Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Inspirace do obývacího pokoje: Jak sladit barevnou sedačku?

Barevné sedačky v obývacích pokojích u nás nejsou až tak běžné. Není to však tím, že bychom my Češi byli konzervativní. Je to tím, že se bojíme barvy kombinovat, abychom je „nepřestřelili“. Na kombinování barev ale netřeba velké znalosti, úplně vám postačí trocha vkusu a triku.

V článku vám proto dáme pár rad, jak vkusně sladit barevnou sedačku k ostatnímu nábytku. Zároveň jsme pro vás jako inspiraci do obýváku vybrali pár barevných sedaček z Pinterestu, které vypadají jednoduše nádherně. Co říkáte?

 

Starorůžová barevná sedačka je IN

Možná to tak nevypadá, ale starorůžová sedačka je docela kontroverzní barva. Mužům se totiž zdá příliš „ženská“ a když navíc není správně sladěná s ostatními barvami, vypadá skutečně špatně. Nicméně, když ji správně vyzvednete, působí famózně. Nádherně vynikne například s tmavými odstíny modré, s bílou nebo zelenou.

Pokud chcete, aby se sedačka v této barvě zalíbila i vašemu muži, zkombinujte ji spíše s tmavšími barvami. Inspirací do obýváku vám může být i tato fotografie. Retro sedačka je doplněna o výrazné barevné polštáře, které od tak velké plochy růžové odvracejí pozornost, no zároveň vytvářejí příjemné romantické zátiší.

ruzova sedacka

Zdroj foto: pinterest.com 

Obývák v pastelových barvách

Pastelové barvy vytvářejí v obývacím pokoji příjemné a harmonické prostředí. Hodí se především k lidem, kteří mají rádi klid, relax a snaží se každý den zvládat s úsměvem na tváři. Sedačky v pastelových barvách jsou oblíbené zejména díky pozitivní energii, kterou z nich člověk dostane.

Jedinou nevýhodou sedaček v pastelových barvách je to, že na nich vidět každou skvrnku. Jsou proto malinko nepraktické pro rodiny s malými dětmi nebo pejsky s tmavými chlupy. Před výběrem tohoto potahového materiálu si proto dobře rozmyslete, zda vám nebude vadit časté uklízení. Pokud ne, tak k němu můžete využít i pár našich malých tipů na přírodní čistící prostředky, které najdete zde.

barevna sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Nemusíte se bát ani výrazné barevné sedačky

Neexistují ošklivé barvy, existují jen špatně sladěné barvy. Musíte si proto dávat bacha na to, jak barvy zkombinujete. Pokud se rozhodnete pro výraznou barevnou sedačku, zbytek zařízení volte raději neutrálnější. Sedačka tak krásně vynikne a interiér bude vypadat čistě a lehce. Kombinujte nanejvýš 3 základní barvy, přičemž si dávejte pozor na velikost vašeho prostoru. Pokud máte malý obývák, přečtěte si nejprve pár našich tipů pro malé obýváky.

barevna sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Inspirovat se můžete například interiérem na fotografii. Kombinuje tři základní barvy – hnědou (podlaha, sedačka), bílou (stěny, koberec) a tyrkysovou (sedačka). Barevná sedačka v interiéru skvěle vyniká, ale zároveň nijak nenarušuje jeho harmonii. Obývák je tak veselý a barevný, a také příjemný a ideální na odpočinek. Je v něm také hodně velká plocha hnědo-oranžové barvy, která vytváří právě ten hřejivý pocit domova.

Barevných kombinací pro interiér obývacího pokoje je skutečně velké množství. V článku jsme vám ukázali jen několik z nich. Pokud se však budete držet našich rad, jednoduše si zkombinujete sedačku v jakékoliv barvě. V další části našeho seriálu vám ukážeme, jak vkusně kombinovat vzorovanou sedačku.

Naše novinky v nabídce

×