kvalitní. Všechny naše materiály disponují dobrou odolností, přičemž jednotlivé parametry si můžete ověřit přímo v informacích o daném materiálu. Pokud hledáte špičkovou kvalitu doplněnou o povrchové úpravy, prohlédněte si naše prémiové materiály. Najdete mezi nimi nepromokavé látky na sedačky, látky s úpravou proti žmolkování, proti změně barvy, ušpinění a také s povrchovou úpravou pro snazší údržbu sedací soupravy.

Viděli jste novinky v naší nabídce?

Naše novinky v nabídce

×