Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Vybíráte sedačku ve tvaru U? Podívejte se, jaké výhody vám do bytu přinese

Sedačky ve tvaru U jsou oblíbené především u velkých rodin. Páry nebo jednotlivci se jim při koupi většinou vyhýbají, a to zejména kvůli jejich velkým rozměrům a prostornosti. Sedačky ve tvaru U však skvěle poslouží i lidem, kteří žijí v domácnosti sami nebo jen s partnerem. Podívejte se na 4 největší výhody sedaček ve tvaru U, které jsme pro vás sepsali po našich dlouholetých zkušenostech. Naše argumenty vás možná přesvědčí, že velká sedací souprava je vhodná i pro vás.

 

Jaké výhody má sedačka ve tvaru U?

 

1. Nabízí mnoho místa k sezení

V našich domácnostech máme zažité, že sedačka slouží především na relax. Je ohniskem obývacího pokoje, a protože se u nás většina událostí odehrává právě v obývacích pokojích, sedačka je prakticky i ohniskem celého bytu. Sledujeme na ní televizi, hrajeme společenské hry, surfujeme po internetu, vítáme na ní přátele a hostíme na ní všechny oslavy nebo návštěvy.

I proto je důležité, aby sedačka poskytla dostatek místa na všechny tyto aktivity. Velká sedačka ve tvaru U je na to ideální. Její sezení je rozděleno do 3 částí, takže se na ní nebudou tlačit ani větší rodiny. Pohodlně si na ni lehnou 3 lidé, k sezení je vhodná minimálně pro 5 osob. Sedačka ve tvaru U tedy za každých okolností splní svůj účel a poskytne vám prostor na relax, zábavu i setkání s rodinou.

 

2. Lze ji využít jako sedačku na příležitostné spaní

Sedačka ve tvaru U má po rozložení opravdu velkou spací plochu. Na šířku je to většinou kolem 120 – 140 cm, na výšku více než 2 m. Dvě postranní křídla totiž poskytnou na délku mnoho prostoru, a tak se na sedačce pohodlně vyspí i vysocí lidé.

Pro návštěvy připraví sedačka ve tvaru U po rozložení opravdu komfortní spaní. Pokud si navíc vyberete kvalitní sedačku s pevnou konstrukcí, vaši hosté si ani neuvědomí, že nespí v klasické posteli, ale na gauči.

 

3. Poskytne velký úložný prostor

Oproti běžným gaučům nebo rohovým soupravám má sedačka ve tvaru U jednu obrovskou výhodu – poskytuje opravdu hodně úložného prostoru. Ten se nachází většinou pod oběma bočními křídly, co znamená jednou tolik úložného prostoru, jako při rohové sedačce.

 

Sedacia súprava SOLVADO V Úložný priestor
Úložný priestor

Úložný prostor sedačky ve tvaru U je někdy rozdělen na více částí, podle kterých si následně víte zorganizovat věci, které do něj chcete uložit. Do jedné části můžete například odložit deky a přikrývky, které denně používáte, do ostatních můžete „skrýt“ sezónní oblečení uložené ve vakuových vacích.

 

 4. Má více moderních funkcí než na rohová sedačka

Čím více prostoru na sedačce, tím více příležitostí pro instalaci „malých pomocníků“. I proto sedačky ve tvaru U nabízejí víc moderních funkcí, se kterými se relax na nich stane ještě příjemnější.

 

Sedacia súprava PRESSO V pravá
Pravá

Jaké jsou nejčastější funkce sedaček ve tvaru U?

  • polohovatelné opěrky hlavy,
  • vestavěné držáky na sklenice,
  • vestavěný minibar,
  • možnost rozložení a úložný prostor.

 

Rada na závěr: Na co nezapomenout při výběru sedačky ve tvaru U?

Sedačky ve tvaru U jsou většinou těmi nejrozměrnějšími sedacími soupravami na trhu. Abyste předešli překvapení z jejich prostornosti, udělejte si ještě před koupí malý test: Barevnou lepicí páskou si na podlahu vyznačte rozměry sedačky, a to přesně na místo, kam ji budete chtít umístit.

Díky tomuto malému triku se přesvědčíte, zda se vzhledem k dispozici pokoje bude sedačka do obýváku hodit, kolik místa v něm zabere a zda s jejími rozměry budete spokojeni. Pokud ano, zveme vás prohlédnout si některé z našich sedacích souprav. Poskytnou vám všechny zmíněné výhody, skvěle na nich zrelaxujete, a protože jsou vyrobeny z pevných materiálů, jako nové vám vydrží opravdu dlouho.

Naše novinky v nabídce

×