Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Tyrkysová sedačka do vašeho obývacího pokoje: Jak ji můžete kombinovat?

Tyrkysová barva k nám přišla z Turecka a je odvozena od kamene s názvem tyrkys. Tato energická barva se skvěle hodí do interiéru, a to především do obývacích pokojů, koupelen nebo kuchyní. Rozhodně vám však nedoporučujeme zařídit celý obývací pokoj jen v odstínech tyrkysu. Tyrkysovou barvu je totiž třeba vyvážit jinými, neutrálnějšími tóny.

Jedním ze skvělých způsobů, jak použít tyrkysovou barvu v interiéru, je sáhnout po tyrkysové sedačce. Jak ji však správně zkombinovat? Máme pro vás pár tipů pro barevné kombinace s tyrkysovou barvou a také inspiraci v podobě tyrkysových sedacích souprav z naší nabídky.

Tyrkysová je barvou přátelství. Jak působí v interiéru?

Tyrkysová barva vzniká kombinací zelené a modré s lehkými akcenty žluté. Patří k energickým barvám, které v interiéru pomáhají vytvářet příjemnou a pohodovou atmosféru. Je to tak především proto, že tyrkysová je barva moře a moře je zase ztělesněním dovolené, léta, odpočinku a pohody. Navíc se o tyrkysové barvě mluví také jako o barvě přátelství a náklonnosti.

tyrkysova barva

V mnoha kulturách se tyrkys nosí na ochranu před neštěstím, zlem a negativní energií. Kromě šperků z tyrkysu se však odstíny této svěží barvy často využívají i v módě a interiérovém designu. Jak správně pracovat s tyrkysovou barvou na sedací soupravě?

Tyrkysová sedačka – s jakými barvami ji kombinovat?

Tyrkysová sedací souprava je skvělou volbou bez ohledu na to, jaký styl interiérového designu preferujete. Tato barva má totiž velké množství odstínů. Díky nim můžete prostor příjemně sladit, ale také vytvořit výrazný kontrast. Vše závisí jen na vašich preferencích a fantazii.

Nejlepší způsob, jak zkombinovat rohovou nebo u-čkovou tyrkysovou sedačku, je udělat z ní těžiště místnosti. To znamená, že na ni padne pohled každému, kdo vkročí do vašeho obývacího pokoje. Jak toho dosáhnete? Vyberte si výraznější tyrkysovou sedačku a pro větší plochy, jako jsou stěny, podlahy či nábytek, použijte jemnější neutrálnější barvy. K tyrkysové sedačce se skvěle hodí například tyto barvy:

Pokud patříte k odvážlivcům, kteří se nebojí kombinovat i více sytých, odvážných barev, můžete také sáhnout po tmavě modré, tmavě zelené nebo fuchsiové.

Tyrkysové potahové materiály v naší nabídce

Sawana 72

potahova latka erie

Erie 09

Casablanca 2313

Kronos 13

Pecos 11

Solo 259

Amor velvet 4312

Jaguar 2173

Tyrkysová sedačka v kombinaci s bílou barvou v interiéru

Bílá je čistá a neutrální barva, která má v interiérovém designu nezastupitelné místo. Velice dobře se kombinuje a dalo by se metaforicky říci, že je jakýmsi čistým plátnem. Dokážete s ní dosáhnout téměř všeho – ať už chcete, aby obývací pokoj působil moderně, útulně, čistě nebo dokonce luxusně. Pokud ji však nepoužijete správně, dokáže z obývacího pokoje také „vysát“ veškeré teplo a vytvořit dojem sterilnosti.

Bílou barvu je proto třeba správně zkombinovat. Skvělou volbou je například: nábytek a podlaha ve světlých odstínech dřeva, tyrkysová sedací souprava a bílé stěny. Obývací pokoj dostane lehký čistý, svěží nádech s dotekem přírody a nebude působit sterilně.

Jinou variantou je spojení bílého nábytku, stěn v jemných teplejších odstínech tyrkysové (případně v jiné vámi preferované barvě) a výrazné, sytě tyrkysové sedačky, která upoutá pohled hned z příjezdu.

tyrkysova sedacka v kombinaci s bilou

Pro vás je to možná zvláštní představa, ale takový eskymák by vám uměl popovídat o tom, kolik odstínů bílé existuje. Pokud se vám líbí světlost a čistota bílé barvy, ale nechcete obývacímu pokoji ubrat na útulnosti, sáhněte po jejích měkčích odstínech.

tyrkysova sedacka s ruzovou

Hravá kombinace tyrkysové a pastelové růžové

Růžová s tyrkysovou vytváří velmi mladistvou a hravou kombinaci. Vyzkoušejte se například poohlédnout po sedací soupravě v jemných pastelových odstínech tyrkysové barvy a doplňte ji polštářky a doplňky v odstínech pastelové růžové. Dodáte tak prostoru energii, optimismus a lehkost.

Na tom samém principu funguje také kombinace s pastelovou fialovou barvou. Zvolte měkký odstín vaší preferované barvy na zeď, vyberte si tyrkysovou sedačku podle vašich představ a doplňte vzhled obývacího pokoje pomocí doplňků ve fialové barvě – skvělé jsou závěsy, polštářky květiny nebo koberečky.

Elegantní tyrkysová sedací souprava v kombinaci s černými doplňky

Černá barva dokáže být ostrá a výrazná, což nemusí v každém prostoru vypadat dobře. Pokud ji však správně zkombinujete, může vám pomoci dosáhnout elegantního designu. Černá barva má totiž úžasnou schopnost zvýraznit detaily. Představte si například tmavě tyrkysovou sedací soupravu s černými nožičkami, k ní černobílý koberec s výrazným vzorem, nábytek s černými detaily. Taková kombinace působí velmi elegantně, sofistikovaně a moderně. Pokud byste chtěli do obývacího pokoje vnést trošku kontrastu, sáhněte po detailech a doplňcích ve zlaté barvě.

Věděli jste, že u nás si sedací soupravu „vyšperkujete“ do dokonalosti?

Každou sedací soupravu z naší nabídky si můžete nakonfigurovat podle vašich představ. Na výběr máte nejen ze stovek barevných provedení, ale také z několika typů nožiček i dizajnů detailů.

Máme pro vás několik tipů na tyrkysové sedačky z naší nabídky

Rohová sedací souprava PAGANNI IX Barevné provedení
Paganni IX
Sedací souprava BARTON VIII MIX Barevné provedení
Barton III
Rohová sedací souprava PAGANNI IX Barevné provedení
Deuss VII
elegantná pohovka Bagi
Pohovka Bagi
Sedací souprava MODIO VII Levá
Modio VII
Sedací souprava PAGANNI IV Barevné provedení
Paganni IV

Naše novinky v nabídce

×