Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

XL sedačky ve tvaru U: Ideální do velkých obýváků i pro velké rodiny

Při výběru a následné koupi nové sedací soupravy si jako první musíte odpovídat tu nejdůležitější otázku: Co od sedačky očekávám? Hledáte jen designový kousek, nebo opravdu funkční součást obývacího pokoje, která poskytne místo pro odpočinek i zábavu? Pokud se přikláníte spíše k druhé možnosti, pak při výběru určitě narazíte i na XL sedačky ve tvaru U. Pro koho jsou tyto sedačky vhodné a čím jsou výjimečné oproti jiným modelům? Připravili jsme si pro vás další článek ze série poradce k výběru nové sedačky.

Čím se XL sedačky ve tvaru U liší od ostatních modelů?

Pokud se zamýšlíte nad tím, jaká je to XL sedačka ve tvaru U, popis je velmi jednoduchý: je to opravdu velmi velká sedačka, s jedním hlavním sedem a dvěma křídly, takže její tvar připomíná písmenko U. V našem e-shopu označujeme jako XL sedačku takový model, který je širší než 365 cm. Každý výrobce má ale vlastní míru označení XL sedačky, a proto není možné určit její univerzální rozměry.

Na první pohled se XL sedačka od standardně velké sedačky liší jen rozměry. Je širší, a většinou i hlubší, díky čemuž poskytne místo k sezení pro větší počet lidí. Rozdíl však spočívá i v jiných parametrech. Jelikož je sedačka větší, a je určena pro více lidí, musí být schopna unést těžší váhy. XL sedačky mají tedy pevnější konstrukci, jsou stabilnější a většinou je v nich všitá i kvalitnější a odolnější matraci.

Je XL sedačka vhodná i pro vás?

Máte velkou rodinu nebo velký obývák? Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli „ano“, i naše odpověď zní: „ano, XL sedačka ve tvaru U je vhodná i pro vás.“ Pohodlně se na ní usadí 6 i více osob, takže bude mít každý člen rodiny své místo na lenošení. Všechny XL sedačky z naší nabídky navíc disponují velkým úložným prostorem a možností rozložení na příležitostné spaní. Pohodlně se na nich vyspí i 3 osoby.

Druhým faktorem výběru XL sedačky je velký prostor v obývacím pokoji. Při zařizování totiž platí velmi jednoduché pravidlo: velký obývák = velká sedačka. Umístit ji můžete ke stěně i do středu místnosti, díky čemuž opticky rozdělíte prostor na více zón. Pokud hledáte inspiraci na to, jak zařídit velký prostor, podívejte se na náš nedávný článek Sedačka do velkého obývacího pokoje. Najdete v něm tipy a zásady, které vám pomůžou zařídit obývák stylově ale i funkčně.

XL sedací soupravy ve tvaru U najdete i u nás

V našem sortimentu najdete sedačky od velikosti S až po XL. XL sedaček sice není mnoho, ale díky jejich vysoké variabilitě si určitě vyberete. Sami si můžete zvolit typ a barvu potahové látky, kvalitu matrace a také design doplňků i nožiček. Z XL sedaček pro vás vybíráme následující modely:

U sedací souprava Solvado V

Pohodlné sezení sedací soupravy Solvado V je doplněno o rozdělovací prvek, ve kterém se nachází vestavěný držák na pohár a minibar. Díky nim budete mít vždy vše po ruce a můžete si užívat ničím nerušený relax. Kromě minibaru má sedačka dva rozdělené úložné prostory a elegantní nožičky. Její rozměry jsou:

  • šířka: 368 cm
  • hloubka: 173, 223 cm
  • výška: 100 cm.
Sedačka ve tvaru U Murena V

XL účková sedačka Murena V vám zaručeně přinese komfort. Stačí si sednout a vše potřebné budete mít po ruce. Je také rozdělena dělícím prvkem se zabudovaným minibarem, držáky na sklenice, a dokonce i nabíjecí stanicí. S rozměry 371 cm (šířka) x 170 a 221 cm (hloubka) poslouží opravdu celé rodině. Stejně jako sedačka Solvado V, je Murena V postavena na vyšších, 10 cm vysokých nožičkách.

XL sedací souprava Rico V

Rico V je opravdu nevšední, ale maximálně pohodlná sedací souprava. Byla dizajnována pro lidi, kteří si chtějí na sedačce odpočinout, podívat se na dobrý film nebo přečíst knížku. Její největší předností jsou polohovatelné opěrky hlavy, vestavěný minibar a držáky na sklenice, rozměry má 392 cm (šířka) x 184 a 210 cm (hloubka). Je to vůbec nejširší sedačka z našeho sortimentu, ale nedisponuje takovou hloubkou, jako předešlé 2 modely.

Naše novinky v nabídce

×