Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Bydlení podle typu osobnosti: Jak si vybrat sedačku podle typu osobnosti?

Způsobů, jak zařídit byt, je mnoho. Vždycky hraje velkou roli funkčnost, finance a v neposlední řadě náš vkus. Při výběru nábytku a doplňků tedy saháme zejména po tom, co se nám na pohled nejvíce líbí – bude nám to ale skutečně sedět? Tentokrát jsme si pro vás připravili netradiční poradnu k výběru sedačky a zařizování obývacího pokoje: Ukážeme vám, jaká sedačka se vám bude hodit na základě typu vaší osobnosti.

Proč je vhodné vybírat sedačku podle své osobnosti?

Známe 4 základní typy osobnosti na základě temperamentu – sangvinika, cholerika, melancholika a flegmatika. Každý z typů osobnosti se vyznačuje jinými vlastnostmi, jiným přístupem k různým situacím a také jinými potřebami. Jeden vyžaduje praktičnost, druhý pohodlí, jiný zase potřebuje specifické barvy.

Jak však osobnost souvisí se zařizováním bytu? Velmi úzce. Prostředí, ve kterém nejčastěji pobýváte, do velké míry ovlivňuje vaši náladu. Barvy, tvary a zařízení dotvářejí atmosféru a u senzitivních lidí velmi ovlivňují to, jak se cítí a chovají. Právě proto byste při výběru sedačky a ostatního nábytku měli přihlížet i na vaši osobnost – abyste se doma cítili co nejlépe, nejspokojeněji a nejpřirozeněji. Ke každému typu osobnosti jsme vybrali to, co mu nejvíce sedí, ale i to, co mu pomůže vyrovnat jeho slabší stránky.

Sedačka sangvinika

V každém člověku se spojuje více typů v různých poměrech, proto se možná nebudete vědět jednoznačně zařadit pouze do jednoho z nich. Pokud jste sangvinik, obvykle jste veselý, kreativní, optimistický, ale máte problém udržet koncentraci. Přirozeně inklinujete k veselým barvám, jako je například žlutá, růžová, zelená nebo různé odstíny pastelových.

Přesně takové barvy jsou vhodné i na sedačku sangvinika. Zářivé barvy odrážejí jeho osobnost a podpoří jeho neustálou energii. Sangvinik nesnáší nudu, a proto pro něj nejsou vhodné tzv. „stabilní“ barvy jako jsou bílá, béžová nebo šedá. Tyhle barvy by ho rychle omrzely. Pokud nemá jinou možnost, je vhodné takovou sedačku doplnit o zajímavé barevné doplňky, jako například přehozy nebo polštáře.

V rámci výběru ostatního nábytku mu nevadí ani odvážnější tvary a extravagantnější dekorace. Sedačku si vždy vybírá podle momentálních trendů a stylizuje ji jako středobod místnosti. Má rád netradiční design nebo netradiční kombinace.

Sedačka vhodná pro cholerika

O choleriků se ví, že rychle vybuchnou a jsou hodně impulzivní. Mají však i řadu pozitivních vlastností. Jsou pracovití, rozhodní, nezávislí a maximálně praktičtí. Praktičnost rádi přenášejí i do materiálních věcí, proto i jejich nová sedačka musí být praktická. Ocení moderní funkce sedaček, jako jsou nastavitelné opěrky hlavy, držáky na sklenice nebo USB nabíječka zabudovaná přímo v sedačce.

Cholerici cely obývák zařizují do maximálně funkčního stylu. Volí méně zářivé barvy jako sangvinici, vybírají si spíše seriózní a neutrálnější barvy. Ty se jim jednak líbí, ale rovněž je ustálí a uklidní. Vhodné jsou tlumenější odstíny jakékoliv barvy kromě červené a oranžové. Červená je totiž ohnivá barva vzbuzující vášně, no a jak jistě víte, cholerikům vášeň ani oheň rozhodně nechybí.

Jaká sedačka se hodí melancholikovi?

Melancholici jsou na jedné straně citliví, emočně nestabilní lidé, ale na straně druhé jsou vnímaví, starostliví, svědomití a loajální. Vědí skvěle poslouchat a bývají dobrými přáteli. Při zařizování obývacího pokoje nedbají na módní trendy ani na design. Vyhledávají klid a pohodlí, které do bytu vnášejí.

Potřebují cítit pocit jistoty a bezpečí. Při výběru sedačky proto dbají zejména na to, aby se na ní cítili dobře, pohodlně a mohli si na ní odpočinout. Interiér stylizují do útulné a „teplé“ atmosféry. Kombinují teplé a zemité barvy, případně béžovou nebo šedou. Melancholikům vyhovují i ​​mírně sentimentální interiéry – například obýváky s krbem, knihovnou a množstvím teplých dek a polštářů.

Flegmatik a jeho sedačka

Pohodový, spokojený a nekonfliktní člověk, který se však občas může jevit trochu lhostejně – to je přesná definice flegmatika. V jeho přítomnosti se lidé cítí dobře, protože je opravdu přátelský. I interiér, kteří si zařizuje podle svých představ, stylizuje do přátelského a otevřeného stylu.

Vybírá si měkkou, pohodlnou sedačku v tlumených odstínech. Jeho mantrou je jednoduchost, proto je celý obývák zařízen maximálně jednoduše a čistě. Preferuje méně doplňků v klasických tvarech. Absolutní „ne“ říká jasným barvám, asymetrii nebo policím plným sošek a drobných dekorací.

Naše novinky v nabídce

×