Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Odolné potahové látky pro delší životnost vaší sedací soupravy

Při koupi nové sedačky se jistě snažíte vybrat takovou, která bude nejen lahodit vašemu oku, ale bude také vyrobena z kvalitního materiálu s dlouhou životností. Velice důležitý je materiál kostry sedací soupravy. Ten totiž zaručuje, že sedačka vydrží léta jako nová, nebude vrzat a nerozpadne se. Stejně důležitý by však měl být výběr vhodného, a především odolného, potahového materiálu. Rozhodnete-li se pro správnou látku, můžete prodloužit životnost sedačky i o několik let. Co všechno by měla odolná potahová látka splňovat a z jakých materiálů máte na výběr na našem e-shopu? Zjistěte více v článku.

K jakým parametrům byste při výběru potahové látky měli přihlížet?

Určitě se už i vám stalo, že jste například při večerním posezení s přáteli nebo rodinou něco na sedačku vylili. Naštěstí máte dnes na výběr mnoho kvalitních potahových látek se speciálními povrchovými úpravami. Díky nim se nemusíte bát fleků od nápojů, jídla nebo řádění vašich ratolestí. Pokud chcete, aby vaše sedačka vypadala co nejdéle jako nová, je důležité, abyste zvolili materiál, který bude odolný vůči mechanickému opotřebení, ale současně vůči světlu, žmolkům i flekům. Pojďme se tedy spolu podívat na jednotlivé parametry, které by měla mít odolná potahová látka.

odolne potahove latky

Gramáž potahové látky

Gramáž potahové látky představuje její tloušťku a pevnost. Standardně se na sedací soupravy zvyknou používat potahové látky s gramáží 140 g/m2. Pokud však chcete materiál, který je dostatečně hrubý a pevný na to, aby bez proslabení nebo roztržení vydržel dlouhá léta, doporučujeme vám vybrat látku s gramáží nad 250 g/m2. Takové látky u nás naleznete v prémiových materiálech, přičemž si můžete vybrat z množství druhů látek a barevných provedení.

Otěruvzdorný test Martindale

To, jakou odolnost má látka vůči otěru, zjistíte podle takzvaného testu Martindale. Tento test vyhodnocuje průměrný počet otáček, při kterých dochází k poškození látky. Ty nejodolnější a nejkvalitnější látky mají hodnoty nad 90 000 otáček. Pokud ovšem zvolíte látku s vysokou gramáží, postačí i standardní úroveň otěruvzdornosti v rozpětí 25 000 až 45 000 otáček. Chcete-li o těchto parametrech zjistit více, můžete si přečíst náš článek Vybíráme potahovou látku na sedačku. Na jaké parametry je třeba se dívat?

Co vám ještě pomůže při výběru potahové látky?

Kromě gramáže a otěruvzdornosti můžete při výběru přihlížet také k dalším parametrům. Jedná se především o speciální úpravy povrchu látky, které pomáhají prodlužovat její životnost, zachovat krásnou barvu a usnadnit vám péči o sedací soupravu. Mnohé z našich premium látek disponují i ​​těmito vlastnostmi:

Odolnost vůči žmolkům

Častým sezením a používáním sedačky se může stát, že se na potahu začnou vytvářet žmolky. Žmolky jsou malé chomáčky z vláken materiálu ve tvaru kuličky, které vznikají třením. Mnohé kvalitní potahy jsou ošetřeny tak, aby se žmolkování zabránilo nebo se alespoň snížilo na nejnižší možnou úroveň.

Odolnost barev proti vyblednutí

Vlivem světla se může stát, že barvy látky časem ztratí na své sytosti. Abyste toto riziko snížili na minimum, doporučujeme vám pohlížet po látkách, které mají uvedenou vyšší světlostabilnost, respektive odolnost vůči vyblednutí.

Snadné čištění

Při každodenním používání sedacích souprav se jednou za čas jednoduše stane, že se na sedačku něco vylije nebo se jinak zašpiní. Vzhledem k tomu, že potah nelze jednoduše stáhnout a hodit do pračky, doporučujeme vám vybírat z materiálů, které mají povrchovou úpravu usnadňující čištění. Jde především o úpravy proti vsakování tekutin a nečistot. Díky tomu sedačku očistíte jednoduše pomocí navlhčeného hadříku.

Voděodolnost (rezistentnost vůči tekutinám)

Tato vlastnost velmi úzce souvisí se snadným čištěním potahového materiálu. Díky povrchové úpravě nedochází ke vsáknutí tekutiny do vláken látky. Tekutina místo toho zůstává na povrchu ve formě kapiček, které stačí otřít.

Odolné materiály na nabytek4you: Vyberte si z našich prémiových látek

Pokud hledáte tu nejvyšší kvalitu potahových materiálů se spoustou krásných barevných provedení, podívejte se na naše prémiové látky. Jedná se o materiály s gramáží 250 g/m2 a více. Jsou tedy dostatečně pevné a hrubé, aby vám vydržely celá léta. Navíc u mnoha najdete kombinaci výše zmíněných parametrů usnadňujících čištění, ochranu před zašpiněním, ale také žmolky nebo zašednutím a ztrátou barvy.

U každého materiálu je uvedena tabulka s technickými parametry, díky kterým rychle a přehledně naleznete potřebné informace o tom, zda látka splňuje vaše požadavky. Prohlédněte si některé z nejoblíbenějších prémiových materiálů na našem e-shopu:

Potahová látka Jaguar
Vlastnost Hodnota
Druh Hladké, Samet
Gramáž 300 g/m² ± 5 %
Otěruvzdorný test Martindale 40 000
Žmolky 5
Odolnost barev proti blednutí -
Charakteristika Cleanaboo, Nehořlavá, Snadno čistitelná, PETPROOF
I takhle může vypadat vaše nová sedačka s potahem Jaguar
Potahová látka Casablanca
Vlastnost Hodnota
Druh Semiš
Gramáž 310g m2 +/- 5%
Otěruvzdorný test Martindale 45 000
Žmolky -
Odolnost barev proti blednutí -
Charakteristika Cleanaboo, Certifikát Oeko - Tex, Nehořlavá
I takhle může vypadat vaše nová sedačka s potahem Casablanca
Potahová látka Mono
Vlastnost Hodnota
Druh Semiš
Gramáž 310g m2 +/- 5%
Otěruvzdorný test Martindale 45 000
Žmolky -
Odolnost barev proti blednutí -
Charakteristika Cleanaboo, Certifikát Oeko - Tex, Nehořlavá
I takhle může vypadat vaše nová sedačka s potahem Mono
Potahová látka Uttario Velvet
Vlastnost Hodnota
Druh Samet
Gramáž 260 g/m² ± 5%
Otěruvzdorný test Martindale 45 000
Žmolky 4-5
Odolnost barev proti blednutí 4-5
Charakteristika Odolná vůči poškrábání
I takhle může vypadat vaše nová sedačka s potahem Uttario Velvet

Naše novinky v nabídce

×