Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Výběr pohovky na spaní nepodceňujte. Co byste měli při její koupi zohlednit?

Hledáte rozkládací gauč na spaní? Možná zařizujete pokoj pro hosty a potřebujete ušetřit místo šikovnou pohovkou, která se ve vteřině změní na postel pro vaši návštěvu. Velmi často se však také setkáváme s tím, že naši zákazníci hledají z prostorových důvodů pohovku vhodnou pro každodenní spaní.

Ať už patříte k první nebo druhé skupině, připravili jsme si pro vás pár tipů pro výběr pohovky na spaní. Přečtěte si, co byste při výběru takové pohovky neměli podceňovat a objevte krásné modely z naší nabídky.

Jsou pohovky a gauče vhodné pro každodenní spaní?

Úvodem bychom měli zmínit, že každodenní spaní není primární funkcí pohovek, gaučů či sedaček, a to ani těch rozkládacích. Postele a matrace jsou vyráběny tak, aby během spánku zaručovaly nejen pohodlí, ale také potřebnou oporu pro páteř a celou vaši kostru. Těchto kritérií se však výrobci sedaček nutně držet nemusí, proto z dlouhodobého hlediska nemusí být spaní na pohovce vhodné.

Na druhé straně je ale pravda i to, že vzhledem k aktuálním módním trendům a také prostorovým možnostem bytů, je pro mnohé mladé lidi nezbytné hledat multifunkční nábytek. Tomu se přizpůsobuje i samotný trh a výrobci přinášejí modely nábytku a zařízení s víceúčelovým využitím. K multifunkčnímu nábytku řadíme například i pohovky a gauče, které se díky rozkládání dokážou změnit na postel.

Jakou pohovku na spaní si vybrat?

V první řadě byste si měli promyslet, jestli na pohovce budete spát pravidelně nebo jen příležitostně. Pokud hledáte sedačku do malého bytu, která během dne poslouží jako gauč a večer jako vaše postel, lepší je sáhnout po rozkládací pohovce s matrací nebo opravdu kvalitní výplní. V případě, že bude pohovka sloužit jako postel jen pro vaši návštěvu, postačí i běžně používaná výplň.

pohovka na spani

1. Vybírejte pohovku s kvalitní konstrukcí

Kvalitní konstrukce gauče garantuje, že se nábytek po několika týdnech používání nezmění na vrzající kupu polštářů. Brát ohled byste přitom měli nejen na zátěž, kterou způsobí sezení a spaní, ale také pravidelné rozkládání a skládání pohovky.

2. Dejte pozor na velikost spací plochy

Výplň pohovek je často z PUR pěny, která není uzpůsobena pro pravidelné spaní. To znamená, že se snadno znehodnotí, přeleží a po čase se vám na pohovce nebude spát pohodlně. Pokud hledáte pohovku na spaní a máte možnost zvolit si kvalitnější výplň, určitě se vám tato investice vyplatí. Lepší je také zvolit vyšší matraci.

 

Pokud výrobce nebo prodejce nenabízí možnost výběru, můžete si vaši pohovku vylepšit podložkou na matrace, případně takzvanou vrchní matrací. Vrchní matrace zvýší komfort při používání, ochrání původní matraci a jsou velmi snadno skladovatelné. Prohlédněte si například naši vrchní matraci Topper.

4. Nepodceňujte výběr potahového materiálu

Kvalitní potah dokáže prodloužit životnost vaší rozkládací pohovky i o několik let. Méně kvalitní potahy mají tendenci rychle ztratit barevnost, mohou se na nich objevit žmolky, sedřená místa či fleky. Na našem e-shopu najdete desítky kvalitních materiálů, přičemž mnohé disponují nejen vysokou gramáží, ale také speciálními povrchovými úpravami právě proti žmolkování, ztrátě barevnosti, skvrnám a podobně.

Potahový materiál
Bristol

Potahový materiál
Uttario Velvet

Potahový materiál
Solo

Potahový materiál
Pecos

Potahový materiál
Mono

Potahový materiál
Jaguar

Potahový materiál
Amor Velvet

Potahový materiál
Casablanca

Ještě jste nenašli ten správný potah?

Prohlédněte si naši kompletní nabídku potahových materiálů na sedačky. Objevte desítky kvalitních materiálů a stovky barevných variant.
Prohlédněte si rozkládací pohovky na spaní z našeho e-shopu

Naše novinky v nabídce

×