Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Zelená sedací souprava: Závan přírody přímo ve vašem obýváku

O zelené barvě je známo, že zklidňuje a navozuje příjemné pocity. Přesto je to výrazná barva, která upoutá oko vašeho hosta a přitáhne na sebe pozornost. Pokud se rozhodnete pro novou sedačku právě v zelené barvě, měli byste ji brát jako dominantu obývacího pokoje a věnovat jí speciální pozornost. Při vybírání doplňkových barev na nábytek, stěny i doplňky bude muset být důmyslný. Jak se vám ale zelená sedačka odmění za tuto námahu?

 

Zelená sedací souprava na člověka působí harmonicky a optimisticky

Zelená barva je symbolem přírody. Uklidňuje, vyzařuje harmonii a podle mnohých má moc uzdravovat. Ne nadarmo se proto říká, že příroda léčí. Pohled na zelenou barvu lidem přináší klid, naději, energii a dokáže zlepšit náladu.

 

zelena sedacia supravaZdroj foto: pinterest.com

 

Je to také velmi optimistická barva. I proto ji vyhledávají zejména emotivní a kreativní lidé, kteří si chtějí udržet dobrou náladu, a zároveň se potřebují trošku uklidnit a udržet se v emocionální rovnováze. Mnoho lidí si ji oblíbilo i díky její univerzálnosti. Můžete ji využít na nábytek v obývacím pokoji, kachličky v koupelně nebo židle v kuchyni – vždy a všude bude vypadat jednoduše dokonale.

zelena sedackaZdroj foto: pinterest.com

Zelená sedačka pohladí váš byt dotekem přírody

Díky využití zelené barvy v interiérovém designu si můžete velmi jednoduše přinést do bytu optimismus, dobrou náladu a harmonii. Váš byt pohladí dotekem přírody a navodí v něm klidnou a příjemnou atmosféru.

zelena sedaci soupravaZdroj foto: pinterest.com

 

Vyzařování barvy však velmi závisí na tom, který odstín zelené si vyberete. Pokud se rozhodnete pro tmavozelenou nebo smaragdovou sedačku, vnesete do interiéru eleganci, okázalost a špetku pompéznosti. Naopak světlezelená nebo hráškově zelená jsou více neformální. Budou vyzařovat komfort, uvolněnost a pohodu.

 

S jakými dalšími barvami nebo doplňky se vyplatí zkombinovat zelenou sedačku?

Podle filozofie barev je k zelené doplňková barva červená. Při bytovém designu by však tato kombinace mohla na některé lidi působit agresivně. I proto jsme pro vás vybrali jiné 2 nadčasové kombinace, které budou vždy moderní a stylové:

 

Kombinace 1: Zelená sedačka s černou a bílou

Stylová a šik kombinace zelené, bílé a černé se hodí do moderních bytů, ale i kanceláří. Při zařizování můžete využívat různé odstíny šedé a pohrát se v prostoru se světlem a stíny.

zelená sedačkaZdroj foto: pinterest.com

 

Tato barevná kombinace nepotřebuje žádné další výrazné barvy. Zelená sedačka na sebe přitáhne pozornost, přičemž bílá barva s černou na stěnách, koberci nebo doplňcích jen vyzvednou její výjimečnost.

 

Kombinace 2: Zelená sedačka s bílou a hnědou

Bílé stěny, hnědá lakovaná podlaha a zelená sedací souprava – obrázek jako vystřižený z časopisu o designu městských bytů. Takovou kombinaci barev najdete nejčastěji v prostorných bytech s vysokými stropy a starou podlahou.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Bílé stěny napomáhají prosvětlit celý prostor, podlaha dává interiéru nádech minulosti a zelená sedačka přímo láká k odpočinku na ní. Celý interiér působí vzdušně, komfortně a neformálně. Pokud vašemu oku lahodí právě tato kombinace, potěší vás určitě i fakt, že při zařizování nemusíte mít speciální designérské schopnosti. Stačí dodržet 2 základní řady:

  1. doplňky udržujte v tónu s 3 základními barvami,
  2. méně je někdy více.

 

Zelenou sedací soupravu nezapomeňte doplnit květinami

Ať už si vyberete jednu z našich kombinací, nebo se rozhodnete zaexperimentovat a do interiéru vpustíte více výrazných barev, na jeden podstatný detail nesmíte zapomenout: K zelené sedací soupravě jednoznačně patří květiny. Mnoho květin.

Zelené pokojové rostliny jako monstera, kalatea nebo dracéna skvěle doplňují charakter zelené sedačky a působí jako krásný, živý bytový doplněk. Dodají vám klid, dobrou náladu a iluzi přírody přímo ve vašem obývacím pokoji.

Naše novinky v nabídce

×