Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Modrá sedačka v obývacím pokoji. Jak ji sladit s ostatním nábytkem?

Nestárnoucí, nadčasová a krásná: taková je modrá barva – věčná klasika. Nabízí stovky odstínů a v neposlední řadě i stovky kombinací, které v interiérovém designu šikovně využijete. Podívejte se spolu s námi, jak modrou sedačku kombinovat, jakou náladu do vašeho domova přinese a proč byste měli při výběru sedačky zvážit i tuto barvu?

Jak modrá sedačka změní ráz vašeho obývacího pokoje?

Modrá je nestárnoucí a nadčasová barva. Nikdy nevyjde z módy ani neomrzí. Do interiérů vnáší klid a harmonii, proto je více než vhodná i do obývacích pokojů nebo ložnic. Nádherně vynikne na malém bytovém textilu, ale i na velkých plochách, jako jsou závěsy a sedací soupravy.

sedačka v tvare U VENTO VI Ľavá
Sedací souprava VENTO VI

My modrou obdivujeme především na sedačkách. Modrá sedačka totiž dodá obýváku jedinečný charakter, který bychom mohli nazvat i jako oáza klidu. Podle psychologie barev je právě modrá barva nositelkou jistoty a bezpečí. Stává se tak zhmotněním pohody, kterou by každý chtěl doma cítit.

V designu platí: Modrá je dobrá

Modrá barva je symbolem oblohy, vody a vzduchu. Spojujeme ji s věrností, důvěrou a intelektem, díky čemuž bývá často používána i v akademickém prostředí. Její největší moc se ukrývá v tom, jak působí na naši psychiku: dokáže nás uklidnit, uvolnit a navodit pozitivní myšlenky. Ani ten nejtmavší a nejsytější odstín modré barvy není rušivý. Díky tomu se používá také v dětských pokojích, harmonicky působí i na senzitivní lidi.

Modrou sedačku můžete zkombinovat do různých stylů

Líbí se vám námořnický, elegantní nebo vintage styl? S modrou sedačkou se vám podaří obývák zařídit v jakémkoliv stylu. Modrá barva je natolik univerzální, že se hodí prakticky k čemukoli. Skvěle ladí se dřevem i kovovými výrobky. Zkombinovat ji můžete s jakoukoliv jinou barvou, záleží jen na tom, jaký odstín modré zvolíte.

Důležitý je odstín modré barvy

Modrá barva nám nabízí širokou škálu odstínů. Královská modrá, kovová modrá, tyrkysová nebo slabounce modrá barva oblohy – všechny zachovávají obecné vlastnosti modré barvy, ale v designu působí trošku rozdílně. Čím tmavší odstín zvolíte, tím razantněji obývák působí.

Královská modrá je například vysloveně elegantní barva, hodí se proto do noblesnějších interiérů. Odstíny tyrkysově-modré nádherně zapadnou do moderních obýváků. Skvěle ladí se surovým dřevem, oživit nimi můžete například i interiér ve skandinávském stylu.

Jemné, slabě modré sedačky naopak vzbuzují čistou harmonii a klid. Přinesou světlo do tmavých místností, nebo zvýrazní pozitivní energii ve světlých, vzdušných interiérech. Sladíte je k jakémukoli nábytku.

Jak zařídit obývák s modrou sedačkou?

Modrá sedačka do bytu přináší jistou dávku sofistikovanosti, a to bez ohledu na to, do jakého stylu ho zařídíte. Při zařizování si proto vždy odpovídejte na otázku: Jakou náladu chci v obýváku navodit? Podle toho vyberte odstín potahu sedačky. Teprve když budete mít definitivně vybráno, hledejte ten správný nábytek. Sedačka by měla být prvním kouskem, který si do nového obýváku vyberete.

Naše novinky v nabídce

×