Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak vyčistit sedačku přírodními prostředky na skvrny? Vyrobte si je doma

Přírodní a levné domácí čistící prostředky jsou mnohdy účinnější, než agresivní chemické odstraňovače skvrn. Připravili jsme si pro vás několik roztoků a směsí, se kterými vyčistíte i ty nejodolnější skvrny.

 

Sedačky s tkaninovým čalouněním

Pokud máte doma sedačku čalouněnu přírodními tkaninami, smíchejte 1/4 šálku octa, 3/4 teplé vody a 1 lžíci bezbarevného tekutého mýdla. Roztok dejte do rozprašovače a navlhčete ním ušpiněnou oblast. Měkkým hadříkem skvrny jemně čistěte, dokud nezmizí. K odstranění mýdla z roztoku použijte druhý hadřík navlhčený čistou vodou. Mokrou skvrnku pak vysušte ručníkem. Pokud se bojíte, že by na sedačce zůstala mýdlová skvrna, vysušte ji fénem.

 

Čištění kožených sedaček

Při kožených sedačkách smíchejte 1/2 šálku olivového nebo lněného oleje s 1/4 šálkem octa. Roztok přelijte do rozprašovače a postříkejte jím povrch gauče. Sedačku pak omyjte jemným hadříkem. Ocet v roztoku sedačku vyčistí a olej jí dodá ztracený lesk. Pokud se trápíte s čištěním sedačky z ekokůže, přečtěte si náš nedávný článek.

 

Odstraňovač skvrn z bílého vinného octa

Roztok z bílého vinného octa je skvěle odstraňuje skvrny z látek. Smíchejte ho v poměru 1:1 se studenou vodou a nalijte do rozprašovače. Skvrnu jím jen jemně poprašte a potom nasakujte skvrnu do bílého čistého hadříku. Následně hadřík properte a proces opakujte znovu, dokud skvrna nezmizí. Čistým vlhkým hadříkem vyčistěte ze sedačky i octový roztok a mokrou skvrnu vysušte fénem, ​​jinak se na sedačce může vytvořit flek z vody.

 

Káva, kakao, krev nebo žvýkačka

Na zaschlou kávu a víno použijte pastu ze sody bikarbony. Smíchejte ¼ hrnku sody a 1/8 vody. Pastou pak pouze poprášíte špinavé části sedačky a jemným hadříkem vyčistíte. Krev vyčistíte studenou mýdlovou vodou nebo citronovým roztokem (lžíce citrónové šťávy a 100ml vody). Přilepenou žvýkačku nejsnáze vyčistíte kostkou ledu, která žvýkačku zmrazí a vy ji jednoduše seškrábnete.

Na závěr pro vás už máme jenom malinkou radu. Před každým čištěním nezapomeňte ze skvrn odstranit přebytečné tuhé částečky špíny nebo vodu, nejlépe vysavačem. K čištění používejte pouze čisté bílé hadříky, aby vám náhodou nepustili barvu nebo zaschlé nečistoty.

 

Naše novinky v nabídce

×