Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Hledáte levnou sedačku? Podívejte se, na čem se šetřit nevyplatí a objevte naše modely sedaček ve výhodné ceně

Koupě nové sedačky není vždycky záležitostí pouze designu a funkcí, ale často i ceny. Najít krásnou sedací soupravu, která vám dokonale zapasuje do obývacího pokoje, a přitom nezruinuje vaši peněženku, může způsobit vcelku potíže.

Při hledání levné sedačky by se dalo polemizovat nad tím, jakou částku byste si měla pod pojmem levná představit. Každý má jiné finanční možnosti a to, co pro je jednoho levné, může být pro jiného nad rámec jeho finančních možností. My jsme pro vás vybrali modely nejlevnějších sedacích souprav z našeho e-shopu a připravili jsme také pár tipů, které vám pomohou při výběru levné sedačky.

Na čem se při výběru levné sedačky nevyplatí šetřit?

Většina z nás si sedací soupravu kupuje s vyhlídkou na její dlouholeté používání. Snažíme se vybrat takovou, která krásně zapasuje do prostoru, usadí více lidí, poskytne komfort a pohodlí, potěší i na pohled a samozřejmě vydrží dlouhá léta jako nová.

Aby vše víše zmíněné ztělesňovala i vaše nová sedačka, neměli byste šetřit především na kvalitě materiálu, ze kterého je sedací souprava vyrobena. I levnější sedačka by měla mít pevnou a kvalitně vyrobenou konstrukci. Ta je totiž pro její životnost klíčová. Pokud byste sáhli po levné sedačce s nekvalitním rámem, je pravděpodobné, že se po určité době zlomí nebo začne vrzat.

potahove latky na gauc

Šetřit byste určitě neměli ani na potahovém materiálu sedačky. Tak jako kostra pečuje o životnost sedačky zevnitř, kvalitní potah zajišťuje, že vaše sedací souprava bude vypadat jako nová i po každodenním používání. Potah byste měli vždy vybírat s ohledem na to, kdo na něm bude sedávat. Především rodiny s malými dětmi by měly zvážit investování do kvalitního potahu s povrchovou úpravou proti znečištění, žmolkům nebo otěru.

Mezi takové materiály patří i naše prémiové látky:

Uttario Velvet

Tunis

Solo

Pecos

Monolith

Jaguar

Jak vybrat levnou sedačku, která bude kvalitní?

V první řadě byste vždy měli popřemýšlet nad tím, kdo a jak často bude sedací soupravu používat. Důležitým faktorem je například úložný prostor či rozkládání. Kvalitní sedací souprava vám může totiž poskytnout mnohem víc než jen místo, kde večer zrelaxujete. Může sloužit také jako postel, na kterou příležitostně uložíte návštěvu, případně úložný prostor pro řadu sezónních věcí.

Pokud vám velký úložný prostor není potřeba, sáhněte například po menší pohovce a doplňte ji taburetem nebo křeslem. Naše pohovky budou pro vás skvělou volbou v případě, že hledáte malou levnou rozkládací pohovku. Pohovka šikovně zapasuje i do menších obývacích pokojů, hezky dotvoří design prostoru a současně ji můžete použít jako pokoj pro hosty.

Hledáte levnou rohovou sedačku?

Levné rohové sedačky by měly také splňovat výše zmíněné nároky na kvalitu. Kromě toho jsou skvěle využitelné i v menších a středně velkých místnostech, přičemž vám mohou pomoci chytře využít roh. Usadí se na nich více lidí než na pohovkách a disponují také rozkládáním a úložným prostorem. Podívejte se na výběr nejlevnějších rohových sedaček z našeho e-shopu a nechte se inspirovat.

Cena sedací soupravy se vždy odvíjí od její velikosti, typu a také různých doplňků a vylepšení. Pokud hledáte levnou sedací soupravu, která nebude jen obyčejným kusem nábytku, ale bude v sobě skrývat mnohem víc, musíte počítat s tím, že cenovka bude o něco vyšší. Na druhé straně však získáte sedací soupravu s úložným prostorem, polohovatelnými opěrkami, rozkládáním, držáky na sklenice, vestavěným minibarem a podobně.

Levné sedačky do U

Učkové sedačky jsou díky svým rozměrům vždy o něco dražší, než rohové sedací soupravy a pohovky. Většinou disponují nejen spoustou místa k sezení, ale také štědrým úložným prostorem. Samozřejmě čím větší sedačku budete hledat a čím více doplňků si k ní vyberete, tím bude cena vyšší. My jsme pro vás vybrali několik levných sedaček do tvaru u, které najdete v našem e-shopu. Pokud se vám některý model zalíbí, můžete si jej v konfigurátoru na produktové stránce doladit k vaší naprosté spokojenosti.

Jak ještě můžete ušetřit u redesignu obývacího pokoje?

Pokud plánujete dát vašemu obývacímu pokoji nový šat, ale váš rozpočet není tak velký, abyste si mohli „uletět“ v cěne, zkuste se nad celou místností prakticky zamyslet. Kolik úložného prostoru budete potřebovat? Chcete, aby místnost působila vzdušně a čistě? Nebo patříte k těm lidem milujícím útulnou přeplněnost poliček a regálů se spoustou knih?

Není vždy nutné šetřit právě tak, že si koupíte levnou a možná ne tak kvalitní sedací soupravu. To, co ušetříte na jednom kusu nábytku, můžete investovat do jiného. Pokud nepotřebujete velkou skříň, kupte menší a využijte úložný prostor vaší nové sedačky. Vždy se vyplatí zainvestovat do toho kusu nábytku, který má reální šanci sloužit vám několik let. Levnější kousky by pak měly být ty, které budete chtít měnit častěji nebo nebudou tak namáhány.

Naše novinky v nabídce

×