Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Zařizujeme obývací pokoj: 6 kroků k obýváku vašich snů

Na světě jsou dva typy lidí – ti, kteří milují zařizování a dolaďování i těch nejmenších detailů, a pak ti, pro které je celý tento proces „španělská vesnice“. Pokud patříte k druhému zmíněnému typu, máme pro vás malou pomůcku. Sesbírali jsme pár tipů a sestavili postup, díky kterému krok po kroku vytvoříte z prázdné místnosti váš obývací pokoj snů. Na co byste neměli zapomenout?

1. krok: Promyslete si, co skutečné chcete a vyčleňte si budget

Mít dobrý plán rekonstrukce je důležité – minimálně byste vždy měli mít alespoň nejmenší představu, jak má váš obývací pokoj vypadat. Chcete velkou sedací soupravu nebo menší pohovku v kombinaci s křesly či jiným typem nábytku? Bude váš obývací pokoj relaxační zónou nebo obsáhne i menší pracovní koutek?

Na základě vašich preferencí a představ si následně můžete udělat malou rešerši – například na internetu. Díky tomu získáte představu, jak se hýbou ceny na trhu a budete se umět připravit na to, kolik korunek bude zapotřebí investovat.

zařizujeme obývací pokoj

2. krok: Zohledněte dispoziční řešení místnosti

Prostor a dispozice hrají důležitou roli především u menších prostorů. Při výběru nábytku a zařízení byste proto vždy měli myslet na to, aby pokoj nepůsobil dusivě a přecpaně. Volte zařízení strategicky – vyberte si sedačku s úložným prostorem, sáhněte po nábytku, který lze umístit na zeď a podobně. Menším místnostem lichotí také nábytek na nožičkách, který opticky zvětšuje prostor.

3. krok: Vyberte barevnou paletu pro váš obývací pokoj

Výběr barevné palety zastřešuje nejenom výběr barvy stěn nebo podlahy. Dobře zvážit byste měli také barvu sedačky, nábytku a doplňků. Správně zvolenou kombinací barev můžete totiž obývacímu pokoji dodat vzdušnost a opticky ji zvětšit. Hodně oblíbené jsou například sedačky výraznějších odstínů, které ukotví prostor.

tipy pro obývací pokoj

4. krok: Výběr vhodné sedací soupravy

Výběr sedací soupravy by mělo doprovázet zohlednění několika faktorů. Nejdůležitější je zvolit správný rozměr. Do menších prostorů se hodí pohovky nebo menší rohové sedací soupravy, u větších obývacích pokojů můžete zase sáhnout po velkých sedačkách ve tvaru U. Před samotným výběrem vám doporučujeme řídit se starým známým „dvakrát měř, jednou řež“. Změřte si prostory a promyslete si, kolik prostoru má sedačka v místnosti zabírat.

Při výběru byste také měli zohlednit materiál a kvalitu sedací soupravy. Máte malé děti, plánujete sedačku používat jako postel pro hosty nebo trávíte v obýváku spoustu času? V tom případě byste měli zainvestovat do sedačky s kvalitní potahovou látkou. Díky moderním technologiím si dnes můžete vybrat z materiálů s různými povrchovými úpravami, například proti odírání, flekům nebo vyblednutí.

Moderní prvky pro vaši sedací soupravu

Výhodou moderních sedacích souprav je jejich víceúčelovost. Sedačky mohou kromě odpočinku posloužit i jako příležitostná postel nebo prostor pro odkládání sezónních věcí. Rozkládání a úložný prostor jsou dnes již více méně standardem. Mezi další vylepšení sedaček patří například i polohovatelné opěrky nebo držáky na sklenice.

Některé modely disponují také „techničtějšími vychytávkami“, jako například vestavěný minibar, zabudovaná nabíjecí stanice nebo dokonce malá lampička. Vybrat si tak můžete sedací soupravu, která bude nejen estetická, ale také funkční a moderní.

5. krok: Nezapomínejte na dostatek úložného prostoru

Při rekonstrukci bychom neměli zapomínat na dostatek úložného prostoru. Přeplněné poličky nebo věci, které nemají své místo, mohou působit rušivě. Odložte věci, které zrovna nepotřebujete do skrytých úložných prostorů a vystavte si pár ozdobných designových kousků, které obýváku dodají šmrnc.

Rohová sedačka MURENA IX Úložný prostor
Rohová sedačka MURENA IX Úložný prostor

6. krok: Myslete na detaily

doplňcích. Celkovou atmosféru obývacího pokoje vám pomohou doladit právě drobnosti, jako například ozdobné polštáře, kobereček, závěsy nebo obrazy na stěnách. Díky nim můžete obývacímu pokoji dodat tu správnou atmosféru pohodlí.

Obývací pokoj je místem relaxu, odpočinku a chvil strávených s přáteli nebo rodinou, a proto byste se v něm měli cítit pohodlně a útulně. Nebojte se tedy zapojit fantazii a s pomocí našeho malého postupu si krok za krokem zařiďte obývací pokoj přesně podle vašich představ.

Naše novinky v nabídce

×