Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Bílá sedačka: Kdy je bílá sedačka vhodnou volbou a jak si ji správně vybrat?

Sníte o bílé sedačce? Bílá sedačka je ztělesněním noblesy, elegance a lehkosti, ale mnohé lidi od její koupě odrazuje strach, že bílá bílou dlouho nezůstane. Je samozřejmě pravda, že bílá sedací souprava není tak úplně vhodná do každého obývacího pokoje, neplatí to však vždycky. Do jakých prostorů se bílá sedací souprava hodí.

Bílá sedačka v obýváku – kdy je skvělou volbou?

Bílá barva se v interiérovém designu používá již dlouhá léta. Sáhnout po ní můžete při výběru barvy velkých ploch, jako jsou stěny a větší nábytek, ale krásně vynikne i jako doplňková barva. Bílá patří k základním barvám. Dýchá elegancí, čistotou, lehkostí a má skvělou vlastnost – dokáže prosvětlit a opticky zvětšit prostor. Je proto vhodná i do menších a tmavších místností.

Při výběru bílé sedačky se fantazii meze nekladou. Hodí se na malou pohovku, pohodlnou rohovou sedačku nebo obrovský učkový gauč. Pozor byste si však měli dát při výběru konkrétního materiálu. Zda vám sedačka vydrží krásná bílá po dlouhou dobu, totiž závisí do velké míry od potahového materiálu. Měl by být nejen kvalitní, ale také odolný vůči ušpinění. Ideální volbou jsou látky s povrchovou úpravou bránící průniku nečistot dovnitř vlákna, případně odpuzující tekutiny.

Pro koho není bílá sedačka vhodná?

Koupi bílé sedačky byste měli přehodnotit v tom případě, že máte domácí zvířátka nebo malé děti. Váš domácí mazlíček nebude vědět, že na bílém potahu je vidět každý flek. Bílá sedačka pro něj bude jen novým zářivým a obrovským pelíškem. U dětiček jsou zase na denním pořádku různé „nehody“ ve formě skvrn od jídla či nápojů.

Bohužel pro malé děti je velká bílá plocha sedačky také ztělesněním plátna, na kterém si mohou trénovat své malířské schopnosti. Pokud je toto i váš případ, ale opravdu velmi toužíte po nové krásné bílé sedačce, pečlivě si najděte potahovou látku s ochrannou povrchovou úpravou.

V našej ponuke nájdete napríklad tieto biele poťahové látky:

Baloo 2073

Kategorie: Luxury

Vlastnosti: Odolná vůči otěru, nehořlavá

Abriamo 4

Kategorie: Luxury

Vlastnosti: Nehořlavá, hebká, trvanlivá

Noel 14

Kategorie: Exclusive

Vlastnosti: Snadné čištění, jemná na dotek

Bizon 1

Kategorie: Exclusive

Vlastnosti: Vysoká odolnost vůči otěru a světlu, vhodná na nesedací části

Granada 2731

Kategorie: Premium

Vlastnosti: Odolná vůči otěru, flekům, snadná na čištění a údržbu

Jaguar 2161

Kategorie: Premium

Vlastnosti: Odolná vůči flekům, lehká na čištění, nehořlavá, odolná vůči poškrábání

Vámi vybraným materiálem vám potáhneme libovolnou sedačku z naší nabídky.

Bílá nemusí být vždy jen čistě bílá

Když se řekne bílá barva, většině z nás se před očima zřejmě objeví sněhobílá barva. Existuje spousta odstínů bílé barvy, přičemž některé mají chladnější a jiné trošku teplejší nádech. Můžete sáhnout po odstínu, který působí až jako kdyby krémově, sivě a podobně. Záleží jen na tom, co preferujete a jaká barva se vám bude do obýváku hodit.

Jak kombinovat bílou sedačku v obýváku?

Malou nevýhodou bílé barvy je, že pokud ji použijete hodně, prostor bude působit chladně a sterilně. Na druhé straně je však bílá jednou z nejsnáze kombinovatelných barev vůbec – hodí se totiž ke každé barvě. Záleží tedy jen na tom, jestli chcete, aby prostor působil moderně, útulně nebo „čistě“ jako ve skandinávském stylu.

Bílou sedačku můžete v obývacím pokoji kombinovat několika způsoby. V první řadě si musíte uvědomit, jaký je vytoužený výsledný efekt. Pokud chcete dosáhnout kontrastu a udělat ze sedací soupravy výrazný prvek poutající pohled, zvolte barvu stěn v sytějších odstínech. Pokud naopak chcete, aby prostor působil nežně a útulně, použijte jemné, přírodní odstíny.

Bílou sedačku krásně doplní například:

Jak vybrat bílou sedačku u nás v nabytek4you?

Někdy může být náročné najít sedačku, při které si řeknete „to je ona“. Možná najdete pěkný model, ale nemusí vám vyhovovat potahový materiál. Nebo naopak objevíte kvalitní potahovou látku příjemnou na dotek, a navíc v dokonalém odstínu, ale látka, jíž je potažená, se vám vůbec nemusí líbit. U nás takový problém mít nebudete.

Vyberte si vaši novou sedačku u nás
Podívejte se na naši nabídku sedacích souprav a vyberte si tu, která vám pomůže vytvořit váš obývací pokoj snů.

Naše novinky v nabídce

×