Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Omyvatelné sedací soupravy – již nikdy žádné tepování

Pro mnohé lidi je volba potahového materiálu jen posledním detailem při výběru nové sedačky. Věděli jste ale, že je to přesně naopak? To, jakou potahovou látku na svou sedačku vyberete, netřeba brát na lehkou váhu. Výběr správného potahu může totiž ve vysoké míře ovlivnit životnost vaší sedací soupravy.

V současnosti jsou stále populárnější potahy s povrchovou úpravou, která zabraňuje pronikání nečistoty dovnitř materiálu. Oblibují je domácnosti s malými dětmi i domácími mazlíčky. Přečtěte si, jaké jsou výhody omyvatelných sedaček a jak se o ně starat.

Omyvatelná sedačka díky vhodné potahové látce

Omyvatelné potahy na sedací soupravy se postupně stávají standardem a nahrazují klasické potahové materiály. Není se však čemu divit. Kdysi jste v případě většího znečištění potahu měli jen 2 možnosti: zavolat profesionály, kteří vám sedačku přišli vytepovat, nebo sedačku nechat přečalounit. Díky moderním technologiím se ale dnes vyrábí množství potahových látek ošetřených speciálními úpravami, které mají za úkol čištění sedačky usnadnit.

Omyvatelné potahy zabraňují vsakování nečistoty hluboko do vláken látky. To v praxi znamená, že pokud na gauč například vylijete tekutinu, nedojde k jejímu vsáknutí do hloubky vlákna. Tekutina zůstane na povrchu ve formě malých kapiček, které prostě nasajete ubrouskem nebo čistým hadříkem z mikrovlákna.

Rohová sedačka Vento III

Jak čistit omyvatelné sedací soupravy?

V rámci běžné údržby sedací soupravy je ideální potah jednou za týden vysát, samozřejmě za použití nástavce na čalouněný nábytek. Sedačku také můžete otřít navlhčeným čistým hadříkem. Netřeba zapomínat na to, že i přes vylepšení a speciální úpravy je třeba se o sedačku pravidelně starat. Můžete tak prodloužit její životnost i o několik let.

V případě, že se vám stala „nehoda“ a na potah jste něco vylili nebo vysypali, je v první řadě důležité jednat rychle. I přesto, že potahy obsahují úpravu, která zamezuje vstřebání nečistoty do vlákna, je třeba povrch očistit co nejdříve. V případě, že na látku vylijete tekutinu, stačí, abyste ji nasáli ubrouskem. Pokud dojde k většímu znečištění, můžete použít vodu, bezbarvé jádrové mýdlo a ubrousek. Nejsou zapotřebí žádné čisticí prostředky ani tepování.

Na co si třeba dát při čištění pozor?

Velmi důležité pravidlo při čištění omyvatelných sedaček zní: Nepoužívat chemické čisticí prostředky. Chemikálie, jako například aceton nebo technický benzín, mohou potah velmi vážně poškodit. Agresivní čistící prostředky způsobují nejen poškození barvy, ale i struktury materiálu a na potahu mohou vytvořit díry nebo žmolky.

Rohová sedačka Modio III

Sedačky z ekokůže – ekologická alternativa

Pokud jste spíše fanouškem kůže, ale chtěli byste ekologičtější alternativu, můžete sáhnout po sedačce z ekokůže. Ekokůže je kvalitní syntetický materiál, který je velmi jednoduchý na údržbu. V zásadě platí to, co jsme již zmínili výše: nepoužívat chemické čistící prostředky, postačí vám vlhký hadřík. Chcete-li se o tomto materiálu dozvědět více, přečtěte si náš článek o výhodách sedaček z ekokůže.

Naše novinky v nabídce

×