Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Žlutá sedačka prosvětlí váš obývací pokoj. Vyberte si ji spolu s námi

Žlutá je barva slunce a světla. Na většinu lidí působí pozitivně, hravě a stimulačně. Přesto se jí při zařizování lidé vyhýbají. My ale nechápeme proč. Žlutá totiž dokáže prozářit i tmavé místnosti a vytvořit doma radostnou atmosféru. Přečtěte si tedy, jak můžete svůj domov změnit obyčejnou žlutou sedačkou a podívejte se na několik našich inspirací právě se žlutými sedačkami. Neručíme vám ale, že pak nebudete chtít vyměnit starou sedačku za novou žlutou.

žlutá sedačkaZdroj foto: pinterest.com 

Co symbolizuje žlutá barva?

Žlutá podporuje aktivitu a srdečnost. Je to vysloveně veselá a milá barva, která vás nabije pozitivní energií. Je zářivá a optimistická, díky čemu vás přinutí usmát se.

Má také dost blízko ke zlaté, a proto v některých zemích vyjadřuje bohatství, moc a zlato. U nás vyjadřuje spíše úctu, radost a srdečnost. Čím je žlutá barva světlejší, tím harmoničtěji působí na lidské oko. Naopak, čím je tmavší, tím je výraznější a přitahuje více pozornosti.

 

Jak zkombinovat žlutou sedačku s ostatními barvami?

Žlutá je sama o sobě výrazná a vábivá pro oko. Kombinovat ji můžete téměř se všemi barvami. Příjemně působí například s pastelovými barvami a s modrou. Záleží především na tom, jakou atmosféru chcete v obýváku vykouzlit.

 

Žlutá s černou

Nejvýraznější kombinaci tvoří žlutá s černou. Tato dvojice barev se často využívá i na výstražných znameních, protože je skutečně nepřehlédnutelná. Jelikož ve svém domově zřejmě nechcete vytvořit varovné signály, žlutou s černou musíte zkombinovat velmi rozumně.

Zkuste se vyvarovat dvěma velkým plochám kontrastních barev a raději vsaďte na vzory. Ke žluté ploše sedačky tedy můžete černou doladit pouze v detailech a maličkostech. Šikovnou a zároveň harmonickou kombinaci žluté sedačky s černou barvou vytvoříte vzorovanými polštáři, černo-bílým kobercem nebo závěsy na oknech.

zluta sedackaZdroj foto: pinterest.com 

Žlutá sedačka v kombinaci se dřevem

Pokud jste milovnicí dřevěných interiérů, máme pro vás dobrou zprávu: žlutá sedačka v kombinaci se dřevem vypadá famózně! Musíte si jenom vybrat přirozený odstín dekoru dřeva a ještě minimálně jednu kontrastní barvu doplňků. Dřevo a žlutou sedačku můžete vyvážit například modrými doplňky a přirozeně bílými stěnami podobně tak, jako na fotografii. Váš obývák tak bude světlý a zářivý, no také stylový, moderní a příjemný.

zluta sedaci soupravaZdroj foto: pinterest.com 

 

Co vykouzlí žlutá sedačka v obývacím pokoji?

Díky své výrazné barvě bude žlutá sedačka v obývacím pokoji nepřehlédnutelná. Jelikož ihned po vstupu do místnosti přitáhne zrak každého hosta, měla by se stát ohniskem celé místnosti. Vychází z bílé barvy, a tak dokáže celý obývák prosvětlit a příjemně rozzářit. I v tmavých místnostech vytvoří žlutá dostatek světla, dobrou náladu a hřejivou atmosféru.

Žlutá sedačka je tak ideální pro živelných a pozitivních lidí. Do interiéru přináší optimismus a podporuje kreativitu. Věříme, že jsme vám přinesli dostatečnou inspiraci a do výběru vaší nové žluté sedačky se pustíte s radostí. Pokud zároveň kromě barvy hledáte i specifický tvar nebo funkci sedačky, prohlédněte si také naši nabídku rohových sedaček, které si taky můžete skombinovat do výjimečné žluté barvy.

Naše novinky v nabídce

×