Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Hledáte velkou sedačku do tvaru L? Prohlédněte si konkrétní modely i tipy na vhodné umístění sedačky v obýváku

Velká rodina, prostorný byt nebo časté návštěvy – to vše jsou důvody, kvůli kterým se vyplatí popřemýšlet nad koupí velké sedací soupravy do tvaru L. Takový model sedačky je velmi pohodlný i praktický. Odpočine si na něm několik lidí najednou, má velký úložný prostor a může plnit i funkci důležitého designového prvku, například při rozdělení pracovní a oddechové části v obývácích pokojích propojených s kuchyní.

Jedinou nevýhodou těchto sedaček je, paradoxně, jejich velikost. V menších panelákových bytech i v bungalovech by mohly zabrat příliš mnoho prostoru. I obývací pokoj průměrných rozměrů by tak opticky působil jako „malá kutice“. Před koupí velké sedačky do tvaru L si proto vždy dobře rozmyslete, zda je váš obývací pokoj na velký gauč připraven. Prostor si pro jistotu vícekrát změřte a ujistěte se, že sedačka bude do obývacího pokoje opravdu „sedět“.

Jak velká je opravdu velká sedačka do L?

Jako velkou sedačku do tvaru L můžeme označit kterýkoli model, který se délkou jednoho či obou křídel přibližuje k 300 cm, tedy třem metrům. Většinou to je od 270 – 280 cm a výše. Pro sedačky do tvaru L je typické, že mají jedno křídlo o dost delší než druhé – proto i pojmenování po písmenu L. Pokud jsou křídla některého modelu délkově přibližně stejná, správně bychom tento model měli volat „rohová sedačka“. Většina lidí však mezi těmito dvěma druhy nerozlišuje, a proto i my v tomto článku budeme názvem „sedačka do L“ označovat všechny rohové sedačky obecně.

Samozřejmě, existují i ​​větší sedačky. Ty, které mají obě křídla delší než 350 cm, dostávají nálepku nadrozměrné. Tyto sedačky se většinou do běžných obýváků nevejdou, a proto je těžko najdete i v nabídkách jednotlivých prodejců.

Jaké různé funkce mohou mít velké L sedačky?

Zapomeňte na sedačku, na které se dá „jen“ sedět. Samozřejmě, pohodlí při sezení a lenošení je to nejdůležitější, ale dnes už za své peníze můžete dostat mnohem vyšší hodnotu. Moderní sedačka by měla mít několik funkcí, které ze sledování televize nebo čtení knihy udělají opravdový odpočinek a pohodu. Které funkce to jsou?

Nastavitelné opěrky hlavy

Každý člověk má jinou stavbu těla, což znamená, že jeden a tentýž typ sezení nemusí být každému stejně pohodlný. Řešení nabízí polohovatelné opěrky hlavy. S nimi si umíte opěradlo nastavit přesně podle svého pohodlí.

Držáky na sklenice a minibar

Díky těmto funkcím se ze sedačky už opravdu nebudete muset ani pohnout. Pohár i něco malého na „vyžírání“ budete mít vždy po ruce, a tak si už jen stačí vyložit nohy a užívat si chvilku odpočinku.

Vestavěná nabíječka

Vybíjí se vám po celém dni baterka? Relativní novinkou v trendech sedacích souprav je i vestavěný port pro dobití mobilního telefonu, tabletu nebo jiného zařízení. Nabíječku tak budete mít na dosah.

Jak v obýváku velkou L sedací soupravu umístit?

Možností pro umístění velké L sedačky do obývacího pokoje je několik. Jednodušší to samozřejmě bude ve velkých prostorách, kde velká sedačka bude vypadat lépe a přirozeněji. Pohrát si však lze i s menším obývacím pokojem. Jaké možnosti máte?

1. Umístěte sedačku do středu místnosti

Při zařizování velkých prostorů je nejčastější chybou umísťování veškerého nábytku ke stěnám. Vzniká pak mnoho prázdného a nevyužitého prostoru, který místo toho, aby působil vzdušně a lehce, působí spíše prázdně a smutně.

Velkou sedačku tedy klidně můžete umístit i do středu otevřeného prostoru. Tehdy poslouží jako chytrý dělící prvek mezi dvěma částmi místnosti – například mezi oddechovou a pracovní částí, nebo mezi obývacím pokojem a kuchyní. Opticky tak místnost rozdělíte na několik menších částí, čímž mu dodáte útulnost a pořádek.

2. Zasuňte sedačku pod okno nebo ke stěně

Pokud toužíte po velmi velké sedačce, ale prostoru v bytě zas až tolik nemáte, nejrozumněji zřejmě bude umístit sedačku zády ke stěně, případně pod okno. Pozor – nikdy ji nezasouvejte až na doraz, ale nechte mezi stěnou a sedačkou kousek prostoru. I když se to nezdá, obývací pokoj díky tomu bude působit o něco vzdušněji.

3. Zkombinujte sedačku s dalším sezením

Ani taková velká sedačka vám neposkytne tolik míst k sezení, kolik byste si představovali? Zkombinujte ji s dalšími tipy sedů. Výborně ji doplní různá křesla, taburety i dvousedové pohovky. Jednotlivé kusy sezení pak natočte k jednomu středovému bodu – ideálně do kruhového tvaru kolem stolku nebo do půlkruhu nasměrovaného na televizi či krb.

Takový způsob sezení je vhodné vytvořit všude tam, kde se bude setkávat mnoho lidí. Využijí ho velké rodiny, zaměstnanci v kancelářích ale i lidé žijící ve sdílených bytech, kteří mívají časté přátelské návštěvy.

Naše novinky v nabídce

×