Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Přišel velký jarní úklid. Vyčistěte sedačku jako nikdy předtím

Jaro je krásné období. Slunce svíti, květiny kvetou a příroda se probouzí. Pro domácí hospodyňky ale jaro přináší také mnoho jiného – především velký jarní úklid. Víte jak efektivně a levně vyčistit i tu nejodolnější skvrnu? Naučte se spolu s námi, jak vaši sedačku vyčistíte skutečně do čista, a to jen pomocí prostředků, které máte běžně doma. Jak na to?

 

Způsob čištění zvolte podle typu potahového materiálu na sedačce

Každá látka vyžaduje jinou péči. Způsob čištění sedačky byste proto měli přizpůsobit konkrétnímu typu potahového materiálu. Jak vyčistíte jednotlivé druhy látek?

 

Jemné mikrovlákno

K čištění sedačky z jemného mikrovlákna vám postačí pouze čistá voda, popřípadě mýdlová voda a kartáček s jemnými štětinkami. Sedačku pokropte vodou, jemně očistěte kartáčem a zbylou vodu spolu se špínou nechte vsáknout do bílého bavlněného hadříku.

 

Žinilka

Žinilková látka se čistí poměrně těžko. Nesmíte ji silně drhnout, a to ani hadříkem, a už vůbec ne kartáčkem. Látka by se při silném tlaku mohla natrvalo poškodit. Čistěte ji tedy jemně, jen vlažnou vodou nebo vodou s přidáním kapky ošetřujícího šamponu.

 

Sedačka z ekokůže

Ekokůže je sice specifický materiál, nevyžaduje si však žádné drahé čistící prostředky. Čistit ji stačí jen neutrálním mýdlovým roztokem a bílým bavlněným hadříkem. Roztok odstraní všechny větší nečistoty i mastné flíčky. Pokud vás zajímá čištění jiného typu potahového materiálu, přečtěte si náš starší článek Potahový materiál na sedačky: Který se lehce čistí?

 

Vyrobte si vlastní čistící prostředek

Pokud jste dosud žili v domnění, že na kvalitní vyčištění bytu potřebujete drahé a hlavně chemické čistící prostředky, jste na omylu. Stačí využít suroviny, které běžně používáte v kuchyni. Zažranou špínu snadno vyčistí například soda bikarbona nebo klasický bílý ocet.

 

Prostředek na sedačku z bílého octa

Ocet funguje jako skvělý čistící prostředek na látky. V poměru 1:1 ho smíchejte s vodou a nalijete do rozprašovače. Skvrnu pak jen navlhčete roztokem, nechte chvíli působit a vodu nechte nasáknout do čistého bílého hadříku.

Mimo jiné můžete ocet využít i na praní. Skvěle odstraňuje například skvrny od potu nebo deodorantu. Před praním nalijte kapku octu na skvrnu, nechte chviličku působit a hoďte do pračky spolu s ostatním oblečením. Více našich tipů na domácí čistící prostředky najdete v článku Jak vyčistit sedačku přírodními prostředky na skvrny? Vyrobte si je doma.

 

Nestačí vyčistit jen sedačku. Ukliďte celý obývák

Prach se v domácnosti přirozeně víří. Nejvíce se drží v bytovém textilu a to zejména na záclonách, závěsech, kobercích ale i na sedačce a na dekoracích. Pokud proto chystáte čistit sedačku, vyčistěte rovnou celý obývák. Udělejte si plán, podle kterého budete postupovat. Začněte stropem, okny, vypráním záclon a závěsů. Mezi tím vysajte, otřete prach, vyčistěte sedačku a koberce. Čeká vás sice dost práce, ale ten pocit z precizně uklizeného bytu určitě stojí za to.

Naše novinky v nabídce

×