Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Kombinujeme modrou sedačku do námořnického stylu. Inspirujte se našimi nápady

Modré sedačky jsou v obývacích pokojích velmi oblíbené. Modrá barva totiž vypadá skutečně dobře. Dokážeme ji nádherně zkombinovat s mnoha dalšími barvami a originálně k ní sladit jakékoli doplňky. Výjimečně působí zejména v námořnickém stylu, kterému se budeme věnovat i v tomto článku.

Námořnický styl zařízení je sice typický zejména pro Středomoří a přímořské oblasti, v oblibě jej však mají hospodyňky i u nás. Ukážeme vám proto, jak jednoduše zkombinovat modrou sedačku s pár doplňky a přenést si tak do obývacího pokoje závan moře, teplo slunečních paprsků a pocit dovolené během celého roku. Tak pojďme na to.

modrá sedačka Zdroj foto: pinterest.com

 

Modrá barva uklidňuje

Modrá barva je ve společnosti vnímána jako symbol oblohy, vody a vzduchu. Je také barvou intelektu, věrnosti a důvěry. Vyjadřuje klid a uvolněnost, přičemž na člověka má až zázračně uklidňující účinky. Do obývacího pokoje je proto více než ideální. Pro srovnání modré s ostatními barvami si můžete přečíst náš starší článek o barvách: Jak správně vybrat barvu sedací soupravy?

 

Důležitý je i odstín

Víte ale, jaký odstín modré si na sedačku vybrat, abyste se doma cítili opravdu dobře? Při modré barvě platí, že čím je odstín tmavší a sytější, tím agresivněji a rázněji působí. Světlemodrá je jemnější než tmavomodrá a vzbuzuje větší klid a důvěru. Naopak tmavomodrá je barva hloubavá a vyjadřuje rozvážnost. Při výběru odstínu se proto rozhodujte na základě vaší povahy a také nálady, jakou chcete v obýváku navodit.

 

Modrá sedačka je základem námořnického stylu

Zařízení v námořnickém stylu přináší do našich domovů dovolenkový pocit po celý rok. Typické jsou pro něj proužky, vzory kotviček a přírodní materiály, které nám připomínají krásné chvíle strávené na dovolené. K námořnickému stylu neodmyslitelně patří i modrá sedačka.

modra sedackaZdroj foto: pinterest.com

 

Námořnický styl definují zejména dvě barvy – bílá a modrá. Bílá pohlcuje sluneční paprsky, díky čemuž je prostor prosvětlený a získává vzdušnost typickou pro moře. Modrá je zase barvou vody, čímž interiéru dodává potřebný námořnický ráz.

 

Jaké doplňky zvolit k modré sedačce?

Pokud si chcete zařídit obývák do námořnického stylu, základem je právě modrá sedačka. Stěny by měly být bílé, aby přitáhly co nejvíce slunce a provzdušnily interiér. Obývák pak dostane námořnický ráz zejména správně zvolenými doplňky. Kombinujte přírodní materiály dřeva, proutí a kamenů s mušlemi a dekoracemi ve tvaru kotviček, záchranných koles nebo jiných námořnických prvků.

modrá sedačka

Zdroj foto: pinterest.com

 

Velmi důležité jsou i modro-bílé vzorované polštáře, které se budou na vaší modré sedačce krásně vyjímat. Sladit spolu můžete vzory proužků, kotviček nebo jiných podobných vzorů. Polštáře a doplňky kombinujte i se závěsy, ideálně také modro-bílými. Inspirovat se můžete i našimi fotografiemi, z nichž zaručeně získáte mnoho nových nápadů.

Naše novinky v nabídce

×