Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Inspirujte se jarními velikonočními dekoracemi

Určitě se shodneme na tom, že příprava velikonočních dekorací nám dělá velkou radost. Je k ní sice třeba trošku času a hlavně ten správný nápad, na druhé straně však symbolizuje to, že jaro už skutečně přišlo a po dlouhé zimě se konečně můžeme těšit z příjemných slunečných dní.

Příprava velikonočních dekorací nás jistě neobejde ani tento rok. Rozhodli jsme se proto ukázat vám pár našich tipů na velikonoční dekorace, které levou – zadní zvládnete vyrobit například i s dětmi. Co na to budete potřebovat?

 

Velikonoční dekorace na stůl

Kočičky jsou pro nás krásným symbolem jara a probouzením přírody. Na Velikonoce proto nechybí snad ani v jednom domě. Jejich dekorace přitom vůbec není složitá a s aranžováním si nemusíte lámat hlavu. Kočičky stačí samotné postavit do vázy s vodou, popřípadě na ně pověsit velikonoční vajíčka. Vytvoří vám velmi jednoduchou, ale zároveň krásnou velikonoční dekoraci, která bude všem připomínat začínající jaro.

velikonocni dekorace

Zdroj foto: pinterest.com

Dekorace s modřenci

Jelikož modřence patří mezi první jarní květiny, můžete si je užívat už od časného jara. Pokud nemáte k dispozici venkovní zahrádku, šikovně se dají naaranžovat i do velikonoční dekorace na stůl.

velikonoční dekorace

Zdroj foto: pinterest.com

Na výrobu této jarní dekorace budete potřebovat pouze klasický zavařeninový pohár, modřence s cibulkami, slámu, kousek jutového provázku, jarní obrázek a kamínky nebo vajíčka. Postup je pak velmi jednoduchý. Do sklenice nejprve uložte vajíčka a slámu, na které přijdou modřence i s cibulkami. Aby dekorace vypadala zajímavější, jutovým provázkem převažte přes pohár veselý jarní obrázek, například kresbu zajíce, jakož i na přiloženém obrázku.

 

Velikonoční dekorace s vajíčky

Velikonoce bez malovaných vajíček? To si snad ani neumíme představit. Na velmi jednoduchou velikonoční dekoraci vám postačí pár hůlek zlatého deště a malované vajíčka, které doma určitě najdete i z předešlých let. Pro retro efekt můžete místo vázy využít starou konev na mléko.

jarni velikonocni dekorace

Zdroj foto: pinterest.com

Nápady na velikonoční dekorace pro děti

Pokud potřebujete doma zabavit malé šikovné ručičky, dejte jim vyrábět něco, co později i využijete. Děti vám díky své fantazii mohou vyrobit skutečně efektní dekorace, přičemž se skvěle zabaví a vám ušetří čas. Naším tipem na velikonoční dekorace pro děti jsou papírové vajíčka, které můžete později pověsit na hůlky kočiček nebo zlatého deště.

jarni dekarace

Zdroj foto: pinterest.com

Velikonoční dekorace ze dřeva

Práce se dřevem je náročná zejména na nářadí, které k opracování dřeva potřebujete. My jsme však pro vás vybrali dekoraci, na kterou nebudete potřebovat nic specifické. Na výrobu tohoto květináče vám postačí klasické zahradní nůžky na stromy, popřípadě malá pilka.

velikonocni dekorace

Zdroj foto: pinterest.com

Jednotlivé větvičky jsi „nastříhejte“ na menší části a poté je tavnou pistolí přilepte k formě. Jako forma vám může posloužit starý plastový květináč, miska, ale například i kus polystyrenu. Květináč můžete vyrobit i bez formy a to tak, že budete větvičky lepit o sebe. Co do květináče zasadíte je jen na vás. Využít můžete květiny a mech podobně, jak na vrchním obrázku, ale například i milé zvířecí sošky jako na spodním obrázku.

velikonocni dekorace

Zdroj foto: pinterest.com

Věříme, že se vám naše tipy na dekorace zalíbily a možná si některou z nich i sami vyrobíte. Pokud máte i vy nějakou skvělou inspiraci na velikonoční dekoraci do vašeho obývacího pokoje, pošlete nám ji do správy. Přejeme vám příjemné chvíle při dekorování.

Naše novinky v nabídce

×