Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Petrolejová sedačka: Vneste do vašeho obývacího pokoje nádech elegance a luxusu

Zvažujete koupi petrolejové sedačky? Směle do toho. Petrolejová barva je v současnosti horkým trendem. Oblibují ji nejen renomovaní módní návrháři, ale také interiéroví designéři. Je to stylová, sofistikovaná a velice elegantní barva. Jejím vhodným použitím můžete vašemu obývacímu pokoji dodat šmrnc, styl a hloubku. Jak vyberete tu správnou petrolejovou sedačku, která bude zkrášlovat váš obývací pokoj dlouhá léta? Poradíme vám v našem dnešním článku.

Petrolejová barva: Elegantní kombinace modré a zelené

Petrolejová barva vzniká kombinací modré a zelené, přičemž v některých charakteristikách je označována jako mix smaragdové a safírové. Všeobecně se petrolejová řadí ke studenějším barvám, co však závisí i na jejím konkrétním odstínu. Studenější odstíny obsahují větší příměs modré, ty teplejší jsou zase trošku více do zelena.

V interiérovém designu má petrolejová barva opravdu široké využití. Sáhnout po ní můžete při zařizování ložnice, obývacího pokoje, a dokonce i kuchyně. Je skvělou volbou při nákupu doplňků, jako jsou ozdobné polštářky, závěsy nebo koberečky. Také se nemusíte zdráhat petrolejového nábytku, postelí nebo sedacích souprav.

ELEMENT 14

MONO 238

JAGUAR 2175

AMOR VELVET 4312

LIRA 1208

LIRA 1208

SAMOA 6

ROSARIO 460

Petrolejová sedačka vytvoří elegantní středobod vašeho obývacího pokoje

Ať už se rozhodnete pro rohovou sedačku, pohovku nebo sedací soupravu ve tvaru U, v petrolejovém provedení upoutá na první pohled každého návštěvníka. Prostoru dodá nádech luxusu, elegance a při tmavších odstínech i hloubku. Pokud se bojíte, že je petrolejová pro vás příliš tmavá, nezoufejte. Petrolejová má několik odstínů, některé jsou sytější, tmavší a plnější. Jiné mohou mít zase nádech šedé a působit jemněji.

S jakými barvami kombinovat petrolejovou sedací soupravu?

Pokud jste zatoužili právě po sedačce v petrolejových odstínech, nejlépe ji zkombinujete například s bílou, hnědou nebo měděnou. Odvážnějším se možná zalíbí kombinace petrolejové a hořčičně žluté.

Často můžete tuto barvu vidět s tmavě červenou a žlutou – spolu totiž vytvářejí dojem, jako byste si domů přinesli kus divoké a nespoutané džungle. Jedná se o skvělou volbu například na okrasné polštářky vaší nové petrolejové sedačky.

Pokud vás láká obývací pokoj, který bude vypadat jako z toho nejluxusnějšího katalogu, vyzkoušejte zkombinovat luxusní modrou, sytě fialovou a petrolejovou. Pokud jste si právě představili paví pero, tak jste na správné stopě. Právě jím je totiž tato kombinace inspirována.

Aby měla petrolejová sedačka ten správný efekt a nepůsobila jako „pěst na oko“, je třeba jí přizpůsobit i zbytek interiéru. Jedná se totiž o výraznou a elegantní barvu, která kolem sebe nesnese mnoho různorodosti.

Vyberte si k vaší sedačce některý z okrasných polštářků v těchto kombinacích:

DRUNK 05

TROPIC 4

DRUK 19

DIEGO 5

Jaké vlastnosti by měla mít vaše nová petrolejová sedací souprava?

Chcete, aby sedací souprava byla vaším věrným společníkem po dlouhá léta? Potom by měla splňovat několik základních kritérií. Jak při výběru petrolejové sedačky postupovat?

Vyberte si některou z našich stylových sedaček a potahovou látku si jednoduše zvolíte v konfigurátoru

Naše novinky v nabídce

×