Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Moderní gauč do každého obývacího pokoje: Designová řada BALTICCO

Pod pojmem moderní gauč si každý z nás představí něco jiného: pro někoho je to gauč nabitý praktickými funkcemi, jiný si moderní gauč představuje jako specifický a neokoukaný design. Který pohled je ten správný? Tak trochu oba.

Moderní gauč by totiž měl mít 2 základní vlastnosti: unikátní design a praktické funkce, které jsou uzpůsobeny moderním trendům. V naší nabídce nyní naleznete více modelů splňujících tyto podmínky. Patří k nim i novinka – modelová řada moderních gaučů Balticco. Mají velmi zajímavý design, propracované detaily, ale také praktické funkce, které při pravidelném lenošení zajisté oceníte.

Moderní design je základní vlastností gaučů Balticco

Všechny gauče z řady Balticco vás už na první pohled zaujmou svými zajímavými designovými prvky. Tyto prvky jsou vedeny horizontálně, díky čemuž se sedačka opticky táhne více do výšky než do šířky. Znamená to, že v obýváku nepůsobí příliš rozlehle, a tak se bude zdát, jako by v místnosti bylo více prostoru.

Vysoké nožičky opticky zvětší prostor

Z designérského pohledu je však na gaučích Balticco „nejdůležitější“ jiný prvek. Možná byste to ani neřekli, ale jsou to právě vysoké nožičky. Vysoké, respektive v tomto případě jasně viditelné, nožičky pomáhají obýváku vypadat vzdušněji.

Je to způsobeno tím, že pod takovou sedačkou vidíte podlahu (nebo koberec). No a viditelná podlaha opticky zvětšuje prostor. Sami ze zkušenosti jistě víte, že když vstoupíte do prázdné místnosti bez nábytku, působí rozměrně. Když se tam ale potom donese nábytek, pokoj je najednou jaýsi menší. Právě viditelná podlaha pod sedačkou alespoň částečně smaže stísněný pocit a vašemu obývacímu pokoji dodá více prostoru. Navíc vyšší nožičky mají i praktickou výhodu – pod sedačkou snadno vysajete, což se hodí zejména v rodinách, ve kterých žijí alergici.

Moderní gauč musí plnit také praktické funkce. Co nabízí sedačky Balticco?

U sedaček je to většinou tak: pokud si vyberete designově přepracovanou sedačku, zřejmě přijdete o mnoho praktických funkcí. Některé moderní gauče totiž nemají ani možnost rozložení a nenajdete v nich ani žádný úložný prostor. Platí to však i naopak: Rozhodnete-li se pro sedačku nabitou funkcemi, zřejmě bude designově jednoduchá. Výjimka však potvrzuje pravidlo – a právě takovou výjimkou je i modelová řada Balticco.

Gauče Balticco sice nedisponují nejmodernějšími vlastnostmi, jako je například vestavěný minibar, zabudovaná nabíjecí stanice nebo malá lampička, ale nejsou ani zcela bez funkcí. Vedle základních vlastností, jako je možnost rozložení a úložný prostor, má tato sedačka také nastavitelné opěrky hlavy. Ty si můžete libovolně polohovat, nebo si je nechat sklopeny. Všechny části sedu mají vlastní záhlavní opěrku, takže každý si může opěrku nastavit podle toho, jak mu to bude pohodlné.

Plná variabilita: Tyto gauče si můžete zkombinovat podle vlastních představ

Kromě nastavitelných opěrek hlavy vám gauče Balticco nabídnou poměrně velkou variabilitu, což znamená, že si je můžete do určité míry přizpůsobit dle vlastních představ. Sami si vyberete potahový materiál, barvu, design doplňků a také typ samotné sedačky.

Na výběr máte z různých materiálů a barev. Toužíte po zeleném, hladkém gauči? Není problém. Nebo chcete spíše černou klasiku, případně zkombinovat potah do dvou barev? I to je možné. Sedačky Balticco si totiž můžete vybrat také ve dvojkombinaci – jeden typ a barva materiálu bude na sedací části a také opěrkách zad a hlavy. Druhá barva bude na korpusu sedačky a područkách. Pro inspiraci si můžete prohlédnout i naše vizualizace, ve kterých naleznete různé barevné kombinace. Vaší fantazii a vkusu se však meze nekladou, proto je výběr potahů opravdu jen na vás.

Zvolit si můžete také z různých designů nožiček, které si barevně nebo typově také můžete zvolit podle sebe. Jediné, co na tomto gauči změnit nemůžete, jsou jeho rozměry. To však určitě nebude problém, jelikož v naší nabídce máme gauč Balticco ve více modelech. Rozměry uvádíme v centimetrech v pořadí šířka x hloubka x výška:

  • Balticco I Mini – praktický rohový gauč o rozměrech 250 x 171 x 100,
  • Balticco I Maxi – o něco větší rohový gauč o rozměrech 267 x 183 x 100,
  • Balticco II – rohová sedačka vhodná do bytů i kanceláří o rozměrech 275 x 198 x 100,
  • Balticco IV – rohový gauč s univerzálním rohem a rozměry 275 x 275 x 100,
  • Balticco V Mini – sedačka ve tvaru U o rozměrech 334 x 171 a 198 x 100,
  • Balticco V Maxi – sedačka ve tvaru U vhodná i pro velké rodiny o rozměrech 351 x 183 a 198 x 100.

Model Balticco je tedy opravdu variabilní, díky čemuž skvěle zapadne do každého moderního obývacího pokoje. Na závěr k němu můžeme dodat jedině to, že má opravdu pevnou konstrukci, a tak se ani časem nevysedí. Bude se vám na něm příjemně sedět, ležet i lenošit.

Naše novinky v nabídce

×