Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Když nemůže přijít Mohamed k hoře, musí přijít hora k Mohamedovi: Dotek přírody i u vás doma

V posledních týdnech trávíme mnohem více času ve svých bytech a domech, skryti mezi čtyřmi betonovými stěnami. Bezpečí a zdraví je na prvním místě. Chybí i vám příroda, její barvy a klid, kterým dýchá? Pokud jste si právě odpověděli ano, přesně pro vás máme tři tipy, jak přivést přírodu k sobě domů do obývacího pokoje.

 

1. Sedací souprava v barvách přírody

Nejlepším způsobem a zároveň naším prvním tipem, jak vytvořit prostředí připomínající harmonii přírody, je kombinace barev, které se v přírodě běžně vyskytují. Hnědá, béžová, zelená, šedá a tóny modré, přesně to jsou ony – barvy přírody. Je to ideální volba, pokud si i vy chcete doma vytvořit iluzi zelené trávy, stromů a půdy s jejími rozmanitými hnědými odstíny, šedými skalami a modrou oblohou.

Naším tipem je zvolit si sedačku v jedné z těchto barev a zkombinovat ji s doplňky v jiných přírodních odstínech. Není třeba se bát zkoušet a kombinovat. Sedací soupravou v zemitých barvách nebo jemných odstínech modré a zelené otevřete prostor obývacího pokoje, oživíte interiér a zároveň povýšíte komfort na zcela jiný level.

 

2. Dotek přírody v obýváku

Nejen barva vaší sedací soupravy a doplňků, ale i materiál vám může pomoci navodit pocit kontaktu s přírodou. Přírodní materiály jsou klasikou bez ohledu na styl, sezónu nebo současné trendy. Můžete sáhnout po sedačce s dřevěným rámem a opěrkami nebo příjemném přírodním materiálu. Pracovat se dá i s bytovými doplňky – ozdobné polštářky, přehozy na sedací soupravy nebo koberečky jsou dostupné v různých provedeních a barvách. Fantazii se meze nekladou.

Dobrou volbou jsou materiály, jako například dřevo, proutí, ratan, konopí, juta, ale i kůže, vlna, bavlna a lněné tkanina. S jejich pomocí si můžete vytvořit oázu klidu s dotekem přírody – a to přímo u vás v obývacím pokoji.

 

3. Komfort na sedací soupravě je prvořadý

Poslední, ale stejně důležitý je i náš třetí tip – pohodlí a komfort. Pokud chcete mít ve svém obýváku místo plné klidu a harmonie, je třeba zvolit správnou sedací soupravu, křeslo nebo pohovku. Velikost, tvar, provedení nebo hloubka sezení jsou dalšími faktory, které je třeba při výběru sedací soupravy zvážit. Ideálně tak, aby si svůj pohodlný koutek na sedačce našel každý člen domácnosti.

 

Zelená tečka na závěr

Co by byla příroda bez rostlinek, že jo? Pokud jste již začali přemýšlet nad barevnými kombinacemi, vzory a materiály pro váš nový obývací pokoj a v mysli dolaďujete každičký detail, určitě nezapomeňte i na nějakou tu rostlinku. Kromě toho, že rostlinky působí velmi uklidňujícím dojmem, dokážou provonět místnost a dodají vašemu kousku domácí přírody zelenou tečku na závěr.

Ať už toužíte po změně, přemýšlíte nad „předělávkou z dlouhé chvíle“, nebo chcete mít doma svou vlastní oázu plnou harmonie, věříme, že vám naše tři tipy pomohou vnést dotek přírody i k vám domů.

 

Zdroj titulní foto: pinterest.com

 

 

Naše novinky v nabídce

×