Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Podzimní dekorace do bytu, které vytvoří tu pravou atmosféru

Sběr jablek, vůně dýňového koření, teplý skořicový čaj a šustivé listy pod nohama – to vše k podzimu neodmyslitelně patří. Přeneste si tuto na pocit chladnou, ale zároveň příjemnou a hřejivou atmosféru i domů a inspirujte se některými našimi bytovými dekoracemi. Jejich výroba vám nebude trvat dlouho, zapojíte do ní i děti a zaujmete nimi každého vašeho hosta.

Dekorace na zeď, kterou zabavíte i děti

Pokud vyrábění dekorací nechcete věnovat hodně času, vyrobte si například tuto jednoduchou, no zajímavou závěsnou dekoraci. Její výroba je rychlá a nenáročná, a tak do její přípravy lze zapojit i děti. Spojíte tak příjemné s užitečným a během deštivých podzimních dní zabavíte děti kreativní činností.

dekorace na zeď

Zdroj foto: pinterest.com

 

Na výrobu této závěsné dekorace vám postačí pevná větev, korálky, provázek, listy ze stromů, koření nebo sušené ovoce. Listy můžete buď nabarvit nebo je ponecháte v přirozené barvě. Postup je následující:

  • provázek si nastříhejte na několik kusů se stejnou požadovanou délkou,
  • na provázky si dle vašeho vkusu střídavě navlečte korálky, listy, ovoce a ostatní suroviny,
  • připravené provázky si pevně přivažte o větev,
  • na kraje větve pevně připevněte dlouhý provázek, který bude sloužit k zavěšení dekorace.

 

Nakonec už jen stačí dekoraci pověsit na zeď a těšit se z ní každý den. Pokud se vám zalíbí, můžete si ji vyrobit i během zimy. Korálky a ovoce ponechejte, sušené listy ale vyměňte například za šišky, badyán nebo jiný přírodní materiál.

 

Voňavá dekorace přinese tu pravou podzimní atmosféru

Podzim si nejčastěji spojujeme s vůní vanilky, jablek, skořice nebo dýňového koření. Přineste si tyto vůně i do vašeho obývacího pokoje a zkuste si vyrobit tento krásný svícen. Byt díky němu bude voňavý a každý den vám připomene příjemnou podzimní atmosféru.

dekorace do bytu

Zdroj foto: pinterest.com

Na výrobu budete potřebovat pouze vonné svíčky, zajímavě zbarvené listy, provázek, transparentní lepidlo, štětec a zavařeninový pohár s pěkným tvarem. Pohár nejprve pořádně omyjte, dosucha otřete a postupně na něj ukládejte listy. Můžete je také navrstvit. Listy vždy přetřete tenkou vrstvou lepidla a ujistěte se, že na sklenici pořádně drží. Nakonec hrdlo sklenice převažte provázkem, vložte dovnitř svíčku a užívejte si příjemnou uklidňující vůni.

 

Dekorace na stůl, kterou zvládnete během pár minut

Příprava této výzdoby vám zabere jen minutku. Na stůl si poklaďte vše podzimní, co vám napadne – například šišky, listy, skořici, malé ozdobné tykvičky nebo jiné dekorace v teplých zemitých barvách podzimu. Pak to všechno poklaďte do skleněné nebo bambusové misky a jednoduchou, ale krásnou stolovou dekoraci máte hotovou.

dekorace na stul

Zdroj foto: pinterest.com

 

Podzimní ikebana

Dobře naaranžovaná podzimní ikebana zaujme oko každého vašeho hosta. Naaranžovat ji můžete například do vázy nebo dřevěné bedničky, jakou vidíte i na obrázku. Do ikebany se nebojte zakomponovat různé přírodní materiály – například sušené květy, tykvičky, jutovinu, ptačí pera nebo různé ornamentální stužky.

podzimni ikebana

Zdroj foto: pinterest.com

 

Základ je dodržet při aranžování teplé podzimní barvy a sladit ikebanu do odstínů hnědé, oranžové a tmavě červené. Jen totiž tehdy bude působit podzimním dojmem a přinese do vašeho bytu tu pravou podzimní atmosféru.

 

Podzimní věnec na dveře u vás nesmí chybět

Podzimní věnec na dveřích uvítá každého vašeho hosta už při vstupu do bytu a naladí jej na pořádnou podzimní atmosféru. Jak si ho připravíte co nejrychleji? Základ věnce upletete z měkkého proutí. V některých květinářstvích najdete i hotový základ, do kterého si sami můžete aranžovat ostatní dekorace. Ušetří vám to kopu času a usnadní samotnou výrobu věnce.

jesenni veniec na dvere

Zdroj foto: pinterest.com

 

Dekorace můžete na základ vázat ohebným drátkem nebo přilepit tavnou pistolí. Použijte různé podzimní okrasy, jako jsou například tykvičky, sušené květiny nebo stužky v barvách podzimu. Přesný postup aranžování vám však neřekneme. To, jak věneček naaranžujete, je totiž jen na vaší fantazii. Pokud ho však budete dekorovat s radostí a citem, určitě nic nezkazíte.

Naše novinky v nabídce

×