Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

3 chyby zařizování malých prostorů. Naučte se, jak vykouzlit vzdušný a světlý byt

Pokud bydlíte v malém bytě, určitě jste si alespoň jednou položili otázku: „Kde to všechno mám dát?“ Maximalizace úložného prostoru je většinou prvním, ale i nejhůře řešitelným problémem bydlení v menších prostorech. Dnes vám proto ukážeme, kde děláte chybu a čemu byste se měli v malých bytech vyvarovat. Podívejte se tedy na 3 nejčastější chyby, které mohou zásadně změnit atmosféru vašeho bydlení.

 

Chyba č. 1: Podceňujete přirozené světlo

Přirozené světlo je nejlepším přítelem malého prostoru. Neměli byste mu bránit žaluziemi, ale nechat ho proniknout do bytu a prosvětlit celý prostor. Jemně filtrovat jej můžete například průhlednými záclonami, světlými závěsy a tkaninovými roletami také v světlých barvách.

Bohužel, ne každý má možnost využívat benefity přirozeného slunečního světla. Pokud máte okna orientované na severní stranu, popřípadě pronikání světla brání nějaká překážka před oknem, musíte si pomoci jinak. V takovém případě prosvětlete interiér správným použitím dominantních barev na velkých plochách. Barvu sedací soupravy, nábytku a stěn slaďte do světlých odstínů.

sedacka do obyvakuZdroj foto: pinterest.com 

 

Pomoci vám může i zrcadlo, které díky odrazu světla dokáže opticky zvětšit prostor. Navíc, pokud ho v designovém rámu zavěsíte na stěnu namísto obrazu, získáte nejen krásně prosvětlený obývák, ale i efektní dekoraci.

 

Chyba č. 2: Přeplněné poličky a skříňky

Říká se, že méně je někdy více. V případě malých bytů je to zlatým pravidlem. Platí totiž, že čím více věcí, tím se bude zdát prostor menší. Pokud se tedy snažíte vše uložit na jednu poličku, myslete na to, že každá soška, ​​vázička nebo pohárek o kapičku opticky zmenšují váš byt.

Nezáleží na tom, kolik šikovného úložného prostoru vymyslíte, i tak budete stále určitým způsobem limitovaná. Je proto důležité ujistit se, jestli vše, co doma máte, má nějakou hodnotu a skutečně to ještě použijete. Platí to jak pro různé dekorace v obývacím pokoji, tak i pro tuny kosmetiky, které se vám kupí v koupelně. Pusťte se tedy do úklidu a uchovejte si jen to podstatné. Byt bude vzdušnější a světlejší.

 

Chyba č. 3: Mrháte drahocenným prostorem

Často kupujeme zbytečné kusy nábytku jen proto, abychom do nich uložili zbytečné věci. Tento nábytek pak zabírá drahocenný prostor, který se pro nás stává prakticky nevyužitelný. Pokud tedy jde o úložný prostor, buďte kreativní. Myslete na to, abyste si ušetřili co nejvíce čtverečních metrů. Praktické a designově vkusné jsou stropní skříňky a poličky, umístěné na stěnách nebo například nad dveřmi a okny.

ulozny priestorZdroj foto: pinterest.com

Naším závěrečným tipem na velký úložný prostor je využití praktického a funkčního nábytku, mezi který patří i naše sedačky s velkým úložným prostorem. Poslouží vám k uložení objemných věcí, jako například sezónního oblečení, přikrývek pro hosty či jiných málo používaných předmětů, které byste jinak neměli kde dát.

Naše novinky v nabídce

×